Bulvár

Phelps končí svou kariéru na vrcholu

Michael Phelps, nejúspěšnější plavec v historii, představil pouhý jeden den po ukončení kariéry svou novou roli ambasadora odvahy pro značku head & shoulders. Stalo se tak při exkluzivní tiskové konferenci, která se konala dnes v Londýně.

Jako první ambasador odvahy pro head & shoulders bude plavecký šampión předávat své dovednosti, které během své legendární kariéry dovedl k dokonalosti, dalším sportovcům. V Pekingu Phelps získal 8 medailí, v Londýně přidal dalších 5 a celkově tak svou sbírku rozšířil na 22.

Michael Phelps

K partnerství se značkou head & shoulders Phelps řekl: „Z vlastní zkušenosti vím, že vrcholový sport – ať je to plavání nebo cyklistika – vyžaduje odvahu překonávat sebe sama a překračovat své vlastní hranice. To je to nejdůležitější, co jsem se během své kariéry naučil a co jsem aplikoval také na svůj soukromý život. Proto si myslím, že ve své nové roli jsem člověkem na svém místě. Vedení dětí k budování odvahy a důvěry ve vlastní schopnosti, k tomu, aby se dokázali aktivně zapojit do života a troufnout si dělat to, co opravdu chtějí, je přesně moje parketa.

Prvním Phelpsovým úkolem bylo předání vůbec první ceny head & shoulders Confidence Award. Toto ocenění bude každoročně udělováno jednotlivcům nebo kolektivům, které příkladným způsobem ukážou vnitřní sílu a touhu po vítězství navzdory nepříznivým okolnostem.

Michael Phelps

Hanneke Faberová, globální viceprezidentka head & shoulders, Pantene a Herbal Essences, vysvětluje:  „Na první pohled nemusí být zřejmé, jak značky jako head & shoulders zapadají do slávy olympijského zápolení. Ale vlasy bez lupů mohou přispět k sebevědomí podobně jako podpora fanoušků v rámci kampaně, jako je ta naše. Nedávný průzkum, který si značka head & shoulders nechala provést, ukázal, že 64 % olympioniků vidí přímé propojení mezi fyzickým vzhledem a schopností uspět: ‚Když cítím, že vypadám dobře, hraju dobře!

Michael Phelps Značka head & shoulders každý den dodává sebedůvěru milionům lidí. U sportovců, které sponzorujeme, hledáme inspiraci v jejich vášni pro vítězství a jejich oddanosti sportu a chceme stejně jako oni usilovat o dokonalost. Michael Phelps je jedinečným příkladem tohoto přístupu, a to nejen pro jeho výkony a úspěchy v plaveckém bazénu, ale také tím, co dělá ve svém běžném životě.

Jeho snaha přispět k lepšímu životu malých dětí i jejich rodin prostřednictvím osvěty v oblasti bezpečnosti při koupání a správných plaveckých návyků je pro nás obrovskou inspirací. Proto se těšíme na vzájemnou spolupráci a na to, že v roli ambasadora odvahy head & shoulders jeho rady a zkušenosti osloví ještě více lidí.

Letošním vítězem ceny head & shoulders Confidence Award se stal sedmiletý William Watson III. William vyrostl v chudé čtvrti Knoxvillu v USA, nechvalně proslulé násilnostmi. Ty se bohužel staly osudnými Williamovu otci, který byl letos v dubnu zastřelen. Přes tuto nepřízeň osudu, chlapec nezanevřel na život a všechnu svou energii zaměřil na plavání. Ve svém klubu se stal příkladem pro své vrstevníky a v plavání se rychle zlepšoval.

Společně s cenou Confidence Award head & shoulders poskytne Williamovu plaveckému klubu, Tennessee Valley-Haslam Family Club, grant ve výši 25 000 dolarů, který pomůže Williamovi a dalším dětem kráčet ve šlépějích svého vzoru Phelpse. Phelps a P&G také vyjádřili poděkování Williamově matce, která přispěla k jeho vynikajícím plaveckým výkonům navzdory rodinné tragédii.

Michael Phelps

H. Faberová dodává: „Příběh Williama Watsona III. nás všechny dojal a bylo nám jasné, že on bude tím nejlepším držitelem první ceny head & shoulders Confidence Award. Díky naší spolupráci se stovkami olympioniků a jejich rodinami v průběhu olympijských her jsme si uvědomili, jak důležité jsou maminky pro zdravý rozvoj sebevědomí a odvahy dětí. Jeho příběh podtrhuje smysl naší kampaně „Děkuji, maminko!“ protože dnes neoslavujeme jen Williamovu odvahu, ale také podporu a přínos jeho maminky.“

Michael Phelps

V průběhu následujících měsíců head & shoulders blíže představí úlohu svého ambasadora odvahy a budoucí granty, které budou součástí trvalé kampaně na podporu sebedůvěry a mladých lidí. Značka bude sponzorovat a doprovázet Michaela Phelpse při předávání jeho zkušeností mladým lidem, a přispívat k jeho aktivitám svými zkušenostmi s budováním sebedůvěry. Součástí Phelpsovy kampaně bude také speciální „balíček odvahy“ a sportovní akce „běh odvahy“ pro mládež, kterou Phelps a jeho nadace podporují.

Spolupráce head & shoulders s Michaelem Phelpsem je součástí všeobecné strategie společnosti P&G, s níž má stejný cíl: vybudovat smysluplné pokračování LOH Londýn 2012. Při setkávání s matkami olympioniků v průběhu letošních olympijských her společnost P&G přišla k závěru, že nejsmysluplnější aktivitou je podpora mládežnických sportovních organizací, které pomáhají maminkám na celém světě tím, že jejich dětem umožňují sportovat, poznávat radost z pohybu a učí je disciplíně i týmové práci. Další informace o tomto programu společnosti P&G budou zveřejněny 9. srpna.

   
07.08.2012 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. [11] Lydia001 [*]

  Jeho medaile na olympiade jsou skutecne neuveritelne.

  superkarma: 0 07.08.2012, 23:41:08
 2. avatar
  [10] Kytinkak [*]

  myslím, že o něm ještě uslyšíme, uvidíteSml16

  superkarma: 0 07.08.2012, 21:15:50
 3. [9] doginka [*]

  také mu fandím,je fakt Sml67

  superkarma: 0 07.08.2012, 20:43:45
 4. avatar
  [8] hubajda [*]

  dobry sportovec jen je skoda ze konci

  superkarma: 0 07.08.2012, 18:17:06
 5. [7] Trefa [*]

  Trefa:je to uzasny sportovec.

  superkarma: 0 07.08.2012, 17:39:48
 6. [6] jithule [*]

  borec

  superkarma: 0 07.08.2012, 16:41:39
 7. [5] Danulka K. [*]

  Sleduji jeho výkony několik let - je úžasný!

  superkarma: 0 07.08.2012, 16:35:53
 8. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  Je to borecSml67

  superkarma: 0 07.08.2012, 14:52:43
 9. avatar
  [3] ladouch [*]

  Šikovný a sympaťák, škoda, že už končí.Sml58Sml58

  superkarma: 0 07.08.2012, 14:50:09
 10. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml59ten je dobrej...

  superkarma: 0 07.08.2012, 14:03:25
 11. avatar
  [1] átéčko [*]

  Tohoto borce obdivuji!!!!! Přestože mě sport fakt nezajímá a nebaví. Ale tenhle kluk je fakt nejlepší!Sml67

  superkarma: 0 07.08.2012, 13:25:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme