.

PF 2014 netradičně: výroba přání může i pomáhat

Novinky

PF 2014 netradičně: výroba přání může i pomáhat

Posílání novoročních PF je tradice, kterou dodržuje téměř každá česká firma. Každý rok tak české společnosti vydají nemalé peníze na grafiku a tisk přání pro své partnery či zaměstnance.

Většina korporátních PF přitom skončí v koši, náklady by přitom mohly jít na bohulibé účely a pomoct dobré věci. Příkladem může být letošní strategie společnosti LCG - 360° Consulting, která veškeré náklady na vytvoření spojila s centrem ROSA pro týrané ženy.

Nápad vznikl spontánně, při plánování letošních vánočních přání. „Stala se z toho společenská konvence, dělají to všechny firmy, je to důležitý bod v komunikaci se zákazníky a partnery. Já osobně dostávám každý rok zhruba sto přání, ještě více jich posílám a každý rok na to firma vynaloží několik tisíc. Přitom všechny PF končí později v koši,“ vysvětluje František Lambert z firmy LCG – 360° Consulting.

Proto se letos firma rozhodla veškeré náklady na vytvoření PF spojit s centrem ROSA pro týrané ženy. Oslovila centrum ROSA, aby jí děti jejich klientek namalovaly obrázky. Vybrali ten nejhezčí a udělali z něj letošní PF, na kterém je také kontakt a číslo účtu centra. „Přání posíláme na několik stovek lidí – manažerů, podnikatelů, politiků, novinářů. Kromě toho, že náklady na grafiku a tisk dostane centru, ROSA, tak tím také efektivně osloví významný počet potenciálních podporovatelů,“ vysvětluje výhody Lambert.

Místo zbytečně vynaložených peněz tak jsou náklady na prospěšné účely. Ve firmě vzbudil tento netradiční přístup k novoročnímu přání velký ohlas, na příští rok se plánuje rozšíření akce a také výzva dalším neziskovým organizacím a firmám, aby se k této strategii připojili. „Je to skvělý způsob, jak obrátit zbytečnost v něco hodnotného a dát tomu smysl. Byli bychom rádi, kdyby si i další společnosti uvědomily, jak jednoduše se dá pomoct někomu, kdo to opravdu potřebuje. A o to by na Vánoce mělo jít především,“ uzavřel František Lambert.

pf

ukázka netradičního PF

tisková zpráva

   
13.12.2013 - Redakční novinky - autor: redakce

Komentáře:

 1. [3] Rikina [*]

  Noo... ale ty náklady na tisk a grafiku tam přece budou stejně. Sml80 Náklady na poštovné taky. Jestli k tomu jest třeba připočítat ještě příspěvek bohulibé organizaci, tak náklady na PFko budou vyšší, do koše to lidi vyhodí tak jako tak, a příspěvek centru Rosa je pro firmu nedaňový náklad. Tak nevím, v čem je to vylepšení. Sml80

  superkarma: 0 15.12.2013, 13:19:17
 2. avatar
  [2] brůča [*]

  Super nápadSml67

  superkarma: 0 14.12.2013, 00:15:33
 3. avatar
  [1] kobližka [*]

  To je rozumný nápad Sml22

  superkarma: 0 13.12.2013, 21:39:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme