Počet pevných linek v českých domácnostech je jeden z nejnižších v celé Evropě. Může za to nejen historicky malé zasíťování. Někteří si ještě budou pamatovat častý jev v panelácích za komunistů, kdy sousedé chodili telefonovat ke šťastlivci, který měl doma zavedenou pevnou linku. Češi jsou také jedni z největších milovníků mobilních telefonů. V počtu SIM karet na jednoho obyvatele jsme na špičce. Výrobci telefonů pro pevné linky ale už dávno odmítli tvrzení o konci pevné telefonie ze strany zastánců mobilů a mobilních operátorů. Za pravdu jim dal následně hlavně rozvoj telefonování přes internet (VoIP), který je na rozdíl od mobilních služeb neporovnatelně levnější. Na to nejdříve ve velkém přišly firmy a uvědomuje si to i čím dál více domácností. Dalším faktem je, že mobily do dnes nedokázaly dohnat kvalitu přenášeného hlasu, kterou disponují pevné linky a datové kabely. Spoléhat se ale jen na tyto dva faktory by bylo bláhové. V tvrdém konkurenčním prostředí se tak zástupci pevné a internetové telefonie vrhly na inovace. V jejich čele stojí největší evropský výrobce telefonů pro pevné linky Gigaset. Ten sází na svou tradiční kvalitu Made in Germany a šetrné technologie k životnímu prostředí. Za zmínku stojí, že v Německu používá pevnou linku 80 %, zatímco u nás necelých 20 %. Nedávno v Praze Gigaset představil svou novinku vůbec první telefon pro pevné linky s dotykovým displejem. Inspirace populárními smartphony je evidentní. Ale jak již jsme zmínili v úvodu, oproti mobilům sází na zcela jiné přednosti.

telefon

Gigaset SL910 je designový kousek, který ozdobí nejednu domácnost a určitě si ho oblíbí manažeři ve svých kancelářích. Jako většina telefonů Gigaset, umožňuje telefonování přes internet a bezdrátově spolupracuje se základnou, ke které lze navíc připojit až dalších 6 samostatných sluchátek a vytvořit si tak v domě nebo firmě vlastní síť.

telefon

Další novinka od Gigaset potěší hlavně ženy. Jde o handsfree sponu L410, kterou lze stejně jako sluchátko přihlásit ke spolupracující základně. Možná si řeknete obyčejné handsfree, ale tohle vás nebude obtěžovat v uchu nebo pověšené na něm. Spona vyzvání společně s telefonem, jednoduše si ji připnete na oblečení, nebo třeba kuchyňskou zástěru a můžete hovořit a mít u toho volné obě ruce. Nebo můžete na telefonu vytočit číslo a jedním tlačítkem přesměrovat hovor na sponu. Pak už jen naprosto volně telefonujete například s kamarádkou při lakování nehtů nebo probíráte kuchařské triky a recepty s maminkou při vaření.

Reklama