Ahoj všem!
Samozřejmě – peču!!
CD s vánočními koledami – šup do přehrávače a neskutečně si užívám onu atmosféru..a hňácám, válím, peču, zdobím..
Postupem času jsem se dostala k několika druhům osvědčeného cukroví, ale nedá mi to a každý rok přidám něco nového.
Pro ukázku:
 

Nejvíc si dávám záležet na zdobení perníčků – a jelikož jsem amatér – pomáhám si různými cukrářskými kuličkami. No a právě jeden rok takto soustředěná sedím v křesle, na klíně plech s perníčky, v ruce pinzetku a sázela jsem do čerstvě vytvořených ornamentů kuličky (v televizi právě dávali pohádku – ách) prostě ta pravá předvánoční...

Najednou zvonek, dcera jde otevřít -  a od té doby jsem si připadala jak ve špatném filmu: do dveří vrazí sousedovic fenka Týna na přivítanou mi vletí do klína a všechny perníčky včetně ingrediencí létají vzduchem. Než se vzpamatuji, Týna je pryč, ve dveřích stojí soused a opatrně couvá ven..a ticho..ale jenom chvíli – samozřejmě nejdřív jsem poslala několik peprných nadávek za psem, pak za majitelem..ano, odpustila jsem jim (přece jen – vánoce ) uklidila perníčky, kuličky jsme nacházeli ještě několik týdnů na všemožných i nemožných místech. Od té doby zdobím perníčky zásadně na stole a s notnou dávkou ostražitosti!

Přeju krásný den!
Peťule

pPozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama