Nejen bytoví designéři, ale i módní tvůrci znovu objevili barvu, která byla poměrně dlouho opomíjená. K její škodě, neboť má své kouzlo. Vznikne smícháním tmavých odstínů modré a zelené. Mezi námi ženami se jí říká petrolejová, což muži asi nikdy nepochopí.

Když jsem ji navrhla na redakční poradě, podíval se na mě Radek nechápavě, což mě rozesmálo. Je až roztomilé, jak některá barevná pojmenování jsou mimo mužské chápání. Třeba fuchsiová, cyklámenová, pink, lila apod.

esprit

Dalo by se říct, že to je barva poměrně nostalgická a hodí se víc k podzimu, ale zkuste si ji představit k opálené kůži, sluncem prosvětleným vlasům, a možná změníte názor. Tento odstín sluší nejvíce zrzkám, ale správně vybraný kousek padne i blondýnkám a brunetám.

Petrolejová se dá kombinovat téměř s jakoukoliv světlou barvou, od bílé, krémové, přes šedou a žlutou. Ale skvěle vypadá i vedlo bordó.

esprit

Pokud preferujete jiné barvy, ale petrolejka se vám přesto líbí, zkuste ji napřed vyzkoušet na doplňcích, jako jsou šátky, boty nebo kabelky.

Foto: Esprit

Reklama