Teprve jednadvacetiletá tenistka Petra Kvitová se stala vítězkou Turnaje mistryň v Instanbulu a dostala se na úžasné druhé místo světového žebříčku. Ale pro nás je už teď jednička a musí na ni být pyšní i ti, kteří tenis běžně nesledují.

Přiznám se, že tenis ráda hraju, ale nepatřím mezi tenisové fanynky, natož mezi znalce světového žebříčku, takže ode mě nečekejte žádný fundovaný výklad Petřina postupu. Ten si koneckonců můžete přečíst ve všech českých denících. Nicméně fantastický úspěch mladičké tenistky z Fulneku prostě nemohu ani nechci jen tak přejít. Je až neuvěřitelné, co Petra Kvitová letos dokázala, a jak rychle se dostala z 34. na druhé místo mezi absolutní světovou tenisovou špičku.

Poprvé jsem její jméno zaslechla, když vyhrála Wimbledon, a koukala jsem jak „puk“. Kde se vzala ta Petra Kvitová a jaké tenisové hvězdy musela porazit, aby mohla jako vítězka políbit tolik vytouženou trofej? Pokud se nemýlím, před ní se to podařilo pouze dvěma Češkám. Janě Novotné a Martině Navrátilové.

A tak jsem pochopitelně zbystřila, když se měl konat Turnaj mistryň v Istanbulu, a její fantastický vzestup poslouchala v rádiu. Neuvěřitelné se stalo skutečností a houževnatá, stále optimistická a bojovná Petra Kvitová vyhrála i tentokrát.

Dokonce i její poslední soupeřka Azarenková musela uznat, že na Petru neměla.

Co dodat? Blahopřejme Petře Kvitové k vítězství a přejme jí, ať jí vydrží skvělá forma a stane se zaslouženou světovou jedničkou v tomto tvrdém a náročném sportu. I když pro mě a určitě i pro mnohé z vás je jedničkou už dnes.  

Reklama