Co vedlo čtenářku s nickem PetraR1977 k tomu, aby se přestěhovala do jiného bydliště? A co vyváží to, že ji to tam štve? Klikněte na následující příspěvek.

Vše co mne na novém bydlišti štve, vyváží to, že synovi je po zdravotní stránce v novém bydlišti lépe a konečně mu zabírají léky. Bydleli jsme na severu u Litoměřic, krásné prostředí, ale malá nadmořská výška a přece jen špinavší ovzduší (jsou i horší, vím) a synovi nezabírala od mala léčba na astma jak by měla, měl nejsilnější léčbu jakou mohl mít a nemohl na kolo, s kluky kopat s míčem a ani skoro nic jiného a 2/3 z roka byl nemocný. Daly jsme před 4a1/2 rokem na radu jednoho lékaře ať se přestěhujeme výš.

Zkusila jsem zajít na odbor životního prostředí a velice vstřícný a ochotný pán mi pomohl najít nejlepší lokality (smog, spad, výška aj.), Dozvěděla jsem se v únoru, že by bylo třeba se přestěhovat a v červnu stejného roku, jsme měli prodaný dům, koupený nový, najité doktory, školu, práci pro manžela aj. a stěhovali se.

Bydlíme na ,,Šumavě“ jsme kousek od Vimperka, na kopečku v malé vesničce, je tu krásně, bohužel vyžití pro děti nic moc, ale jsou tu 800m od domu obchody, lékaři, škola aj. A ostatní 25 km ve Strakonicích, bez auta nedostižné, protože vozíme druhého syna do školky, práce aj. doprava nic moc. Ale neměnila bych, synovi konečně zabírají léky, jezdí na kole, kope s míčem a chodí na hasiče, jen nemůže vytrvalostní běh. No není to výhra? Vždyť přece zdraví dítěte je nejdůležitější. Takže ačkoli mám k novému bydlišti výhrady, tak krásný výhled v létě, milí sousedé a hlavně pohled na pobíhající syny venku, mne vždy ubezpečí, že jsme udělali dobře-už neměním!!!

Přeji krásný den PetraR1977

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

obrazjedna

obrazdva

____________________

Šumava je drsná, ale je nádherná! A určitě jste udělali dobře. Pro děti se člověk přestěhuje třeba i na kraj světa
Děkuji za pěkný příspěvek i fotografie.
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama