Vztahy

Petra: Zrušil schůzku, byla jsem zoufalá…

I když vše na první pohled vychází, mohou nastat chvíle, které vám podlomí kolena. Petra se o tom přesvědčila při seznamování s Alešem. Kolikrát ani ten druhý netuší, jak moc vám svým jednáním může ublížit...

schuzka

Okamžiky štěstí mohou snadno vystřídat hořké okamžiky nejistoty. Přesvědčila se o tom i pětadvacetiletá Petra. Podle spousty lidí je dnes seznámení přes internet docela běžnou záležitostí. Petra se pomocí internetové sociální sítě seznámila s Alešem... „Jsou to necelé čtyři roky, co jsem jen tak zkusmo a z legrace zavítala na „Lidi“. Doma byl chaos, tak jsem od toho všeho utíkala k počítači. Vlezla jsem na chat a na sklo napsala vzkaz, že potřebuju rozptýlit a zvednout náladu. Ozvala se spousta chlapů. Tak jsem si s nimi začala psát, byla to pohoda. Trávila jsem pokecem na „Lidech“ hodně času. Mezi těmi chlapy byl i jeden, ke kterému mě to od začátku táhlo a jeho ke mně asi také. Ani jeden jsme nikoho nehledali, ale začali jsme si psát víc a víc, někdy až do rána... moc pěkně jsme si povídali o všem možném. Objevili jsme, že máme hodně společného. Ani nevím jak, vyměnili jsme si telefonní čísla a nakonec se i sešli... vzpomíná.

První schůzka: Paráda!

Před první schůzkou byla Petra nervózní jako pes, ale nakonec se ukázalo, že její obavy jsou liché. Aleš ji mile překvapil: „Byla jsem hrozně nervní. Bála jsem se, abych ho nezklamala - jo, moc si nevěřim. To zná každá holka, jsem se sebou věčně nespokojená... taky jsem se trochu bála jeho. Ne moc, ale nikdy dřív jsem si schůzku takhle naslepo nedomlouvala a slyšela jsem už hodně špatných zkušeností. Ale už jsem ho přece znala z „Lidí“ dost dlouho.“

A tak se Petra odhodlala a na první schůzku vyrazila, její průběh předčil veškerá očekávání... „Zamilovala jsme se do něj hned na té první schůzce,“ popisuje s nadšením v hlase. Aleš Petře o sobě v diskuzích po netu vůbec nelhal, jak si myslely Petřiny kamarádky, „byl to prostě on, přesně takový, jak o sobě psal. Seděli jsem v restauraci asi dvě hodiny, pak jsme šli ven a procházeli se... měla jsem z toho bezva pocit. Domluvili jsme si schůzku hned na druhý den.“

Krize na sebe nenechala dlouho čekat...

„Druhý den mi ale přišla od Aleše zpráva, že nedorazí, že je nemocný,“ popisuje Petra. Z takového jednání se člověku neudělá nejlépe. Petra se sesypala: „Byla jsem na prášky. Takže jsem ho zklamala - šrotovaly mi hlavou všelijaké myšlenky. Jasně, to jsem celá já, kdo by o mě stál...“ Podobné výmluvy se přece používají často v situacích, kdy člověk neví kudy kam a jak se z nepříjemné situace vyvléci. Petra v Alešovu náhlou nemoc zkrátka nevěřila a hodně ji to po první schůzce, která vypadala naprosto ideálně, seklo.

Vše se v dobré obrátilo

Házet flintu do žita předčasně se ne vždy vyplácí. Petra to sice udělala, napsala Alešovi jen, že ji to mrzí, a už nedoufala. Aleš se po čtrnácti dnech najednou sám ozval. „Fakt byl nemocný!“ říká nadšeně Petra, „druhá schůzka už vyšla dokonale. Doprovodil mě na autobus a na zastávce jsme to nevydrželi a líbali se, takže mi ujely asi tři spoje. Náš vztah trvá už krásné tři roky. Zrovna začínáme plánovat společné bydlení.“

Věříte v lásku přes internet?

Možnost%
Ano.78,2
Ne.21,8

Kam dál?

   
06.04.2011 - Láska a vztahy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [20] syrrit [*]

  Altamora — #19 Ani ti dohazovači už nejsou. Ti měli panečku přehled,  kde který majitel nemovitostí a věno 400 zlatek, případně grunt by se k sobě hodili.

  Babiččin bratr byl oženěn na inzerát. Rodiče mu vybrali bohatou nevěstu s polnostmi a vyjeli se seznámit., budoucí nevěsta byla seznána moc hodnou, šikovnou hospodyňkou a byla  ruka v rukávě. Měli spolu  moc hezké manželství a milovala jsem je oba

  superkarma: 1 06.04.2011, 13:39:14
 2. avatar
  [19] Altamora [*]

  Pentlička — #7 Kde jinde než na netu lze dnes potkat muže? Na ulici tě slušný člověk

  neosloví, plesy, bály, nedělní korzo, pravidelná návštěva kostela, různé

  dožínky a všelijaké jiné lidové záležitosti málokdo navštěvuje, takže zbývá zaměstnání (co je v domě, není pro měSml58), koníčky, kamarádi a net. Při čemž na netu se člověk setká s větším počtem lidí. I když ta anonymita je trochu nebezpečná.

  1. na komentář reaguje syrrit — #20
  superkarma: 0 06.04.2011, 12:51:26
 3. avatar
  [18] kuzle [*]

  vsechny sve chlapy jsem poznala na netu, i toho posledniho sveho Sml22Sml67

  superkarma: 0 06.04.2011, 12:43:36
 4. avatar
  [17] peetrax [*]

  peetrax — #16 je výhoda internet, protože na některé lidi atakdále... nějak jsem se do toho zamotala. Sml54

  superkarma: 0 06.04.2011, 11:24:54
 5. avatar
  [16] peetrax [*]

  Ten článek bez komentáře, kam se hrabe Bravíčko. 

  S "bývalým budoucím manželem" jsme se seznámili právě na internetové seznamce. A současný přítel je kamarád jednoho mého "facebookového přítele". Ona je fakt výhoda, že v reálu na některé lidi prostě člověk nemá šanci narazit.

  1. na komentář reaguje peetrax — #17
  superkarma: 0 06.04.2011, 11:24:09
 6. avatar
  [15] Dante Alighieri [*]

  Mám chlapa z internetu. Když jsem se v počátečním povídání dozvěděla, že není z Prahy, smetla jsem příležitost ze stolu. Pak mi poslal fotku a 150km vzdálenost jsem překousla. Sml54 Teď už jsem u něj, ale srdce mám na dvou místech (jedna půlka patří jemu a druhá Praze), tak nevím, jak to v dlouhodobějším horizontu dopadne.

  Pokud bych se rozešla, nejdřív si dám od chlapů na dlouho pokoj a pak vlezu zase na net. Sml24 To by se musela stát nějaká blbá náhoda, abych se seznámila osobně.

  superkarma: 0 06.04.2011, 10:36:09
 7. avatar
  [14] Rybulka [*]

  Lidi jsou různí, takže jsou různí i na internetu. Kdyby autorka zažila všechny ty hrůzy, co za celý léta já, tak už je asi v Bohnicích nebo pod drnem. Ale kromě hrůz jsem zažila i spoustu příjemných setkání a popovídání, poznala jsem fajn lidi a nakonec i svého životního partnera. Člověk akorát nesmí bejt blbej a používat mozek a intuici. Stejně jako v normálním životě.

  superkarma: 3 06.04.2011, 10:12:03
 8. [13] macamala [*]

  Suzanne — #5 Naprosto souhlasím, hajzlík se může vyklubat i z toho, kterého mi dohodili přátelé. Pak je to vůči přátelům možná i trošku blbé. Dobří chlapi jsou k mání na netu, ale i v reálu. Hajzlíci jsou na netu, ale i v reálu. Vždycky je to jen o lidech. Jen ten internet je prostě pohodlnější. Člověk je anonymní, nemusí nikam jít, prostě je to z domova. A toho někteří jedinci zneužívají.

  superkarma: 0 06.04.2011, 09:47:15
 9. avatar
  [12] evelyn [*]

  V zivote jsem si nedala inzerat, ani nebyla na netove seznamce, ale mam kamaradky, co to zkousely a jeste zkouseji. Nekdy daji k dobru texty, ktere jim od protejsku dorazi..., podle nich jsem nabyla dojmu, ze chlapi tam (alespon ve veku o kterem se zminuje pentlicka) jsou tam k nepouziti, bud jsou blbi jako stoudef, nebo trpi gubbsjukou (stary cap chce mladou), jejich naroky na partnetky jsou vysoke, zatimco na sebe nemaji zadne. Asi to neni tak jednoznacne a sem tam se najde i nekdo pouzitelny, ale je jich jak safranu.

  superkarma: 0 06.04.2011, 09:44:13
 10. avatar
  [11] Suzanne [*]

  Pentlička — #7 ŘečičkySml24 Stejně tak můžeš násilným nazvat seznámení inscenované přáteli, popř. kdy si tě někdo "vyhlédne" a nainscenuje "náhodné" setkání. Co je pro tebe střední věk? Stačí 40? Tak tady jsem, rok seznámená. Naopak v tomto věku často lidé začínají svoje nové existence, protože třeba staré manželství krachlo apod. Partner jde najít i v padesáti, i v sedmdesáti. Jenže když hledáš výmluvy, nejde toSml80

  superkarma: 3 06.04.2011, 09:36:22
 11. avatar
  [10] Lilinka [*]

  Rybulka — #8 Napadlo mě to samý! Sml6

  Svého přítele jsem poznala přes internet. Ničeho nelituju.

  Pentlička — #7 Tahle forma seznamování je násilná pouze v tom, že ti umožní potkat se s člověkem, se kterým by ses třeba jinak ani nepotkala. A to je výhoda, ne? Sml58

  superkarma: 2 06.04.2011, 09:30:59
 12. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  Pentlička — #7 Už jsi to zkoušela? Pokud ne, nevím z čeho usuzuješ, že bys nebyla úspěšná.

  superkarma: 0 06.04.2011, 09:29:34
 13. avatar
  [8] Rybulka [*]

  No to je teda drama!Sml28

  1. na komentář reaguje Lilinka — #10
  superkarma: 0 06.04.2011, 09:22:31
 14. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Věřím tomu, když jde o mladé lidi. Můj syn se několikrát přes internet seznámil, a to není žádný lůzr, ani ty dívky nebyly.

  Ale ve středním a starším věku tomu už moc nevěřím. To už jsou lidi hodně přebraní.

  A taky to chce mít určitou povahu, které nevadí tahle trochu násilná forma seznamování. Mně to vadí. Přes internet bych si nedokázala nikoho najít.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #9
  2. na komentář reaguje Lilinka — #10
  3. na komentář reaguje Suzanne — #11
  4. na komentář reaguje Altamora — #19
  superkarma: 0 06.04.2011, 09:09:41
 15. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Anai — #4 pan majitel, podle mého, samozřejmě, svým názorem spíš vyjadřuje vlastní životní postoj než realituSml30 Dle mé zkušenosti tam lidé skutečně hledají spřízněné duše - máme kolem sebe pět manželských párů, které se seznámily přes rande.cz.

  superkarma: 1 06.04.2011, 08:19:54
 16. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Jednoho "přes internet" mám domaSml30 Stejnou cestou jsem se potkala i s exmanželem, se kterým jsem byla osm let. Je to jedno, jestli se seznámíte přes internet, přes inzerát v novinách, u pumpy, v práci či v posilovně. Je to úplně fuk, po prvním dojmu musí přijít poznávání, a to už záleží na těch dvou. Případná krize také nezávisí na tom, kde se člověk seznámí.

  Mimochodem pár "náhle zemřelých", jak píše macamala, jsem potkala také, naštěstí je to už notná řádka letSml30

  1. na komentář reaguje macamala — #13
  superkarma: 0 06.04.2011, 08:16:40
 17. [4] Anai [*]

  Sice mizivé procento, ale přesto ano, seznámila jsem se se spolumajitelem všech sdružených seznamek na netu a tvrdil, že je to jen a pouze o sexu, nicméně lecky i ne.... A Lidé asi přímo seznamka není, ne? Jen "pokec", nevím, já už jsem pár let mimo, i když dva roky jsem před 10 lety horlivě hledala - a našla, ale partnera své kamarádce. Žijí spolu 8,5 roku už. Jinak už včera jsem tady někde doporučovala knížku Proč muži milují potvory, všechny holky, co se chtějí seznámit a ještě ke všemu se necítí, podobně jako dívka z článku, pevné v kramflecích při čtení trošku tvrdě uvidí své zrcadlo a hlavně zjistí, jak být úspěšné.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #6
  superkarma: 0 06.04.2011, 08:11:30
 18. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Kamarád se přes internet také seznámil. Jsou v kontaktu 4 měsíce. V pátek mu sdělila, že jí bylo diagnostikováno vážné a bohužel nevyléčitelné onemocnění. On s ní zůstat chce, ona se chce rozejít.

  superkarma: 1 06.04.2011, 08:07:03
 19. [2] macamala [*]

  Ježíši, tak milá slečna nevěřila. Do půlky jsem si myslela, že asi potkala někoho stejného jako já. Zkušenost mám s pár týpky z Lidé, ale i ze seznámení v reálu. Prostě první schůzka super, domluva druhé schůzky a pak nic. Prostě absolutní ignorace. S kámoškou jsme to pojmenovaly jednoduše - prostě "zemřel". Pak jsem potkala současného partnera, který asi po měsíci společného času taky onemocněl - stejně jako v článku. Věřila jsem mu, že je mu zle. Navíc po týdnu dorazil a měl ještě pěkný kašel. Začali jsme spolu žít a žijeme stále. Asi po půl roce našeho společného soužití začali vylézat "mrtví" z hrobů - najednou se chtěli sejít atd atd. Tak jsem přešla do ignorace já a pravidelně jim vytípla telefon nebo vymazala sms bez odpovědi.

  superkarma: 1 06.04.2011, 07:46:30
 20. avatar
  [1] Heather [*]

  Znám pár lidí, kteří se přes internet seznámili, jsou spolu dlouho a klape jim to. Dřív se nad inzeráty v časopisech nikdo nepozastavoval a přitom rozdíl je lehce smazatelný. Internet je akorát rychlejší a pohodlnější….Sml80

  superkarma: 1 06.04.2011, 07:12:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme