Bulvár

Petra: Trest smrti za násilí na dětech? Přílišné milosrdenství!

Dnešní téma dne mě donutilo poprvé napsat svůj vlastní příspěvek, protože jsem se bohužel s touto krutou realitou setkala i ve svém dětském životě. Naštěstí mohu s odstupem už téměř dvaceti let konstatovat, že si na ty dny, kdy si mě, sedmiletou holčičku, brával na "hraní do sena" tenkrát sotva dospělý bratranec mojí mámy, dnes už skoro nevzpomenu, ale zato každičký takový útok na bezbranné dítě vnímám tisícinásobně citlivě. Nemluvě o tom, jak jsem se cítila tenkrát, když jsem se styděla za to co se dělo a strašně se bála, že na to rodiče přijdou a budou se na mě moc zlobit - což mi dotyčný nezapomněl několikrát zopakovat.

I po této zkušenosti, a možná naopak právě díky ní, nejsem zastánce trestu smrti. Nemyslím si, že by člověk, který tolik ublíží nevinnému, bezbrannému dítěti, měl za trest v klidu usnout a už se neprobudit. Myslím si, že většina rodičů, které taková událost postihne, by nejradši onomu pachateli vyškrábala oči, uřízla mužství a nechala zemřít bez pomoci a málokdo z nás by se jim asi divil, ale jelikož ukamenování a podobné tresty by naší legislativou těžko prošly, byla bych místo trestu smrti raději pro zavedení vězeňských režimů, které by dělaly čest svému účelu. Opravdová těžká práce, třeba někde v lomech, drsné podmínky v celách a opravdu jen ta základní strava. A za dobré chování maximálně knížku, tak jsme to přece měli i my jako děti...Protože to, co je dnes nazváno věznicemi, je naprostý výsměch. A vím, o čem mluvím, protože jsem profesí sociální pedagog a s fungováním našich věznic jsem měla několikrát tu čest být seznámena. Opravdu nevidím nejmenší důvod, proč by měli vězni mít na výběr několik jídel, možnost učit se jazyky, hrát šachy nebo se účastnit počítačových kurzů. Kdo nás, obyčejné lidi jen tak zadarmo naučí třeba španělsky?? Nechápu tenhle systém a v případě malých i větších dětí obzvlášť. Minimálně za tyto nejzávažnější činy by měly fungovat věznice s opravdu tvrdým režimem, aby tyto lidské zrůdy poznaly alespoň lehký odvar toho, co provedly. Ale pokud toto nenastane, asi se přikloním na stranu příznivců trestu smrti, protože takoví "lidé" si nezaslouží žít a nedejbože aby byli propuštěni a mohli ubližovat dál....

Petra, Brno

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ano, žít do smrti v izolaci od společnosti. Aby viděl denní světlo jen hodinu denně. A to s vědomím, že to už nikdy, do konce jeho života nebude jinak. Na samotce, kde nebude moci s nikým promluvit. Každopádně být matkou takového děcka, budu chtít vidět, jak takové prase pomalu umírá. Míša

Témata pro vaše příběhy a názory, které mi pište na redakce@zena-in.cz

 • Proč jsem si nevzala Pištu Hufnágla?
 • Váš trest pro ty kdo ublíží dítěti

Dál platí, že autor dnešního vylosovaného příspěvku dostane aviváž a značkovou rtěnku.

   
22.10.2010 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] holly.pet [*]

  Marchesa Casati — #3 Moc by mě zajímalo, co si představuješ pod pojmem "vinné dítě"??? Nějak mi asi schází fantazie...

  superkarma: 0 25.10.2010, 10:26:16
 2. avatar
  [4] LudPa [*]

  Mrzí mě, co jste musela prožít a děkuju za hezky napsaný článek. Souhlasím s ním, hlavně se závěrem.Většinou se tedy považuji za velmi citlivou a hodnou, ale v jistých případech se neznám.

  superkarma: 0 22.10.2010, 22:52:27
 3. [3] Marchesa Casati [*]

  Tak mě napadá, a co když pachatel ublíží vinnému dítěti?

  A tohle předhánění se v krvežíznivosti.. já chápu, proč se patriarchát tak osvědčil. Tahleta sběř, co myslí akorát na tmářství a krev, by věru neměla vládnout ani kompostu.

  1. na komentář reaguje holly.pet — #5
  superkarma: -1 22.10.2010, 22:40:52
 4. avatar
  [2] Direček [*]

  Taky s tebou souhlasím a to doslova, ve třinácti sem se stala obětí pokusu o znásilnění třemi o něco staršími kluky, naštěstí se jim to nepovedlo a tak ten jeden mě alespoň surově zmlátil a zkopal, nechali mě zamčenou ve sklepě a sebrali mi oblečení, Stalo se to v Brně chvíli po vánocích, podařilo se mi okýnkem utéct, jak sem to tenkrát dokázala, fakt nevím, ale zkrvavená a zmlácená sem z brekem asi po kilometru dobelhala domů, nikdo si mě ani nevšim, všichni kolemjdoucí dělali, že tam nejsem, podotýkám že sem šla bosá a jen v tričku s ošklivě rozbitým obličejem, doma sem padla prý tátovi ve dveřích do náruče! A víte co tomu klukovi co mě zkopal vzteky, tak tomu se nic nestalo, bylo mu šesnáct! Z takových pak vyrůstají sadisti! Kastrovat je!

  superkarma: 0 22.10.2010, 20:40:13
 5. avatar
  [1] Japina [*]

  Souhlasím s tebou, i kdyby měli každý den přeházet 100 metráků kamení na jednu stranu a druhý den zase zpátky. Je mi však jasné, že je to v praxi nereálné.  Nicméně tvrdý režim už nic nemožného není.

  superkarma: 0 22.10.2010, 14:21:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme