Bulvár

Petra Tenorová – nová Pyšná princezna?


Ostravská studentka herectví Petra Tenorová (22) se poprvé objeví jako princezna v nové pohádce České televize Kouzla králů na Štědrý den večer. Bude její princezna Mariana pro další léta novou Pyšnou princeznou, jakou se stala Alena Vránová v roce padesát v minulém století se svou Krasomilou? Petra Tenorová je totiž plna půvabu a Kouzla králů zase typickou českou pohádkou.

„Je to moje první princezna, tak jsem z ní ještě teď celá rozechvělá. Pan režisér Zdeněk Zelenka si mě vybral a byl to pro mne zážitek," svěřuje se Petra Tenorová, pro kterou je princezna možná vstupem mezi budoucí hvězdy.

„Mým hereckým partnerem se stal také začínající herec Martin Kraus, o kterém si všichni myslí, že patří do rodiny Jan Krause, ale není tomu tak. Je to takovej šikovnej brouček, šermuje, jezdí na koni.“

Kromě něj si v pohádce Kouzla králů Petra zahrála také s Josefem Abrhámem, který představuje jejího otce krále Dobromila: „Měla jsem strach se vedle něj postavit, ale on byl ke mně velmi milý a pomáhal mi."

Petra Tenorová má velké plány do budoucna

„Ještě studuji čtvrtým rokem ostravskou konzervatoř a chtěla bych se dostat k divadlu a jednou si zahrát Manon Lescaut a Ofélii,“ přiznává.

Jako každý rok závěr roku prožije u televizní obrazovky, bude se dívat na všechny pohádky a srovnávat svou postavu princezny s těmi ostatními.

„Nejraději mám Pyšnou princeznu, Princeznu se zlatou hvězdou na čele a samozřejmě Popelku," uzavírá Petra Tenorová.

   
23.12.2008 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Krasna holka!

  superkarma: 0 23.12.2008, 20:49:02
 2. avatar
  [1] wich [*]

  Když ty dnešní pohádky nemají už takové kouzlo jako dřív Možná je to jen tím, že to jsou prostě pohádky mého dětství a skoro všechny je znám nazpaměť Ale já mám prostě ráda ty výtečné herce, starý praskavý zvuk filmu, obraz, co už něco pamatuje, krásné dialogy (třeba veršovaná princezna se zlatou hvězdou)... to všechno mi pohádku dělá pohádkou.

  Jinak mladé, zejména muzikanty, z těch našich severomoravských a slezských krajin podporuju, kde se dá

  superkarma: 0 23.12.2008, 14:45:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme