Bulvár

Petra Němcová: Tohle je můj recept na krásu!


Petra Němcová, světová topmodelka s velkým srdcem, se narodila 24. června 1979 v Karviné do rodiny učitelky a zedníka. S vyznamenáním odmaturovala na ostravské průmyslové škole v oboru oděvnictví. Po vítězství v soutěži Elite Model Look se vydala do Milána, kde odstartovala svou kariéru modelky. Její tvář zdobila titulní stránky většiny významných módních časopisů, jako jsou ELLE nebo Vogue, předváděla luxusní spodní prádlo firmy Victoria's Secret, spolupracovala s předními módními návrháři i váženými fotografy. Vinou ničivé tsunami v roce 2004 přišla o svého přítele fotografa Simona Atleeho a sama utrpěla četná zranění. Se svou sestrou Olgou spolupracuje na charitativních projektech.

Co chystá v nejbližší době? Jaký je Bruce Willis? Jak se udržuje v kondici? Petra poskytla exkluzivně Ženě-in rozhovor.


Jak se vám žije, co máte aktuálně na práci?

Děkuji za optání, žije se mi rychle, ale skvěle (smích). Mám stále mnoho aktivit, teď se chystám do Cannes na filmový festival, kde představuji dva filmy, jejichž výtěžek půjde na HHF (Happy Hearts Fund – viz. níže, pozn. redakce). Také spolupracuji se šperkařskou firmou Alo na nové kolekci, kterou představíme na podzim v Praze. Tahle práce je pro mě velmi zajímavá.

 

 

Jste v určitých kruzích vnímána jako světová celebrita. Jak vás takový statut změnil? Zajdete si v Karviné třeba na diskotéku bez ochranky?

Doufám, že mě nijak nezměnil. V Karviné moc často nejsem, ale jsem stále normální holka z malého města, takže nemám problém jít sama nebo s přáteli na normální místa za zábavou.

 

Setkala jste se někdy se závistí svého okolí?

Nepříliš. Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mi fandí a podporují mě.

 

Žila jste v Karviné, Praze, Paříži a až do současnosti také v New Yorku. Jste i díky své profesi světoběžník. Které z měst, v kterých jste žila nebo která jste navštívila, na vás působily jako opravdová „díra“ a naopak?

Každé z měst má něco do sebe. Někdy mě hektičnost metropolí unavuje a ráda jedu do klidných míst. Relaxovat do přírody.

V rámci své pracovní náplně hodně cestujete. Kde se vám ve světě líbí nejvíc a jak vnímáte rozdíly z hlediska tamějšího prostředí vůči naší zemi?

Moc obdivuji mentalitu lidí v buddhistických zemích. Seznámila jsem se s tamním prostředím nejlépe během tsunami a musím říct, že se mi jejich přístup k životu líbí. Každá země má svou mentalitu a to je na světě strašně zajímavé. Snažím se, kamkoliv jedu, načerpat to, co je pro to konkrétní místo typické. Věřím, že to mi pomáhá otevřít moje obzory a vidět životní situace objektivněji.

 

Pohybujete se v prostředí úspěšných a bohatých lidí. Jak vnímáte projevy snobství? Co si myslíte o výši průměrného platu v České republice?

Někdy mám pocit, že si bohatí lidé kupují drahé věci více proto, že na ně mají, než proto, že by jim dělaly velkou radost. V České republice se ale na rozdíl od jiných zemí, kde pomáháme s HHF, žije skvěle. Průměrný plat není vždy obrazem kvality života. Ne vždy více peněz znamená lepší život.

 

 

Kdysi popudil československou veřejnost Ivan Lendl, když si při rozhovoru pro domácí televizi nechal překládat z angličtiny do češtiny. Váš akcent často vzbuzuje rozpaky, to opravdu neumíte mluvit česky?

Samozřejmě, že umím (smích). Čeština je můj mateřský jazyk. Jsem ale zvyklá vše řešit v angličtině, a pak mi chvilku trvá, než se dostanu zpět do češtiny.

 

Čtenářky by zajímaly podrobnosti o vašem přátelství s idolem ženských srdcí Bruce Willisem. Můžete nám o něm něco prozradit?

Je to dobrý přítel. Jsem moc ráda, že podporuje moje charitativní aktivity. Moc si jeho přátelství vážím. Jedním z naprosto obdivuhodných osobností je i Bono z U2. Věnuje se intenzivně pomoci ostatním a jeho charitativní projekty mají obrovský úspěch. Je skvělé, když úspěšní lidé jako on nezapomínají na pomoc ostatním a jsou ochotni využít své popularity pro dobrou věc.

 

Předvádíte modely předních světových značek. Které oděvy se vám líbí z hlediska módně-návrhářského a kterým zase dáváte přednost v osobním životě?

Mám ráda zajímavé kreace talentovaných návrhářů. Ráda také podporuji mladé návrháře, kteří mají super fantazii a umí ji využít v módě. Ve volném čase mám ráda pohodlnou módu. Džíny, kožená bunda, trička, nízké podpatky apod.

 

K ženě patří i šperky. Prozradíte nám, jaké nosíte nejraději? Máte nějakou svoji oblíbenou značku?

Nosím mnoho talismanů z různých zemí. Pro různé příležitosti dávám přednost různým šperkům. Na oficiální akce většinou doplňuji šaty šperky od společnosti ALO Diamonds, které mají širokou škálu kolekcí z kterých si vždy vyberu, například diamantové šperky. Spolupráce se špěrkařskou firmou Alo je pro mě zajímavou výzvou.

 

Jste velmi krásná žena a zřejmě vám to ještě dlouho zůstane. Můžete nám prozradit svůj recept na krásu?

Mám stále velkou radost ze života. Vše se snažím brát z té lepší stránky. Věřím, že psychika je pro tělesnou krásu velmi důležitá. Každý den se radovat a smát je podle mě nejlepší recept na krásu.

 

 

Jako úspěšná a přitažlivá žena máte mnoho příznivců po celém světě. Komunikujete s nimi, nebo si držíte odstup? Už vás někdo z fanoušků obtěžoval?

Záleží na situaci. Těší mě podpora od fanoušků. A opravdu málokdy se setkávám s někým, kdo by mě vyloženě obtěžoval.

 

Daří se vám i v osobním životě?

Ano. Jsem moc spokojená. Pomáhat ostatním byl vždy můj sen, který se mi úspěšně daří realizovat. To mě opravdu naplňuje.

 

Určitě jste se od maminky naučila spoustu receptů. Jaká jídla nejraději vaříte a jaká vám nejvíce chutnají?

Vařím ráda, i když na to nemám moc času. Nejraději kari.

 

Jaké jsou vaše úspěchy s charitativní činností?

V současné době už Happy Hearts Fund pomáhá ve 12 zemích světa. Podporujeme mnoho různých projektů a pomáháme mnoha dětem v nouzi. Každý rok organizujeme charitativní gala večer, na kterém se nám loni v říjnu podařilo vybrat 3,4 mil. dolarů. Jsem moc vděčná všem, kteří nás podporují v tom, co děláme.

 

Chtěla byste něco vzkázat lidem, kteří si náš rozhovor s námi přečtou?

Aby věřili, že i jeden člověk může změnit svět. Každá malá pomoc někomu, kdo ji potřebuje, je nedocenitelná. Pokud každý z nás pomůže jen trošku, bude se nám všem žít mnohem lépe. A pokud se nám podaří dělat to s láskou, máme vyhráno. Děkuji moc všem, kteří se pro pomoc rozhodnou.

 

Pokud byste měli chuť podpořit Happy Hearts Fund v České republice, můžete zaslat svůj příspěvek na číslo účtu: 213657380/0300

   
20.05.2008 - Rozhovory - autor: Pavel Miškovský

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [100] casspy [*]

  Petru mám opravdu moc ráda, a beru jí za jakýsi vzor.. opravdu je úžasná a já jí obdivuji..

  superkarma: 0 17.10.2012, 09:07:45
 2. avatar
  [99] AnteaX [*]

  Je to krásná ženská Přeju jí jenom štěstí, zaslouží si ho

  superkarma: 0 27.05.2008, 13:02:25

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [98] Fairy [*]

  kareta: 84. kecáš

  superkarma: 0 22.05.2008, 21:59:24
 2. [97] Josef [*]

  Petra vyzařuje milou a skromnou povahu-aspoň mi to z rohhovoru vyplývá. Jen tak dál Petro.

  superkarma: 0 22.05.2008, 11:02:48
 3. avatar
  [96] Delli2 [*]

  Mě je Petra Němcová moc sympatická. Viděla jsem ji několikrát při rozhovoru v televizi a myslím, že si na nic nehraje, na žádnou dámičku! Každej, kdo žije v cizině prostě ten přízvuk chytne, aniž by chtěl. Kdyby si hrála na "dámičku" jak psala wich , starala by se o sebe a nešla by do charity. Je fajn, že jsem takový lidi

  superkarma: 0 21.05.2008, 13:36:04
 4. avatar
  [95] SENSITIVESKIN [*]

  http://revue.idnes.cz/obrazem-petra-nemcova-vystavila-v-cannes-poprsi-fu3-/lidicky.asp?c=A080517_112804_lidicky_ved

  superkarma: 0 21.05.2008, 12:20:59
 5. avatar
  [94] wich [*]

  Radka27: Sorry, neznám tě, takže nemůžu vědět. Panžto pár takových omezenců jsem již poznala.

  superkarma: 0 21.05.2008, 09:28:15
 6. [93] qvak [*]

  Petra Němcová je krásná žena, je dobré, že pomáhá. Kdo při tý hrozný katastrofe nebyl, ať nesoudí. A pokud její nadace má prostředky, určitě je fajn, když někomu pomůžou. Sedět doma na zadku a kritizovat ostatní co chtějí pomoci mi přijde přízemní.

  superkarma: 0 20.05.2008, 21:49:17
 7. [92] Kari-nka [*]

  Ahojky,její mamina mi dělala před několika lety mistrovou na praxi, snad Petra nebude po mamince, neměly jsme ji totiž moc v lásce

  superkarma: 0 20.05.2008, 19:54:57
 8. avatar
  [91] Radka27 [*]

  wich: Já to psala inverzně-ironicky. Samozřejmě že nic takového nedělám.

  superkarma: 0 20.05.2008, 19:35:39
 9. avatar
  [90] Avilo [*]

  Krásná a chytrá!

  superkarma: 0 20.05.2008, 18:05:40
 10. avatar
  [89] wich [*]

  Radka27: Není to trošku omezené, nutit ostatní do dobročinných akcí a vyčítat jim, že nepřispěli? Navíc po zkušenostech s Bílou pastelkou si myslím o těchto sbírkách pořádaných neziskovkama svoje .

  Dante Alighieri: Mám to přesně naopak. Radši praštěnou Kobzanku, která si na nic nehraje, je s ní sranda a je úplně obyčejná holka, než Petra Němcová snažící se být dámičkou z velkého světa s émerickým přízvukem

  superkarma: 0 20.05.2008, 17:42:46
 11. avatar
  [88] Vivian [*]

  Radka27: já nepsala, že "pořád"... :) Ale rejpneš si.

  superkarma: 0 20.05.2008, 17:19:13
 12. avatar
  [87] Radka27 [*]

  Vivian: Tos trefila přeně. Jsem přesně ten typ, co druhým pořád hustí do hlavy aby někomu posílali dobročinné SMS a když to neuděljí, tak se hned rozčílím. Tak nějak jsem to i napsala v příspěvku 77.

  superkarma: 0 20.05.2008, 17:10:34
 13. avatar
  [86] Dante Alighieri [*]

  Petru Němcovou mám například narozdíl od kozy Kobzanky nebo umělé prsatky Průšové ráda.

  superkarma: 0 20.05.2008, 16:44:39
 14. [85] Seema [*]

  Kdyz jsme u te charity..neni mi jasna jedna vec..mozna mi to objasnite..mam-li poslat penize/DMS na Barmu, tak kam to vlastne jde, kdyz vojenska junta zakazala jakoukoliv pomoc zvenku? Ja vim, dneska uz ji trosku povolila z asijskych zemi, ale stejne..kam sly ty penize doted? Ja fakt ted nestouram, jen se vazne ptam..i kdyz trosku mimo misu..

  superkarma: 0 20.05.2008, 16:15:29
 15. avatar
  [84] kareta [*]

  Charitu považuju za nemístné zasahování do záležitostí jiných lidí- být nucena příjmat dary musí být strašně ponižující..a ještě k tomu pak být vděčný...

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:53:17
 16. avatar
  [81] Vivian [*]

  Radka27: za prvé k dobročinnosti podle mého názoru nelze člověka přinutit, to musí vycházet z něho, a za druhé (což se v Čechách asi moc neví) dobročinnost lze dělat i řadou jiných způsobů než jen posíláním esemesek a kupováním kytiček :) Takže se hned nemusíš na někoho čílit, že neposílá esemesky, protože nevíš, jestli nepáchá dobro jinak...

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:36:53
 17. avatar
  [80] Radka27 [*]

  Meander: Já si nemyslím že by šlo v jakékoliv charitativní společnosti o zisky, to by fakt byla mela a velký průšvih a nikdo si to nedovolí. Shoduji se ale s Tebou v cílové organizaci Prašule cpu ČKCH.

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:35:54
 18. avatar
  [79] Radka27 [*]

  Nyotaimori: Na Jarce Rytychové se mi nejvíce líbil její někdejší přítel Honza Kalousek. Toho jsem viděla tváří v tvář, no teda spíše z očí do očí, protože ten jeho pohled naživo je prostě uhrančivý a neuvěřitelný a setkání s ním se jinak než z očí do očí nazvat nedá. To je rozený hypnotizér

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:33:28
 19. avatar
  [78] Meander [*]

  Radka27: Jediná charita, kterou podporuju, je ta opravdická, provozovaná ČKCH. Ta je nezištná. Vše ostatní považuju za produkt imagemakerů dotyčných serebrit.

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:32:22
 20. avatar
  [77] Radka27 [*]

  Fascinují mě názory typu "Dobročinnost je mi fuk, nezajímá mě to, je to podfuk...." Tak nějak obecně mě uráží, když se někdo povyšuje nad práci druhých. A speciálně charitativní činnost není žádné válení na gauči a ťupačka do počítače. Je to dřina a je o důležitých věcech.

  Meander: Každá nadace je zaměřená na jiný problém. Děti bez rodičů, hladovějící děti, vzdělanost, nemoci... Mně česká mentalita přijde z hlediska charity a pomoci druhým docela zaostalá. Když mi někdo radostně hlásí že poslal hlas v Superstar svému oblíbenci, tak se vždycky zeptám, jestli taky poslal SMS za 30,- kuřeti z Pomozte dětem - nějakému dítěti na pastelky

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:28:09
 21. [76] Rára [*]

  Je krásná, milá a je dobře, že schání peníze pro ty, co je potřebují.

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:11:53
 22. avatar
  [75] Radka27 [*]

  Blueberry: Třeba si jen myslíš že nemáš přízvuk. Zavolej, a já Ti to povím. Kamarád rodilý pařížan žijící 10 let v ČR říkal, že mu dělá po letech řádného nepoužívání francouzštiny problém vzpomenout si na obyčejná slovíčka, třeba zubní kartáček nebo židle a podobně. Ty třeba pravidelně česky píšeš i čteš, byť na webu - jsi ve styku s krajany. Někdo ale ne. A pak má problém.

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:09:49
 23. avatar
  [74] tyrkys [*]

  Heduš: http://cs.wikipedia.org/wiki/Curry

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:05:08
 24. avatar
  [73] Radka27 [*]

  Petru mám ráda. Milá, hezká, inteligentní, lidská. Lidská především.

  superkarma: 0 20.05.2008, 15:03:40
 25. avatar
  [72] Heduš [*]

  Nejraději vaří kari??? Já myslela, že to je koření. Jak to jídlo vypadá? Četla jsem tu její knížku o tsunami a jejím vztahu s tím fotografem. Moc dojemná knížka. Připadá mi moc holčičí a naivní do "newyorkského světa".

  superkarma: 0 20.05.2008, 14:25:04
 26. avatar
  [71] Petunie [*]

  Suzanne: dík za tip, jdu se mrknout!

  superkarma: 0 20.05.2008, 14:15:53
 27. avatar
  [70] Suzanne [*]

  Petunie: tak ještě skoč pod Madonnu - tam je to ještě lepší

  superkarma: 0 20.05.2008, 14:14:24
 28. avatar
  [69] Petunie [*]

  Nyotaimori: přečetla jsem si celou diskuzi naráz a nějak to na mě dolehlo. Ale uznávám, že tvoje rozlišovací schopnost by potřebovala jinší kalibr

  superkarma: 0 20.05.2008, 14:10:25
 29. avatar
  [67] Petunie [*]

  Z příspěvků tady zase stříká zášť, jsem tu správně

  superkarma: 0 20.05.2008, 14:04:12
 30. avatar
  [66] Meander [*]

  átéčko: To je mi líto

  superkarma: 0 20.05.2008, 13:32:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme