Bulvár

Petra Lamlová: Češky mají v arabských zemích velmi špatnou pověst

Už po několik vydání našeho magazínu Žena-in je vám průvodkyní po exotických zemích Petra Lamlová, mladá žena, se kterou je možná na čase se blíže seznámit. Co dělá kromě toho, že ráda cestuje? A dá nám nahlédnout i do svého soukromí?

podnikatelkaS Petrou Lamlovou jsem se seznámila na rozlučce se svobodou jedné naší společné kamarádky. Na první pohled působila velmi výrazně a sebejistě. Ale vždy tomu tak nebylo, viď, Petro?
Nebylo. Malá Petruška byla tichá, zaprdnutá holčička, bez kamarádek. Tedy úplný opak než dnes. (směje se Petra a prostřednictvím vzpomínek mě seznamuje se svým dětstvím)
Na své dětství ale i přesto vzpomínám moc ráda, protože mám úžasné rodiče a skvělé, o rok a půl mladší bratry, dvojčata. Maminka nás měla hodně brzy, vlastně už ve dvaceti letech měla tři děti, to si neumím vůbec představit.

Počkej, ve dvaceti tři děti, takže tebe měla v osmnácti?
Ano, já jsem se mamince narodila v osmnácti letech, s taťkou spolu chodili už od šestnácti a dodneška jim to spolu vydrželo. Teď nedávno oslavili 35 výročí svatby, což je obdivuhodné. I přesto, že se brali tak mladí, pořád se mají moc rádi a jejich vztah byl a dodnes je velmi harmonický. Moc si jich vážím, i přes jejich mladý věk dokázali mně i bratrům vytvořit opravdu krásné dětství. Škoda, že dnes už se to tolik mezi mladými lidmi nenosí a většinou se ani neberou, nebo se vzápětí rozvádějí.

To je bohužel pravda. Pojďme ale od rodičů zpátky k tobě, k výše zmíněné malé, jak ty říkáš, zaprdnuté holčičce bez kamarádek. To mi k tobě vůbec nesedí. To muselo někdy bouchnout.
To ano. Bouchlo to asi v sedmnácti. Myslím, že to byla u mě taková opožděná puberta, ale o to divočejší. Přilepila jsem se tehdy na nějakou partičku, v rámci výchovy jsem byla dokonce i vyhozena z domu. Z té hodné, zakřiknuté šprtky, u které se předpokládalo, že půjde přinejmenším na práva, se najednou stal raubíř, který vzdoroval rodičům. Prožívala jsem jeden velký nekonečný mejdan a zjišťovala, že život není jenom o učení.

To jsi byla na střední?
Ano, na střední. Kamarádka mě tehdy také přemluvila na brigádu do McDonald´s, což byla moje de facto první opravdová práce, a tam ten svobodomyslný život opravdu jel a odstartoval naplno.

Sex, drogy, rokenrol?
(smích) Až tak úplně ne, ale moc tomu nechybělo. Jenže pak se stalo něco, co mě hodilo zase zpátky na kolej, jinak nevím, jak by to se mnou dopadlo.

Co se stalo?
Ještě dnes, když si na to vzpomenu, tak mi běhá mráz po zádech. Bylo mi čerstvých 18, nedostala jsem se na vysokou a nevěděla, co dále se svým životem. Dostala jsem od rodičů auto… a nezkušená, nevyježděná holka, myslela jsem si, že jsem královnou silnic. Prostě nezvládla jsem řízení a měla jsem těžkou autohavárii. Rodiče byli zrovna v tu dobu v Chorvatsku, ani o tom nevěděli. Když se pak vrátili, nebylo to jednoduché ani pro ně, ani pro mě. Tehdy jsem se doslova podruhé narodila. Ale paradoxně mě ta nehoda vrátila zpátky na zem a já jsem začala přemýšlet, co dál se životem. Vzduch se vyčistil, vztahy s rodiči se pomalu uklidnily a já to zkusila znovu a jinak.

srodici

S rodiči... Na „stará kolena“ a k radosti rodičů, Petra vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně

A očividně i dobře. Vypracovala ses do celkem vysokých postů v oblasti společenské kultury, ať už se to týká tvé funkce manažerky provozovatele českých multikin, organizování speciálních eventů pro podnikatele a firmy, až po založení tvého projektu Ladies Movie Night nebo Pohádkový víkend pro děti.
To všechno jsem se ale musela postupně, pomalinku naučit. Jak jednat s lidmi, jak navazovat kontakty, nikdo mi nepomáhal, sama jsem si musela tu cestičku vyšlapat. Nastoupila jsem do jedné mediální agentury, kde jsem se pomalu krůček po krůčku dostávala až na cestu, na které jsem nyní. A dnes můžu s hrdostí říct, že jsem pyšná na to, co jsem dokázala.

Co je prioritou tvé současné pracovní činnosti?
Já se vlastně živím tím, že poskytuji lidem zábavu. Podnikatelé i firmy si mě najímají, abych pro ně pořádala speciální eventy, včetně programu, cateringu, PR, tiskových zpráv, medializace, prostě komplet všechno. Mám už svoji stálou klientelu, která se ke mně vrací. Navíc jsem vymyslela svůj samostatný projekt Ladies Movie Night, se kterým každý měsíc vyprodávám Lucernu, a to také o něčem svědčí.

lucerna

Pohybuješ se v mediálním prostředí, v reklamách, v marketingu. To chce tvrdé lokty. Máš je?
Ano, je to o tvrdých loktech, ale také o tom umět jednat na rovinu, což bohužel vždycky nejde. V prostředí reklam a médií se často setkávám s velkou přetvářkou. Více než kde jinde, právě v této oblasti dokážou být lidé někdy hodně zlí, nepřejícní, závistiví, ale s tím se bohužel musí počítat. Je potřeba si hned na začátku stanovit s klienty jasná pravidla, a ty nepřekročit.

Jsi tedy ve své práci šťastná.
Pojem štěstí pro mě znamená dělat práci, která tě baví, a ještě uživí. Samozřejmě kdyby mě nebavila, tak bych ji nedělala. I když dokážu si představit i něco jiného. Například už léta se věnuji také módě. To je oblast, která mě nesmírně baví, a chtěla bych se jí jednou věnovat naplno. Měla jsem už i pár pořadů v televizi, navštívila jsem řadu módních přehlídek u nás i v zahraničí, takže dokážu porovnat, co se kde nosí, jenže dostat se do tohoto rybníčku není vůbec jednoduché. Už je plný a ti dravci mě mezi sebe jen tak nepustí.

petralamlova

Další výzva!
Možná, kdo ví. Já bych třeba moc ráda ženám ukázala, že móda a módní výstřelky se netýkají jenom „visacích ramínek“, ale i žen plnějších tvarů.

Petra Lamlová ve vysílání pořadu České televize: Sama doma - při prezentaci spodního prádla a plavek loňské kolekce

Naše čtenářky tě znají prostřednictvím cestovatelských příspěvků do velmi vzdálených destinací. Jak tě třeba berou tamní muži, když jsi takový... typicky slovanský typ, tedy těch plnějších tvarů.
Jen to klidně řekni, prdelatá a prsatá. (smích) Jak mě berou? Vzpomínám si třeba, to bylo v Malajsii, vystoupila jsem z letadla a bylo mi strašně špatně, ani jsem nemohla dojít do hotelu. Najednou jsem sebou prostě řízla a teď ti malí šikmoocí mužíci byli zděšení. „Velká bílá žena na zemi“ (smích)
Anebo teď naposledy mám nejčerstvější zážitek z Turecka, kde si mě vyhlídnul manažer hotelu a pořád mi nosil nějaké kytičky a náramky, ale já jsem se cítila před ostatními hrozně trapně, protože Češky mají v zahraničí hodně špatnou pověst, obzvláště v těchto arabských zemích.

petravindii

„Velká bílá žena“ tentokrát na fotografii z Indie

cina

... a tady v Číně

Fakt? A jakou?
No, jak to říct slušně, prostě máme pověst jako „dávačky“, že si tam jezdíme vyloženě užít.

Ale pro Araby jsme asi všechny „dávačky“. Nechodíme zahalené, tamní ženy jsou zase až moc upjaté.
Ano, to je pravda. Ale jelikož jsem toho opravdu hodně procestovala, můžu si dovolit i porovnávat. Byla jsem třeba v Sýrii nebo v Arabských Emirátech... a to je zase něco jiného než Egypt, Tunis... Třeba v Emirátech se na tebe muž ve vyšším postavení ani nepodívá. Bylo by to pod jeho úroveň. Letěla jsem jednou s Etihadem, což je letecká královská společnost, a vedle mě seděl nějaký šejk, prostě zahalený muž v tom jejich typickém hábitu, a držel na ruce sokolíka. Věděla jsem, že v tu dobu probíhalo v Damašku mistrovství sletu sokolíků, tak jsem se ho chtěla jen na něco zeptat, ale on vůbec nereagoval. Úplně mě přehlížel, byla jsem pro něj vzduch. Jako by mi naznačoval: „No fuj, co si to vůbec dovoluješ mě oslovit!“
Kdežto třeba v tom Egyptě nebo Tunisu, kde je už více západní civilizace, tam na tebe pokřikuje kdejaký taxikář, číšník, pouliční prodavač, všichni si dovolují, protože ty bílé ženské, neříkám, že všechny, ale většina, to tam zavedly, že se tam jdou prostě bavit, že si to jdou užít. A Češky jsou krásné a obzvlášť žádané. Ale taky hodně povolné.

naplazi

To jsou mi teda věci! A vzala by sis někdy cizince?
Tak Araba určitě ne, a jinak, i když jsem pár cizinců poznala, tak nevzala. Český Pepa je český Pepa a já chci, aby jednou, jestli tedy nějaký bude, vyprávěl našim dětem o Krtečkovi, a ne o elfech nebo beduínech.

Takže pokud tomu dobře rozumím, žádný český Pepa zatím není. Žádný harmonický vztah po vzoru tvých rodičů?
Uf, čekala jsem, že se na to zeptáš. Samozřejmě nějaké vztahy jsem měla, ale přiznávám bez mučení, jsem workoholik. Jsem člověk, který když se pro něco zapálí a práce ho baví, tak neumí rozlišit práci a soukromí, a to vydýchá málokterý chlap.

Nemáš moc vysoké nároky? I na toho Pepu?
Tak samozřejmě už jsem vyrostla z představy prince na bílém koni. Já jsem Kozoroh a bohužel, nebo bohudík, nevím, co je lepší, nejdříve všechno řeším hlavou, a pak teprve srdcem. Uvědomuji si, že to se mnou není jednoduché, že to se mnou měli partneři hodně složité, ale já prostě potřebuji chlapa, kterého budu respektovat a ke kterému budu vzhlížet. Ale kde ho vzít? Kolik jich dneska takových je?

Tak to ti asi neporadím. Já do toho šla bezhlavě.
A měla jsi prostě štěstí. Jenže také, komu se to podaří? A vidíš, už zase o tom moc přemýšlím (smích). Také ze všech stran pořád slyším ty biologické hodiny. Sakra, jaké hodiny? No tak ještě nemám děti, no a co? Já se ještě tak stará necítím a mít chlapa za každou cenu, to radši zůstanu sama.

sama

Uvidíš, že to přijde v tu nejmíň očekávanou chvíli.
Jo a ten rozum nakonec ztratím a konečně se usadím. (smích)

To by znamenalo ale i konec cestování.
Bylo by to složitější, ale myslím, že už jsem viděla velký kus světa, a jsou to krásné zážitky. Ty mi nikdo nevezme.

zed

... krásné zážitky mi nikdo nevezme / u velké Čínské zdi

Oklikou jsme se dostaly zase hezky zpátky k cestování. Určitě nejen mě by zajímalo, kde na to bereš? Vždyť to jsou kolikrát destinace, na které by člověk snad ani za život nenašetřil.
Ale houbelec. (smích) Mám štěstí, že mám kolem sebe velkou spoustu přátel, ale opravdových přátel, což je prioritní. A u mě jsou to lidé, kteří umí naplánovat, abychom za minimum peněz viděli co nejvíc. Já nemusím spát v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu, i když samozřejmě někdy je to také příjemné, ale pro mě je důležitý hlavně ten zážitek. A kde na to beru? Prací. Někdo investuje peníze do dětí, do rodiny, já zatím do cestování. A k těm exotickým zemím. Ono je to taky hodně o tom: hledat, hledat a hledat a najít to nejvýhodnější.

Která z mnoha zemí, co jsi navštívila, tě zaujala nejvíc a čím?
Jéé, těch by bylo. Ale zmíním tři. Tím, že hodně tíhnu ke španělštině, kterou jsem studovala společně s angličtinou, tak jsem povědomě vždycky tíhla k Latinské Americe. Mým snem bylo proniknout do kultury Mayů, Aztéků a Inků. Takže cestovatelský zážitek číslo jedna je pro mě Peru, Machu Picchu... tam mi i ukápla slza, protože mám o nich načteno opravdu všechno, včetně jejich zániku. Dalším vrcholem pak pro mě bylo Mexiko...

peru

Peru

machu

Machu Picchu

Promiň, že ti skáču do řeči, ale o tom se říká, že to je nejnebezpečnější země na světě.
Ano, byli jsme v Mexico City, nejnebezpečnějším městě na světě, druhé je pak Rio de Janiero, ale pokud víš, jak se tam máš chovat, nenosíš náušnice, hodinky, prstýnky, víš, že nemáš mít u sebe kabelku, tak se nám tam nikde nic nestalo. Všechno je to o tom být připravená, nastudovat si informace o místě, kam jedeš, vědět, jak se chovat, co dělat, kde se pohybovat. Nikdy jsem tam neměla žádný pocit nebezpečí.

Je to tedy o dobré informovanosti místa, kam jedeš.
Jednoznačně.

A to třetí místo?
Třetím místem a vrcholem mého cestovatelského zážitku je Nepál - Mount Everest. Já říkám: „Vidět Everest a zemřít...“

Na to máš času ještě dost, i když jsi ho už viděla. No a my se budeme prostřednictvím tvých dalších reportáží těšit i na ostatní kouty světa, které jsi měla možnost navštívit.
Děkuji za rozhovor, ať se ti daří v práci i v soukromí.
Také děkuji, a když už mám tu možnost, chtěla bych tímto prostřednictvím pozdravit všechny vaše čtenářky a poděkovat jim za jejich milé komentáře. Opravdu mě to těší.
A všem přeji hezké prázdniny. :)

bali

Poskytnuté fotografie: P. Lamlová

Přečtěte si také:

 

   
19.07.2013 - Rozhovory - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [39] Alena 12 [*]

  opravdu šikulka Sml67 obdivuhodné

  superkarma: 0 25.07.2013, 08:42:18
 2. avatar
  [38] pucky [*]

  Zajímavé povídání a akční žena

  superkarma: 0 24.07.2013, 15:48:26
 3. avatar
  [37] v.poho [*]

  Tak Nepál by mě lákal taky.Sml16Sml16

  superkarma: 0 24.07.2013, 11:15:11
 4. [36] HOŠI [*]

  hezky napsané a velmi zajímavé :)

  superkarma: 0 23.07.2013, 07:38:23
 5. avatar
  [35] kqkkatka [*]

  išla by som i ja do sveta , ale moje jazykové znalosti by skončili asi na hranici :-)  no zopár viet viem

  superkarma: 0 21.07.2013, 14:59:50
 6. [34] hellen138 [*]

  Zajímavé vyprávění, odvážná to žena.

  superkarma: 0 21.07.2013, 10:43:01
 7. [33] kintly [*]

  Zavidim to cestovani a seshodne odvazna jen tak dal

  superkarma: 0 20.07.2013, 19:13:53
 8. [32] V19 [*]

  zaujímavý rozhovorSml16

  superkarma: 0 20.07.2013, 17:06:55
 9. avatar
  [31] Eva_CZ [*]

  Radeji kurva, nez zasr*** Arab.Sml57

  superkarma: 0 20.07.2013, 03:21:22

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Jindriska8 [*]

  Pěkný rozhovor!Sml59

  superkarma: 0 19.07.2013, 22:08:50
 2. avatar
  [29] marde [*]

  Hezký kus světa vidělaSml16

  superkarma: 0 19.07.2013, 22:06:49
 3. avatar
  [28] ondrasek74 [*]

  jo :-)

  superkarma: 0 19.07.2013, 20:50:59
 4. avatar
  [27] tauferova monika [*]

  Zajímavý článekSml59

  superkarma: 0 19.07.2013, 19:44:15
 5. avatar
  [26] Dudlajlama [*]

  P. S. mimochodem, tatinek je stramakSml16

  superkarma: 0 19.07.2013, 18:32:29
 6. avatar
  [25] Dudlajlama [*]

  Pekna a sympaticka baba a zajimavy rozhovorSml67

  Co se Arabu tyce, znama pro ne pracovala nekolik let(AE), sice za ta leta z platu postavila v Praze barak, ale skoncila malem u Chocholouska. Po dokonceni kontraktu prchala rychlosti meteleskublesku.

  superkarma: 0 19.07.2013, 17:50:20
 7. [24] fiserovam [*]

  Zajímavý článek.Sml16

  superkarma: 0 19.07.2013, 15:35:08
 8. avatar
  [23] řinka [*]

  No vždyť arabáci zde také nemají dobrou pověst je to 1:1

  superkarma: 0 19.07.2013, 14:36:40
 9. avatar
  [22] ladouch [*]

  Sympatická slečna a moc hezký rozhovor.Sml22Sml22

  superkarma: 0 19.07.2013, 14:25:09
 10. avatar
  [21] kobližka [*]

  Brixik — #17 A to já se k nim zase hrdě hlásím Sml58

  superkarma: 0 19.07.2013, 14:18:32
 11. avatar
  [20] Brixik [*]

  Dimsy — #19 Jojo, tak nějak jsem si pak uvědomila, že se tam mluví i o číslech a spočítala si to. Takže zatím jsem v klidu, i když už mi 30 bylo.

  superkarma: 0 19.07.2013, 12:44:09
 12. avatar
  [19] Dimsy [*]

  Brixik — #12 Vždyť to tam říká. Narodila se mamince v osmnácti jako první dítě a rodiče jsou spolu pětatřicet let. Takže ji bude kolem pětatřiceti.Sml22

  1. na komentář reaguje Brixik — #20
  superkarma: 0 19.07.2013, 12:05:08
 13. avatar
  [18] ToraToraTora [*]

  Však arabové u nás také nemají dobrou pověst. Jinak příjemný rozhovorSml67

  superkarma: 0 19.07.2013, 11:16:07
 14. avatar
  [17] Brixik [*]

  peetrax — #15 gerda — #14 Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Občas mi přijde, že jsem divná.

  1. na komentář reaguje kobližka — #21
  superkarma: 0 19.07.2013, 11:05:52
 15. avatar
  [16] Hanula [*]

  Sml16Petra je mi moc sympatická - chodím pravidelně na Ladiesky. Tentokrát moderovala bez Hanky a šlo jí to výborně.

  Máme společného koníčka - cestování......

  Hodně šťastných cestSml22Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 19.07.2013, 10:43:33
 16. avatar
  [15] peetrax [*]

  Brixik — #12 gerda — #14 i můj partner a moje nejlepší kamarádka jsou kozorohové. Celkem jim, coby váha, to jejich znamení a s tím spojené vlastnosti závidím. Sml4

  1. na komentář reaguje Brixik — #17
  superkarma: 0 19.07.2013, 10:12:53
 17. avatar
  [14] gerda [*]

  Brixik — #12 hlásím se do klubu rozumových analytických Kozorohů.

  1. na komentář reaguje peetrax — #15
  2. na komentář reaguje Brixik — #17
  superkarma: 0 19.07.2013, 09:58:56
 18. [13] freyacz [*]

  moc pěkné, závidáím, mexiko byl vždycky můj sen Sml59

  superkarma: 0 19.07.2013, 09:57:15
 19. avatar
  [12] Brixik [*]

  Jsem taky Kozoroh a vím moc dobře, o čem Petra mluví. Zajímalo by mě, kolik je Petře let, protože i s názorem na to mít děti, to mám podobně, tak abych se uklidnila, že mi ještě neujíždí vlak.

  jinak moc hezky zpracovaný rozhovor, cestování a poznávání cizích kultur je fajn.

  1. na komentář reaguje gerda — #14
  2. na komentář reaguje peetrax — #15
  3. na komentář reaguje Dimsy — #19
  superkarma: 0 19.07.2013, 09:46:50
 20. avatar
  [11] lenig [*]

  hezké vyprávění, díky Petro Sml59Sml67

  superkarma: 0 19.07.2013, 08:48:55
 21. avatar
  [10] *modrá [*]

  Bezva rozhovor, sympatická kočena ! Sml67

  superkarma: 0 19.07.2013, 08:35:18
 22. avatar
  [9] Kahomar [*]

  Úžasné povídání, paní Petře její dobrodružné výpravy závidím, také by mě to bavilo.Sml67

  superkarma: 0 19.07.2013, 08:28:52
 23. avatar
  [8] Judo [*]

  Hezké povídání ,zajímavý článekSml67

  superkarma: 0 19.07.2013, 08:19:57
 24. avatar
  [7] Milala [*]

  Moc pěkné počtení, takové prázdninové,děkuju!

  superkarma: 0 19.07.2013, 08:09:04
 25. [6] cilani [*]

  máme špatnou pověst u Arabů, taky dobrý, oni tady mají snad nějakou úžasnou pověst? U mě teda určitě ne a spousta známých, co měla možnost s nima pracovat s nimi nemá zrovna nejlepší zkušenosti..

  superkarma: 0 19.07.2013, 07:54:51
 26. [5] lidicka [*]

  Hezké povídání  a docela slečně Petře "závidím" ty cestovatelské zážitky, jsou to vzpomínky na celý život.Sml22

  superkarma: 0 19.07.2013, 07:22:23
 27. [4] ozón [*]

  jakou  máme  pověst u Arabů  nám  nemusí  ležet  ani  v  patě  , já  bych  je  nechtěla  ani  za  2  pytle  buráků Sml23

  superkarma: 1 19.07.2013, 07:11:38
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  Dobrá baba! Chybí mi ale informace, jaký obor na UTB studovala? A k těm Arabáčům - oni u mě už vůbec dobrou pověst nemajíSml57

  superkarma: 4 19.07.2013, 06:28:48
 29. avatar
  [2] Eliana [*]

  Moje sestra též měla ve dvaceti dvě děti a naopak já byla černá ovce rodiny, když jsem do dvaceti nebyla pod čepcem, tak to prostě byloSml24.

  Nicméně krásné prázdninové povídání a hezké cestování, dřív mne to taky lákalo, vydat se za dobrodružstvímSml16

  superkarma: 0 19.07.2013, 05:25:32
 30. avatar
  [1] peetrax [*]

  "Velké bílé ženě" přeji ještě spoustu hezkých zážitků. 

  Trochu mě udivilo, že se Saša diví tomu, že rodiče měli ve dvaceti tři děti. To tak dřív bývalo, ne? Z dětství si pamatuju, že rodily i šestnáctileté a rozhodně nezůstaly při jednom dítěti.

  superkarma: 0 19.07.2013, 00:16:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme