Reklama

Česká tenistka Petra Kvitová si půl roku nezahraje tenis. Petru po napadení neznámým útočníkem a následné operaci čeká rehabilitace levé ruky. K incidentu došlo v úterý před půl devátou ráno přímo v bytě Petry Kvitové. Útočník z místa utekl a nyní po něm Policie ČR pátrá. Podle popisu byl vytvořen identikit a i vy možná můžete pomoct najít pachatele.

kvitova

Z oficiální zprávy Policie České republiky

K řádnému objasnění všech okolností případu nám mohou významně pomoci občané, kteří v úterý 20. prosince 2016 v době mezi osmou a devátou hodinou dopoledne procházeli, nebo projížděli okolím Jezdecké ulice v Prostějově a mohli by k případu podat jakoukoliv informaci. Pomoci nám mohou zejména majitelé či řidiči motorových vozidel, kteří mají ve vozidle umístěné záznamové zařízení, tzv. autokameru a v uvedené době projížděli ulicemi Dolní, Jezdeckou, Ječmínkovou či Studentskou. Případné svědky, či řidiče projíždějících vozidel, žádáme, aby se co nejdříve přihlásili prostějovským kriminalistům. 

identikit

Ve spolupráci s poškozenou policisté sestavili identikit pachatele a jeho popis. Jedná se o muže ve věku do 35 let, 180 centimetrů vysoké normální postavy. Muž má hnědé oči a krátké hnědé vlasy. V době činu měl oblečenou okrovou bundu dlouhou pod zadek. Ta byla přibližně o jednu konfekční velikost větší než postava muže. Dále měl volnější modré rifle, na nohou šedé sportovní zavazovací boty se třemi bílými pruhy na bocích, ne však značky Adidas. Na hlavě béžovou čepici s krátkým kšiltem, tzv. „bekovku“. U sebe měl větší světlou brašnu s popruhem přes rameno.

Občany, kteří by mohli k osobě odpovídající uvedenému popisu či přiloženému identikitu podat jakoukoli informaci, tímto žádáme, aby se se svými poznatky obrátili na bezplatnou linku 158, nebo přímo na policisty na adrese Újezd 12, Prostějov.