Další pisatelka, která se podepsala jako Petra, porovnává prostřednictvím svého příspěvku pobyt v nemocnici dnes a před lety. A také nezapomíná na uznání a pochvalu.

Krásný středeční den milé ženy-in :)

V nemocnici jsem byla několikrát, nejprve jako dítě, když mi trhaly nosní mandle. Musím, říci, že snad do dnešního dne z toho mám trauma. Bylo mi nějakých 13 let, takže jsem z toho už bohužel měla rozum, Brali nás tam jak zvířata na porážku, pěkně jedno po druhých, čekaly jsme za dveřmi a bylo slyšet ten řev. Brrrrrr Ještě, že tyto časy jsou už dávno pryč.

Je to sto a jedna, když vidím, jak se teď chovají k dětským pacientům. Někteří opravdu s láskou a respektem k jejich individualitě. A už to není o tom, zda tam s dítětem matka zůstane nebo ne.

Nicméně přeci jen mám jednu nepříjemnou historku z nemocnice, gynekologického oddělení kde jsem ležela s rizikovým těhotenstvím. Bylo nás na pokoji šest. Už to samotné bylo hrozné, žádné soukromí navíc na tento pokoj dávaly i ženy, které čekaly na porod. Byly jsme tam dvě s rizikovým těhotenstvím. A je pravda, že jsem se za tu dobu myslím, že jsme tam ležely snad něco přes měsíc, jsme se natolik skamarádily, že se navštěvujeme dodnes.

Nicméně nám tam do smíchu moc nebylo, ve strachu o své děti, jsme se musely dívat, jak se ženy připravují na porod, který pro nás byl hodně vzdálený. A k tomu všemu tam s námi byla týden maminka, která nás nenechala vyspat, ta chrápala tak, že se i sestry v sesterně bály, kde jim co spadne na hlavu. :-D Teď už se tomu směju, ale ten týden to byl horor. Dalším hororem bylo jídlo. Buď úplně bez chuti anebo tak přesolené, že se to opravdu nedalo pozřít. A pak se diví, že jim nepřibírám :-)

Bohužel jsem to vydržela jen něco málo přes měsíc, pak jsem podepsala revers. Vím, byl to risk, ale teď můžu s klidným svědomím napsat, že kdybych tam zůstala, tak tam potratím.

Daleko lepší zážitek mám z nemocnice, kde jsem se dostala v loni před prázdninami. Stále jsem omdlévala, byla jsem dezorientovaná, stále mne bolela hlava, takže jsem skončila na neurologii. Kde se o mne výborně starali. Lékaři i sestry respektovali, vaše soukromí, byli milí, trpěliví, vše mi vysvětlili. Krom takových běžných vyšetřeních jako bylo EEG, rezonance a odběr jsem podstoupila i lumbální punkci. Z té jsem měla velký strach. Strach hlavně z toho, že jsem nevěděla, jak to probíhá, zda jsou opravdu tak šikovní, že se trefí a nic se mi nestane. Dokonce jsem si přála zrcadlo, abych to měla pod kontrolou, ale toto přání mi nebylo splněno, ale pobavilo je. Jenda hodná sanitárka mne tam držela a objímala a vykládala mi takové historky, že jsem necítila vůbec nic. Teda pak, až to přišlo k sobě, to stálo za to. Za celý ten týden, co jsem tam ležela, měla jsem nadstandartní péči ve standartním pokoji. Nemám na co si stěžovat. :-)

Já bych jen chtěla vlastně napsat, že dnešní zdravotnictví je už na vysoké úrovni. Dokonce i přístup lékařů a sester bych ohodnotila na jedničku. A pokud zrovna některý z lékařů či sester nemají svůj den, tak jim to přece ještě nebude dávat sežrat, jsou to přeci jen lidi, kteří mají svá trápení, a někdy to prostě nejde hodit to za hlavu. Nemají to lehké a pro nás pro všechny si myslím dělají maximum.

P. S. Nejsem ani lékařka ani sestra :-)
Petra

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

My Vám věříme :)
A děkuji, že jste napsala. Pěkný příspěvek. Je fakt, že dnes už nemocnice tak depresivně jako před lety nepůsobí.
Mějte se hezky a buďte zdravá.
Saša

Téma dnešního dne: Pobyt v nemocnici

  • Byla jste někdy v nemocnici (ne porodnici)
  • S čím jste tam byla? (nemusíte odpovídat)
  • Jaké máte na pobyt v nemocnici vzpomínky?
  • Jak se k vám choval personál?
  • Máte z takového prostředí, jako je nemocniční, i nějakou veselou vzpomínku?
  • Navázala jste v nemocnici nějaká nová přátelství?
  • Jak byl váš pobyt dlouhý?
  • Podepsala jste (podepsala byste) někdy i revers?
  • atd.atd.

Tolik jen pár záchytných bodů, ale jinak samozřejmě pište vlastními slovy.
Moc se těším na vaše příspěvky. Veselé i ty vážnější.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z pisatelek čeká dárek, který se do nemocnice nosí: Kniha a dva sprchové gely

dareknemocnice

Reklama