Pět mladých českých sportovců včera převzalo šeky v celkové hodnotě 600 000 Kč, které v rámci nového projektu Fond Magnesia GO poskytly Karlovarské minerální vody. Z více než stovky přihlášených talentů vybral pět finalistů Ondřej Vetchý, iniciátor a ambasador projektu. Kteří šťastlivci se tedy umístili na prvních pěti místech?

Fond Magnesia GO je projektem společnosti Karlovarské minerální vody a Ondřeje Vetchého. Společně se rozhodli rozdělit 600 000 Kč věnovaných Karlovarskými minerálními vodami pěti nadějným sportovcům, o kterých mohla široká veřejnost hlasovat na stránkách www.magnesiago.cz

vvv

První místo a tedy 250 000 Kč získal Adam Mendrek s 2 598 hlasy. Druhý skončil Jiří Prskavec s 2 538 hlasy a získal tak 150 000 Kč. 100 000 Kč za bronzové umístění si pak odnesl Jan Micka díky 2 372 hlasům. Čtvrtý Jakub Ječmínek a pátý Jan Zapletal si odnesli částku 50 000 Kč. Během hlasování bylo uděleno celkem 11 381 hlasů.

Podpora Fondu Magnesia GO má být oceněním a impulsem, díky kterému se talentovaní sportovci mohou posunout na ještě vyšší sportovní úroveň. Jde o povzbuzení a podporu na cestě za sportovními cíli a sny. Fond Magnesia GO jim pomáhá získat v jejich kariéře rozhodující náskok.

ccc

A na co sportovci peníze využijí?

Badmintonista Adam Mendrek chce finance využít na letní tréninkový kemp v Malajsii a v Číně společně s nejlepšími badmintonisty z celého světa. Judistovi Jakubu Ječmínkovi pomohou zajistit sportovní přípravu na prestižní japonské univerzitě Kokushikan. Plavec Jan Micka plánuje absolvovat prestižní soustředění pro nejlepší plavce Evropy. Lukostřelec Jan Zapletal prostředky z Fondu Magnesia GO využije na nákup nového závodního luku, kvalitních šípů, dalekohledu a dalších potřebných sportovních pomůcek. Kanoista Jiří Prskavec potřebuje během zimy stejně jako soupeři přesunout svůj trénink na vodě aspoň na jeden a půl měsíce do teplého klimatického prostředí, k čemuž mu prostředky výrazně pomohou. Čtyři z pěti sportovců mají ambici se zúčastnit olympijských her v roce 2016 v Rio de Janeiru.

 Zdroj: Tisková zpráva

Reklama