Zdraví

Pět účinných tipů „jak zvládnout dráždivý pyl“ pro alergiky

Trpíte pylovou alergií? Každý den můžete udělat několik věcí, kterými lze snížit působení pylu – a tím i intenzitu příznaků alergie.

1. Vyhýbejte se rizikovým místům a činnostem

Trpíte-li alergií na pyly trav nebo plevelů, nechoďte v období pylové sezóny po polích nebo ve vysoké trávě. Pokud jste alergičtí na pyl stromů, vyhýbejte se lesům a parkům. Z činností venku pak vynechte sekání trávy a také sušení prádla venku, na kterém mohou pylová zrna ulpět, a vy si je pak takto snadno přinesete domů.

2. Zavírejte okna

A to především dopoledne a brzy odpoledne, kdy je teplota nejvyšší. Zavřená nechávejte i okénka u auta. Větrejte pouze brzy ráno nebo krátce po dešti. Do oken opatřete protipylové sítě. 

3. Venku se nenamáhejte

V období pylové sezóny se venku vyhýbejte namáhavé fyzické aktivitě. Může spustit nepříjemné příznaky jako dráždivý kašel nebo astma.

4. Pravidelně si myjte vlasy

Při pobytu venku mějte hlavu zakrytou (kloboukem, čepicí, šátkem atd.) a po návratu domů anebo před spaním si umyjte vlasy. Pylová zrna tak budou opláchnuta dřív, než se uplatní jako alergen.

5. Pozor na dráždidla

Vyhýbejte se kontaktu s látkami dráždícími průdušky, jako jsou tabák, parfémy, aerosoly atd.

Zdroj: www.pylovasluzba.cz

Další praktické rady:

Chcete sledovat aktuální pylové zpravodajství? Podívejte se na předpověď a webu Aktuální pylový zpravodaj www.pylovasluzba.cz

Náš tip: Pylová SMS - Nestíháte chodit na internet pro aktuální pylové informace? Máte v rodině alergika nebo astmatika a pylová předpověď je pro vás důležitá?

Chcete dostávat pylovou SMS? Více najdete na www.pylovasluzba.cz/pylova-sms

Vyplachujte si nos

Kupte si nosní sprej s mořskou nebo termální vodou a 2× až 3× denně si proplachujte nos, pokud pociťujete příznaky alergie. Mnoha lidem tyto přípravky pomáhají zmírnit nosní blokádu i zlepšit odtok sekretu z vedlejších dutin nosních.

Jestliže vám tyto tipy nebudou pomáhat, zkuste znovu navštívit alergologa. Jsou-li příznaky silné a neustávají, mohly by ulevit vakcíny. Nevzdávejte se a účastněte se aktivně svojí léčby.

Náš redakční tip:

NasoDrillIdeálním prostředkem pro správnou a účinnou hygienu nosu je nosní sprej NasoDrill, přírodní termální voda z francouzských lázní Luchon, přirozeně bohatá na obsah síry.

 • NasoDrill je určený k ošetření chronické nebo opakující se infekce, jako je rýma nebo zánět nosohltanu. Je dobrou pomůckou i pro alergiky, neboť termální voda účinně oplachuje a zklidňuje nosní sliznici.
 • NasoDrill čistí dutinu nosní, vyplavuje nečistoty a alergeny, pacientům ulehčuje smrkání. Organismus je tak lépe chráněn před bakteriemi a viry, které napadají náš organismus. Neobsahuje žádné konzervační látky a chemické přísady. Jeho použití je příjemné, v nose neštípe.

Velikou výhodou je to, že se bez obav může používat i u novorozenců či malých miminek. Protože se jedná o čistě přírodní termální vodu, jeho užití je naprosto bezpečné. Šetrný a omyvatelný rozprašovač je vhodný i pro malé dětské nosíky. NasoDrill je tak ideálním nosním sprejem pro dětskou hygienu nosu, zejména pro to, že se malé děti pomocí něj učí smrkat.

NasoDrill obsahuje termální vodu z francouzských lázní Luchon. Termální lázně Luchon mají více než dvoutisíciletou tradici a specializují se na léčbu respiračních onemocnění. Je to zároveň i jedno z prvních hydroterapeutických center vůbec, které se specializují na tuto léčbu.

Luchonská voda z pohoří Pyrenejí na jihozápadě Francie se zachytává v hloubce 130 metrů při teplotě 65-75°C, nemusí se konzervovat ani jinak čistit nebo upravovat.

Termální voda je dešťová voda, která stéká mezi skalami, kde pokračuje stovky metrů pod povrchem země.  Na své cestě omývá horniny a tím se obohacuje o cenné minerály a soli, které mají výjimečné léčebné účinky.

luchon

Francouzské termální lázně Luchon

Více na www.nasodrill.cz

   
26.04.2017 - Alergie - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [5] Jana Hrabětová [*]

  alergie je fakt děsná, díky za tipSml67

  superkarma: 0 26.04.2017, 12:15:35
 2. [4] MARIE MATEJKOVA [*]

  Po dešti je vždy lépe. Alergii jsem měla v mládí,pak léta klid. Před cca 5ti léty se vrátila. Ale dá se s tím žít Sml22

  superkarma: 0 26.04.2017, 11:08:16
 3. avatar
  [3] Myškomedvídek [*]

  Sml57Sml57Sml57Sml57

  superkarma: 0 26.04.2017, 11:08:03
 4. [2] bobani [*]

  alergikům nezávidím

  superkarma: 0 26.04.2017, 10:19:58
 5. avatar
  [1] Eliana [*]

  Začala kvést řepka a jsme v háji, jsem ráda, že zapršelo a trochu se to venku opláchlo, protože se mi zhoršilo astma a ani čistička vzduchu moc nepomáhá.

  superkarma: 0 26.04.2017, 07:35:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme