Zdraví

Pět tipů, jak zatočit se zánětem močových cest

Chladné dny jsou nenávratně tady a spolu s nimi se po letní odmlce vrací i náš starý známý - zánět močových cest. Pálení, řezání, časté bolestivé močení, krev v moči, to jsou jen některé peripetie, které přináší. Nahání vám už samotná představa nelibé pocity a rádi byste si užili pestrobarevné podzimní dny bez komplikací? Prověřené tipy jak na to, jsme pro vás shrnuli v následujícím článku.

Jak vlastně zánět močových cest vzniká? Nejčastější příčinou jsou patogenní mikroorganismy, které se dostanou do močových cest a jejich přítomnost zapříčiní zánětlivou reakci – urinoinfekci. Obvykle se jedná o bakterie, méně často o viry či kvasinky. Nepřítelem číslo jedna je bakterie Escherichia coli, která se přirozeně vyskytuje v tlustém střevě každého z nás a způsobuje až 75 % zánětů močového ústrojí.

Uroval

Tip č. 1: Zakryjte si ledviny a nechoďte naboso po studené podlaze

Věta, kterou velmi často slýcháme od našich maminek. A maminky mají zkrátka vždycky pravdu. Právě studená zem a holé ledviny způsobí, že tělesná teplota, která se normálně pohybuje v rozmezí 35,8°C až 37,3°C a zaručuje správné fungování organismu, nepřirozeně klesá a tělo se podchlazuje. Tím se oslabuje imunita a organismus se stává méně odolným vůči působení patogenních mikroorganismů.

Tip č. 2: Zaměřte se na hygienu a spodní prádlo

Stěžejní je zamezit tomu, aby se ze střeva do močových cest dostala Escherichia coli, bakterie, která je hlavním původcem močových zánětů. Dávejte si velký pozor na způsob, kterým se očišťujete po vykonání malé a velké potřeby, a tahy oddělujte. Pokud máte po ruce ruční sprchu, doporučujeme ji jako vhodnou metodu pro ty, kteří na záněty často trpí. Používejte padnoucí spodní prádlo nejlépe z bavlny. Prádlo se totiž přirozeně pohybuje spolu s tělem a tím se může bakterie jednoduše šířit. Odborníci také radí nenosit tanga.

Tip č. 3: Pijte a cvičte

Dostatečný přísun tekutin, především čisté vody, je klíčem k lepšímu zdraví obecně. Výjimkou není ani zánět močových cest. Denně vypijte minimálně 2 litry. V chladných dnech můžete pitný režim doplnit o bylinkové čaje z lékárny. U žen po porodu nebo menopauze doporučují lékaři pravidelně cvičit pánevní dno. Ochablé svalstvo totiž k úspěšné prevenci zánětu nepřispívá.

Tip č. 4: Močte před i po pohlavním styku

Často podceňovanou příčinou zánětu močových cest je nechráněný, ale i chráněný pohlavní styk. Velmi snadno při něm dochází k přenosu bakterií z oblasti konečníku do močových cest. Močením jednoduše pročistíte močovou trubici a vyplavíte nechtěné bakterie.

Tip č. 5: Nepodceňujte doplňky stravy

I když jíte zdravě a jste přesvědčeni, že pro sebe děláte maximum, nezapomeňte, že některé látky je do těla třeba dodat uměle. To platí i v případě zánětu, u kterého můžete významně snížit riziko jeho výskytu správným doplňkem stravy. Mezi velmi efektivní, patří například přípravky řady Uroval ve formě tablet, sáčků, pastilek nebo kapek, které jsou vhodné už pro děti od 6. měsíce. Přípravky Uroval se díky svému unikátnímu složení velmi dobře hodí i pro preventivní užívání. Obsahují kvalitní, vysoce koncentrovaný brusinkový extrakt a samostatné aktivní složky brusinek – proanthokyanidy a D-manosu. Ty se po užití snadno dostávají do močových cest, kde zabraňují uchycení bakterií. Některé produkty jsou obohacené také o unikátní lyzát E. coli – porušené a rozbité buňky bakterie E. coli, které ztratily schopnost vyvolat v organismu onemocnění, ale zůstala u nich zachována schopnost aktivovat imunitní systém.

Více se dozvíte ZDE.

   
10.11.2016 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] bobani [*]

  Uroval mám pro jistotu v lékárničce

  superkarma: 0 04.10.2016, 15:52:36
 2. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  dávám si pozor a toto všechno dodržuju Sml22

  superkarma: 0 04.10.2016, 14:56:37
 3. avatar
  [4] wich [*]

  Řešit tzv. z gruntu. Špatně léčené a nedoléčené se neustále vrací, až přejdou v něco mnohem horšího. S touhle oblastí není radno si vůbec hrát.

  superkarma: 0 04.10.2016, 14:52:51
 4. [3] karitavdf [*]

  alenabl — #2zkuste Wobenzym! Je sice drahý,moc jsem mu nevěřil,už jsem toho vyzkoušel dost,ale po delším užívání deseti tablet denně mě veškeré potíže přešly...Nevím,jestli to byla shoda náhod,ale cítím se opravdu skvěle,dál samozřejmě dodržuju výše zmíněné preventivní zásady a zatím dobrý! Sml16

  superkarma: 0 04.10.2016, 14:33:20
 5. [2] alenabl [*]

  tyto problémy mně trápí velmi často.Sml80

  1. na komentář reaguje karitavdf — #3
  superkarma: 0 04.10.2016, 08:17:59
 6. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 04.10.2016, 06:32:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme