Zdraví

Pět tipů, jak rozhýbat po ránu ztuhlé klouby

Neohebnost kloubů provázející vstávání představuje jeden z nejtypičtějších příznaků artritidy. Potíže mohou trvat i déle než hodinu. Člověk pociťuje tuhost prstů na rukou a není schopen ohnout drobné klouby v pěst. Jak se rychle dostat do formy?

Abyste mohli s revmatoidní artritidou a všemi jejími projevy bojovat co nejúčinněji, je třeba být celkově fit.

klouby

1. Léky užijte včas

Konzultujte se svým lékařem, kdy je vhodné brát potřebné ranní léky. Efektivní může být podání preparátů s protizánětlivým a analgetickým účinkem hodinu před plánovaným opuštěním lože. Je však třeba pilulky zapít dostatečným množstvím vody a zajíst alespoň pár sušenkami. Předejdete tak nepříjemnému podráždění žaludku.

2. Protáhněte se pod peřinou

Těsně před samotným vstáváním z postele pečlivě rozhýbejte ospalé svaly a ztuhlé klouby. Ideální je cvičení ještě v teple, pod peřinou. Postupujte systematicky od menších po větší klouby, nezapomeňte ani na krční páteř. Cvičte pomalu a opatrně. Vstaňte ve chvíli, kdy budou klouby méně ztuhlé a bolestivé.

3. Dopřejte si lázeň

Vaše klouby po ránu ocení horkou sprchu nebo pobyt ve vaně – zde lze pokračovat v opatrném rozcvičování. Ztuhlá místa je vhodné masírovat žínkou nebo proudem teplé vody.

4. Oblékejte se do teplého

Další možností, jak tělu dopřát potřebné teplo, je zahřátí oděvu, který se chystáte obléknout. Pomoci může sušička, žehlička nebo radiátor.

5. Topte i v kanceláři

Klouby by se ani během dne neměly ocitnout v chladu. Pro zahřátí ztuhlých oblastí využijte nahřívací polštářky, strategicky umístěný přímotop nebo krémy s hřejivým účinkem.

Abyste mohli s revmatoidní artritidou a všemi jejími projevy bojovat co nejúčinněji, je třeba být celkově fit. Proto je důležité dbát na zdravé stravování, praktikovat vhodné pohybové aktivity a pečovat o duševní pohodu.

Zdroj: www.revmaticke-nemoci.cz

Čtěte také:

   
08.04.2016 - Příjemné vstávání - autor: www.revmaticke-nemoci.cz

Komentáře:

 1. [6] Kamila74 [*]

  Mě začaly bolet před pár měsíci, když jsem změnila práci, často jsem celý den "na nohách", takže jsem to nejdřív řešila různými gely, často ty koupele, protahování apod., nakonec jsem ale šla za ortopedkou, která mi doporučila, ať zkusím nějaké doplňky stravy s kolagenem, jinak by se mi to mohlo zhoršit. Asi po týdnu jsem fakt cítila znatelnou úlevu a cca po měsíci jsem se zbavila bolesti v kolenou. Takže za mě super zkušenost s Colafitem, teď beru ten Colafit junior už jenom jako prevenci.Sml67 - Kamča

  superkarma: 0 09.06.2016, 10:54:36
 2. avatar
  [5] gituška [*]

  Kolena mě začínají bolet

  superkarma: 0 13.05.2016, 20:59:57
 3. [4] Terez_Vo [*]

  mě takhle začaly pobolívat kolena po ránu. a ani rozhýbání úplně nepomohlo:) takže jsem zvolila snažší cestu a koupila jsem si na netu Colavital. no evidentně mé tělo potřebovalo kolagen jako sůl.

  superkarma: 0 15.04.2016, 15:18:26
 4. avatar
  [3] AmeA [*]

  Sml67Sml67

  superkarma: 0 08.04.2016, 22:59:39
 5. [2] bobani [*]

  Sml59

  superkarma: 0 08.04.2016, 09:11:51
 6. [1] Darmovzalova [*]

  Bojuji už několik let.

  superkarma: 0 08.04.2016, 07:05:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme