Nezáří Vaše zuby tak, jak byste si přáli? Nebo se často potýkáte se zubním kazem? Možná není chyba na straně zubního kartáčku a pasty, ale ve Vašem způsobu jejich používání. Při nedokonalé nebo nepravidelné péči o zuby patří mezi běžné jevy nepříjemný zápach z úst, tvorba zubního povlaku, zánět dásní nebo zubní kaz. Přinášíme Vám pět rad, které Vám pomohou se těchto příznaků zbavit.

1. Vyberte si správný kartáček

ListerineNa trhu je dnes velké množství zubních kartáčků, které jsou z hlediska designu přímo vyšperkované. Bohužel s praktickou stránkou už je to horší. Při volbě správného typu kartáčku rozhodně doporučujeme obrátit se na dentální hygienistku nebo Vašeho zubního lékaře, kteří nejen doporučí vhodný kartáček, ale podají i informace o správné technice čištění zubů. Obecně však lze říci, že by měl mít správný kartáček délku hlavice pokrývající cca 2 – 2,5 zubu a vlákna by měla být středně měkká nebo měkká. Zubní kartáček je třeba vyměnit pokud jsou vlákna roztřepená nebo zohýbaná nebo po prodělaném přenosném onemocnění, ale nejpozději za 2 – 3 měsíce.

Zubní pasta by měla obsahovat fluorid a také by Vám měla  „chutnat“, abyste kvůli nepříjemné chuti nezkracovali dobu čištění zubů.

2. Věnujte každému zubu dostatek času

Právě doba čištění je při ústní hygieně základem. Lidé ji dost často zkracují, protože mají pocit, že ztrácí čas. Pokud je to i Váš případ, používejte menší množství pasty a čistěte si zuby například u televize. Důležité je zabývat se všemi partiemi dostatečně dlouho a neodbývat zadní část chrupu. Po vyčištění si pro kontrolu zkuste přejet zuby jazykem. Měly by být hladké, bez povlaku.

3. Správná technika čištění – poraďte se s dentální hygienistkou nebo zubním lékařem

Kromě času, který čištění zubů věnujete, je velmi důležitá i technika. Vhodnou techniku čištění doporučí odborník podle stavu chrupu a možností pacienta. Obečně řečeno jsou nejvhodnějšími metodami stírací a vibrační. Řidčeji pak metoda kroužků (především u dětí). Každému zubu je třeba se věnovat opakovaně a žádný  nevynechat.

4. Dbejte i na mezizubní prostory

Plošky zubů jsou prvním krokem, druhým jsou mezizubní prostory. Ty stačí čistit jen večer před spaním, ale o to pečlivěji. Správné je k tomu používat mezizubní kartáčky a zubní nit. Není snad ani potřeba dodávat, že zubní nit je vhodná pouze na jednorázové použití.

5. Používejte kvalitní ústní vodu

Mechanické odstraňování zubní povlaku má však omezenou působnost. Zubní kartáček nebo dentální nit se ne vždy dostanou do všech záhybů chrupu a bakterie se navíc nacházejí v celé ústní dutině. Jednoznačným pomocníkem v této situaci je účinná ústní voda, která je ideálním završením důkladné každodenní péče. Můžete zkusit třeba nový LISTERINE® ZEROTM, který je jemnější a v ústech nepálí, přesto však pomáhá uržovat pocit svěžího dechu. Díky obsahu fluoridu účinně pomáhá chránit před tvorbou zubního povlaku, ničí bakterie způsobující zánět dásně a zubní kaz a chrání tak i zubní sklovinu.

Budete-li se držet všech pěti rad vedoucích ke kvalitní ústní hygieně, budou Vám ústa opravdu zářit s každým úsměvem.

LISTERINE® ZEROTM je dostupný v široké distribuční síti hypermarketů, supermarketů i drogerií. Ceny se obvykle pohybují kolem 119 Kč u velkého balení  (500ml) a  79 Kč u malého balení (250 ml).

CU_201209003

Reklama