Dnešní téma dne zní: Kam se tuto zimu chystáte jet? Jestli na hory, k moři, nebo trpíte zimním spánkem? Pokud nevíte, nabízíme vám 5 tipů. Jeďte do tmy, do pohádky nebo do hotelu, kde vás budou pozorovat vycpané oči zvířat.

hotel

Zbývají necelé dva měsíce do konce roku. Ti, kteří právě zjistili, že jim zbývá nevybraná dovolená, začali přemýšlet, jak s ní naloží. Věřte, nebo ne, za exotikou nemusíte jezdit za hranice. Vybrali jsme pro vás několik tuzemských originálních hotelů a penzionů, kde určitě stojí za to strávit noc.

Přenocujte v keramické dílně
Tenhle nocleh si určitě oblíbí umělecky založení návštěvníci. Ubytování v podkroví statku jihočeského statku Keramická dílna nabízí penzion Keramika. V jeho prostorách najdete výtvarné dílny pro celou rodinu. Stylové pokoje odráží rukopis umělkyně a majitelky rodinného penzionu Romany Hulíkové. Tento penzion leží v obci Děbolín u Jindřichova Hradce a jedna noc vás přijde na 500-600 Kč.

Pohádkový mlýn se bude líbit dětem
Zrekonstruovaný mlýn u obce Borovany leží na břehu rybníka. Je to ideální místo pro poznávání památek jižních Čech. Dětem nabízí pohádkové pobyty s celou řadou aktivit. Za přenocování ve mlýně zaplatíte 500-1500 Kč.

Najděte se ve tmě
Cestu za sebepoznáním nabízí Dobrá tma. Jde o pobyt ve světelně naprosto izolované chatce. Jen tma podle některých myslitelů člověku pomůže spojit se se sebou samým. A z této teorie vychází také Dobrá tma, kde se můžete v temnotách ubytovat až na dlouhých sedm týdnů. Tenhle netradiční způsob ubytování můžete vyzkoušet na okraji obce Dobrá  u Frýdku-Místku. Jedna noc se vším všudy vás bude stát 500 Kč.

Neotáčej se, jde za námi Grizzly
Penzion Grizzly leží ve slezském městě Vrbno pod Pradědem. Jestliže Dobrá tma není vhodná pro skotofoby a nyktofoby, do Grizzlyho v žádném případě nevoďte stoupence hnutí Greenpeace. Snad jen v případě, že byste se ho chtěli zbavit. Celý interiér zaplňují unikátní preparace ulovené zvěře z Běloruska, Slovenska, Kamčatky, Bajkalu či Argentiny. Pokud byste se tu chtěla ubytovat, přepravte si 490-650 Kč.

Vinařská turistika na Kraví Hoře
Neobvykle řešený hotel Kraví Hora v obci Bořetice na jihu Moravy sousedí s 280 vinnými sklepy. Vinné a degustační sklepy se nacházejí také přímo pod hotelem. A pro ty, kteří se rádi rozmazlují, je i wellness centrum. Jedna noc v hotelu stojí od 980 Kč.

Téma na dnešek zní: Kde byste chtěla strávit letošní zimu?

O zimě a zimních dovolených si budeme povídat celý den a já se vám ptám: Pokud jezdíte na zimní dovolené, volíte hory a sníh, nebo radši teplo a moře? Kam vyrazíte letos? Kde byste chtěla zimu přečkat?

Své příspěvky zasílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaní budeme v průběhu dneška zveřejňovat a nakonec vybereme jeden, jehož autorku odměníme. Tentokrát můžete získat kondicionér ve spreji od Oriflame a oční stíny od Avonu.

cena

Reklama