.

Pět míst, která mi dodávají energii

Cestování

Pět míst, která mi dodávají energii

Cestování je radost, obohacuje naše vnímání světa, rozšiřuje všeobecný přehled. Nemusíme se dívat závistivě za hranice a oceány, když si je kvůli financím nemůžeme dovolit. Krásných míst se nachází u nás dost na to, abychom měli zábavu doslova na celý život.

Již nějaký čas zde pro vás připravuji tipy na příjemné výlety. Vše zkouším na vlastní nohy a pečlivě zaznamenávám ty nejzajímavější obrázky do foťáku. Noblesní zámek, krásná túra... Baví mě předávat dobré tipy dál, věřím, že mohou být někomu inspirací pro vlastní cestu.

 • A když se navíc spojí sem tam s dobrým pitím a jídlem, máme i tu pomyslnou třešničku na dortu...

Dnes jsem pro vás připravila specialitu - pět míst, kam se ráda vracím. Objevovat nové je sice vzrušující, ale občas člověk potřebuje zamířit tam, kde to zná, kde si doslova dobije baterky. Určitě taková místa také znáte a budu ráda, když mi o nich napíšete do komentářů na konci článku.

Okoř

Vzhledem k tomu, že bydlím v Praze, začínám místem, které mám nadosah. Zřícenina Okoř se nachází kousek za hlavním městěm, přesto nabízí překvapivý klid.

Okoř

Kdo by neznal písničku „Na hradě Okoři, světla už nehoří, bílá paní šla už dávno spát...“ Tak tu si můžete broukat, když se vydáte z Okoře pěšky na nedalekou Budeč, kde se nachází Rotunda sv. Petra a Pavla, nejstarší dodnes funkční stavba na našem území.

Při návratu zpět (pokud budete vycházet od autobusu/parkoviště Okoř) pak doporučuji doplnit kalorie ve stylové hradní restauraci Dělová Bašta. Ceny jsou sice pražské, ale vynikající hovězí polévka a řezané pivo vás nezruinují.

Okoř

Na další straně vzhůru na Šumavu...

Přejít na stranu:

 
   
20.06.2014 - Tipy - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [9] Rikina [*]

  gerda — #8 Není mi známo. Sml80 Před více než 30lety jsem byla na svatební cestě v Jeseníku. Na necelý týden, v listopadu, bez auta, a navíc jsme jaksi měli v té době s chotěm jiné zájmy, než horskou turistiku. Sml57 Tudíž jsem si sice povšimla, že poblíž jsou i nějaké kopce, ale to bylo tak všechno. Dlužno konstatovat, že na mě tenkrát ta oblast působila značně opuštěným a depresívním dojmem, jako vhodná pro poustevníky, a docela mě mrzelo, že jsme nejeli kamkoliv jinam. Sml80  Jeseník se sice honosil titulem lázně, ale dodnes nevím, co je tam probůh lázeňského. Ano, možná tam někde je i něco jako romantické skály či hrady, ale já viděla jen převážně smrkové lesy, temné a pochmurné, a sem tam nějaký potok. Od té doby jsem neshledala důvod se tam vracet. Možná činím chybu. Sml80

  superkarma: 1 22.06.2014, 16:34:55
 2. avatar
  [8] gerda [*]

  Rikina — #3 to musíš na Sovinec, tam si romantiky užiješ a není to tak hojně navštěvované, malý hrad. Pokračuješ nahoru a jsi v Zemi Děda Praděda. Karlova Studánka, Petrovy kameny, Praděd....Sml58

  1. na komentář reaguje Rikina — #9
  superkarma: 0 22.06.2014, 14:20:00
 3. [7] FAXÍK [*]

  Navštívila jsem zatím jen hrad Kašperk, bylo tam nádherně, pohoda, klídek a krásná příroda.

  superkarma: 0 21.06.2014, 15:56:08
 4. [6] KARLA KREPELKOVA [*]

  My od Noveho Jicina mame kousek do STRAMBERKA.Stramberska Truba je videt s daleka.Zajimavosti o Stramberku je mnoho,ale videt hrad s trubou,obnoveny pivovar,krasny kostel,jeskyni Sipku a hlavne dobre stramberske usi/sladka pochoutka /vas prilakaji vzdycky.V lete je mozne prohlidku Stramberka zakoncit koupanim na koupalisti.Asi 2,5 Km daleko.

  superkarma: 0 20.06.2014, 17:58:31
 5. [5] Breberka456 [*]

  Vranov - bereme Sml59

  superkarma: 0 20.06.2014, 16:12:29
 6. avatar
  [4] zelvicka [*]

  Uherčice Sml67 Sml67 Sml67

  superkarma: 0 20.06.2014, 11:49:44
 7. [3] Rikina [*]

  Zrovna Okoři se už pár let důsledně vyhýbám. Moc blízko velkoměsta, příliš komerční zřícenina, a nabídka místní hospody byla tristní. Tenkrát. Dneska může mít hospoda jiného provozovatele. Sml80 Ale zjišťovat to nepůjdu, to mi za to nestojí.

  Z ostatního pak znám jen Lednici, a taky na mě neudělala nijak zvláštní dojem. Na minaretu jsem byla, strašný dav, nahoře nebylo k hnutí a dole stála fronta. Park byl jakýsi zanedbaný, všude kopřivy, různé chroští, u Janova hradu rozježděný terén a haldy větví. Ty fronty byly ostatně všude na všechno - na zámek, na lodičky, na hospodu, na zmrzlinu, ve vinotéce... a draho. Taky všude a všechno, holt turistifikované místo, blízko hranic, počítá se s cizinci a jejich eury. Houbelec romantika. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #8
  superkarma: 1 20.06.2014, 10:12:49
 8. avatar
  [2] monkee [*]

  "...majestátní nádheru..." (Vranova)

  superkarma: 0 20.06.2014, 09:33:48
 9. [1] knihovna [*]

  V Lednici jsou taky malé lázně hned u zámku. Loni jsem tam byla na exkurzi a opravdu moc příjemné.

  superkarma: 0 20.06.2014, 07:40:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme