Umíte si představit, že byste měla jen pár minut na to, abyste představila sama sebe a ještě u toho odhadla, jaký je váš protějšek? Na „speed datingu“ je to normálka. Tohle rychlé rande se chystá vyzkoušet naše čtenářka Jana, kterou do toho lanaří její kamarádka. Co myslíte... Uloví tam někoho?

„Ne, na něco takového bych fakt nešla. Nikdy bych se k tomu nepropůjčila,“ dušovala se moje kamarádka Adéla, když jsme se o speed datingu spíš jen tak z legrace bavily. „Víš přece, že k těmhle akcím nemám důvěru, byla bych na ty chlapy asi spíš protivná,“ tvrdila mi. Jenže uplynul měsíc a všechno bylo jinak. Hlavní roli sehrál fakt, že zrovna prožívala a stále prožívá dost komplikovaný vztah se svým expřítelem – rozešli se, ale pořád se vídají, ačkoliv už jen za jistým účelem (ano, za tím sexuálním...), a ji to hodně trápí. „Víš, potřebuju se od něj nějak odpoutat. Chci se odreagovat, přijít na jiný myšlenky. Třeba tam někoho potkám a on mě z toho vztahu s Adamem vysvobodí. Co na mě tak koukáš? Myslíš si, že jsem už asi pořádně zoufalá, hm?“

dating

Ne, to jsem si vážně nemyslela. Naopak! Zajásala jsem, že jí možná konečně začalo docházet, že udržuje vztah, který stejně nikam nevede. Zbytečně se blokuje na toho nepravého a jen ztrácí čas. „Kecáš? Fakt bys do toho šla? Právě že mám z tebe radost, holka!“ snažila jsem se ji povzbudit, a hned jsem na internetu v mobilu zjišťovala, kam na speed dating svou kamarádku přihlásím. Našla jsem agenturu, která pořádá tohle „rande z rychlíku“ přímo v Praze, v jednom nejmenovaném baru. Zaujaly mě pěkné webovky té agentury, vypadalo to seriózně, a i cena byla relativně na pohodu – chtěli za to tři stovky. „Jani, ale je ti jasné, že tam bez tebe nejdu, viď?“ Ježkovy zraky! Civěla jsem na Adélu jako ta vykulená veverka z animáku Doba ledová. „Cože? To nemyslíš vážně!“ snažila jsem se jí odporovat, jenže Adéla mě uzemnila výrokem: „Takže mě tam posíláš, tvrdíš mi, že máš ze mě radost a sama bys tam nešla? A to si říkáš kamarádka?“ Na to už jsem argument neměla. OK, sice to trochu zavánělo citovým vydíráním, ale přiznávám, zabralo to na mě...

Příští týden se na speed dating s Adélou chystáme. Paradoxně se tam začínám docela těšit. Když nic jiného, bude to zajímavá zkušenost, ne? A snad také sranda, malinko adrenalin, no a když tam já nebo Adéla ještě někoho zajímavého poznáme, tím líp. Pak dám vědět, jak to na speed datu dopadlo. Spolehněte se!

Pozn. redakce: jméno čtenářky jsme ponechali stejné, ale na její přání neuvádíme nick.

A téma dnešního dne? Speed dating neboli rychlé rande

  • Máte s tímto způsobem seznámení nějakou zkušenost?
  • Vyzkoušela byste speed dating?
  • Zkusila to některá z vašich kamarádek? Jak se jí to líbilo?
  • Slyšela jste o někom, kdo si našel díky speed datingu životního partnera?
  • Myslíte si, že je to fajn způsob, jak se s někým seznámit?

Těším se na svou první editaci, jsem zvědavá na vaše příspěvky! Jednu z vás za její názor, historku, cokoliv trefného a zajímavého k tématu, samozřejmě odměním pěkným dárečkem, jak jste už na Ženě-in zvyklé. Tentokrát to budou dvě knížky: Tajemství lásky aneb Sedm kroků k univerzální síle a lechtivé čtení 50 odstínů vášně. Jedna z vás získá obě – skvělá zpráva, že? Názory nebo dokonce vlastní zkušenosti se speed datingem mi, prosím, posílejte do dnešních 14:30 hodin, a to na redakční e-mail redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu: RANDE.

ttt

A klidně se mi rozepište! Ideálně mi pošlete příspěvek o rozsahu jednoho odstavce (cca deset řádků). Za každou větu budu ovšem ráda, to je jasné. Tak tedy díky a už mi pište, šup, šup!

Reklama