Zdraví

Pět důležitých rad pro rodiče s dětmi: jak posílit imunitu dítěte

Také vás aktuálně trápí častá onemocnění vašeho dítěte? Jen, co se uzdraví a jde do školky nebo do školy, během pár dní už zase pokašlává? Má zpět rýmu a škrábe ho v krku?

Akutními respiračními infekcemi trpí nejvíce děti v předškolním věku do 5 let, druhou nejohroženější skupinou jsou žáci základních škol ve věku 6 až 14 let. Podle odborníků vede z hlediska výskytu těchto onemocnění prosinec, následován říjnem, listopadem a únorem. V těchto měsících je vhodné zaměřit se na podporu dětské imunity víc než kdy jindy.

children

Máme pro vás pět důležitých rad

1. Dopřejte dětem pestrý jídelníček

Základem jídelníčku by měl být dostatek ovoce a zeleniny, ale také luštěnin, obilovin (dodávají sacharidy, vitaminy ze skupiny B, minerální látky a vlákninu), maso (dodává tělu železo a vitamín B12), tuky (dbejte na správný poměr živočišných a rostlinných tuků), vejce.

2. Zařaďte doplňky stravy

Podpořit imunitní systém je vhodné užíváním doplňků stravy. Spolehnout se můžete například na širokou nabídku známé značky Marťánci, která je na našem trhu již více než dvacet let.

ImunoFORTE

3. Důsledná hygiena

Nemusíte mít doma zrovna sterilní prostředí, pokud se setká malý organismus s vnějšími antigeny, je to pro jeho odolnost lepší. Ale dbejte na to, aby si děti důsledně myly ruce, a to vždy po použití toalety, po návratu domů z venku a před jídlem.

4. Otužujte je!

Nemusíte mít doma skleníkové prostředí a přetopeno. I když mrzne, pravidelně větrejte a dopřejte dítěti každodenní pobyt venku. Pro otužování je vhodná také návštěva sauny, solné jeskyně či bazénu. 

5. Hlídejte kila

V poslední době se stále více dětí potýká s nadváhou či dokonce obezitou. Zátěž v podobě kil navíc bohužel imunitní systém prokazatelně oslabuje. Důležité je proto dodržování zdravého jídelníčku a hlavně dostatek pohybu, ideálně na čerstvém vzduchu. 

Jak zvládáte boj s nemocemi u dětí? Jak řešíte to, že je dítě často nemocné? Jakým způsobem posilujete jeho imunitu? Napište nám do diskuse pod tento článek, těšíme se na vaše názory a zkušenosti.

   
18.02.2016 - Nemoci - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] Sabík [*]

  Já mám taky jen tu nejlepší zkušenost s Jackem Hlívákem. Vždy, když začneme pokašlávat nebo posmrkávat, tak dávám jednu tabletku denně. Chutná výborně po jahodách. Sml16

  Dokonce jsme museli koupit teď 2 balení, protože k němu jsou foukací fixy a to byli doma bitky Sml57. A nosíme teď na tričkách piráta Sml80

  superkarma: 0 28.11.2016, 13:03:41
 2. avatar
  [7] Ecinazuz [*]

  Pokud je naše imunita dostatečně silná (a my jí v tom můžeme podporovat správným životním stylem, stravováním s dostatečným přísunem potřebným vitamínů, minerálů, stopových prvků, které se podílejí také na správném fungování imunity), její obrana je také velmi silná a jen tak nějaký virus, či bacil nás neskolí, protože silná imunita včas rozpozná a zlikviduje naše nepřátele.

  V případě, že je imunita oslabená, nezvládne v případě ataku nepřátel naše tělo dostatečně ochránit.

  Důsledkem toho nás častěji trápí nachlazení, rýmy, kašle, alergie, ale další i vážnější nemoci.

  výběr ověřených, certifikovaných přírodních doplňků

  - vybírat můžete preventivně i cíleně k posílení imunitního systému

  superkarma: 0 22.10.2016, 18:24:43
 3. [6] Štěpánka Klementová [*]

  Malému jsem začala dávat JACKA HLÍVÁKA a musím říct, super! Už nehledám pořád po kapsách kapesníčky aby se mohl vysmrkat. Obsahuje plno vitamínů, rychle se rozpouští v ústech a je chuťově moc dobrý. Taky díky jódu zajišťuje přirozený růst dětí. Sml30

  superkarma: 0 04.04.2016, 22:45:33
 4. [5] Klarik78 [*]

  Moje kamarádka mi doporučila Jacka Hlíváka pro děti, vyzkoušela jsem ho a musím říct, že opravdu zabírá. Obsahuje beta – glukany z hlívy ústřičné pro posílení imunity a je volně rozpustný v ústech, takže s polykáním nemáme žádný problém Sml16

  superkarma: 0 04.03.2016, 10:23:38
 5. avatar
  [4] diblice [*]

  nedávám nic, osvědčilo se dlouhodobé kojení a neustálý pobyt venku, hlavně mezi zvířaty, až má doktorka problémy, že se ukazujeme jen na preventivní prohlídky

  superkarma: 0 18.02.2016, 13:45:20
 6. avatar
  [3] hubajda [*]

  ja dava preventan byla jsem spokojena nestovice tema dcera prosla jak nic mela jen 5 pupinku na zadech

  superkarma: 0 18.02.2016, 13:23:09
 7. [2] Darmovzalova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 18.02.2016, 10:47:28
 8. [1] bobani [*]

  Sml22

  superkarma: 0 18.02.2016, 09:40:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme