Ne úplně rychlý, leč slaďoučký recept zaslala do dnešního tématu čtenářka Klosová. Vyzkoušejte její linecká jablíčka potažená barveným marcipánem! Téma dne zní: Rychlé vánoční cukroví.

Další recept do dnešního vypečeného tématu „rychlé vánoční cukroví" dorazil i s fotkami. Zaslala ho čtenářka Klosová.

Jak se vám líbí její pestrá linecká jablíčka, milé čtenářky?


jablka

Dobrý den,

do zítřejšího tématu posílám recept na rychlé cukroví. Možno dělat mnoho obměn, podle toho, jaké zvolíte vykrajovátko. Já jsem si letos vybrala jablíčka:

1. těsto - klasické linecké: 25 Dg hladké mouky, 17 Dg másla, 8 Dg cukru, 1 žloutek, citr. kůra. Vše zpracovat, buď ručně nebo naházet do pekárny, za 15 min vypracováno:-) Těsto v ledničce nechat odpočinou, mezitím udělat druhé těsto.

2. těsto - marcipán ( Kaufland, Dr. Oetker, kolem 40 Kč za 100g) + práškové potravinářské barvy Kovandovi (např. Tesco). Do marcipánu zapracovat barvu rozpuštěnou v kapce alkoholu.

jablka

Upečené linecké tvary (170 stupňů dozlatova) potřít marmeládou, položit stejné tvary vykrojené z rozváleného marcipánu, potřít bílkem, namáčet v krystalovém cukru.

Pokud zvolíte jiný tvar, např. zasněžený stromek, sněhuláka... nemusíte ani marcipán barvit a je to ještě rychlejší:-)

Dobrou chuť. Zdraví,
Klosová

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

pik

Reklama