Domácnost

Pěstování bylinek přírodní cestou

Ať máte balkón, terasu nebo jen okenní parapet, můžete si vytvořit svou vlastní voňavou bylinkovou zahrádku. Není nad čerstvé bylinky na dosah ruky! Jsou pastvou pro oči a jejich vůně pohlazením na duši.

Základem je výběr vhodné zeminy.  Bylinky většinou nejsou příliš náročné na živiny v substrátu; především byste měli dbát na to, aby zemina byla vzdušná a ne příliš těžká. To umí NATURA Bylinková zahrádka. Bylinky je možné naset nebo přesazovat přímo do substrátu. Před výsadbou zakryjte odtok vody kamínky, nasypte trochu substrátu, rostlinu zasaďte, doplňte substrátem a lehce přitlačte ke kořenovému balu – na závěr nezapomeňte rostliny zalít. Při výsadbě na záhony odeberte nevhodnou půdu a nahraďte ji substrátem. Substrát obsahuje startovací dávku ekologického hnojiva!

S pravidelným přihnojováním začněte nejdříve po 3-4 týdnech od přesazení, nejlépe ekologickým kapalným hnojivem NATURA Bylinková zahrádka. Je vyrobeno jen z přírodních surovin. Podporuje vytvoření bohatého kořenového systému.  Jedinečné složení hnojiva zajistí kouzelné aroma a výraznou chuť bylinek. Přihnojování provádějte formou zálivky: jednoduše 1 víčko od lahve nalijte do 1-3 litrů vody a promíchejte. Tímto roztokem přihnojujte 1x za 14 dní. Před použitím obsah lahve důkladně protřepte! Hnojivo je vhodné pro rostliny pěstované v nádobách i volné půdě. Bylinky zalévejte s rozvahounemají rády přemokření. V suchu se jim navíc zvyšuje obsah silic v nati i květech a jejich vůně je intenzivnější.

bylinky

Jestli máte málo času preventivně pečovat o bylinky, vyzkoušejte unikátní hnojivé tyčinky Big Beat. Hnojivo se z nich uvolňuje 3-4měsíce. Obsahuje speciální botanický pesticid, který při požití savými škůdci způsobí úhyn jejich vývojových stadií (housenky, larvy). U dospělců se sníží plodnost, takže počet škůdců zůstane pod prahem škodlivosti. Po uplynutí doby živostnosti se tyčinka rozpadne na neškodné přírodní látky, které se běžně vyskytují v půdě.

bylinky

Pokud bylinky napadnou saví škůdci (např. svilušky, mšice)i, ošetřujte výhradně přírodní cestou – zbytky chemických přípravků by zůstávaly v nati, kterou konzumujete. Vyzkoušejte přírodní český ekologický přípravek NATURA Rock Effect. Příroda to dobře vymyslela a jako svoji zbraň si vytvořila látky, které škůdce likvidují nebo jim minimálně znepříjemňují život. Účinná látka pochází z indického stromu Pongamia pinnata. Důkaz toho, že jde o ekologický produkt je i to, že přípravek nemá žádnou ochrannou lhůtu.

j

TIP na domácí bylinkové máslo

Nechte povolit kostku másla. Zároveň se připravte bylinky, které máte rádi, ideálně čerstvé, ale mohou být i sušené, např. bazalku, petrželku, tymián. Čerstvé bylinky omyjte a najemno nasekejte. Po té je přidejte do změklého másla, jemně osolte a společně utřete. Ze vzniklé hmoty vytvarujte „váleček“, který zabalte do alobalu a dejte do ledničky ztuhnout. Bylinkové máslo můžete pak použít ke grilovanému masu, na brambory nebo do pomazánek.

Více na www.agronatura.cz

   
18.04.2016 - Zahrada a květiny - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] AmeA [*]

  Už mám ze dvou másel a medvědího česneku v nádobečkách v mrazáku a je supr na veškeré jídlo Sml22Sml22

  superkarma: 0 18.04.2016, 22:22:55
 2. [4] bobani [*]

  Sml22

  superkarma: 0 18.04.2016, 09:30:31
 3. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16medvědí česnek jsem právě dostala - bylinky pěstuji na okně - bohužel mám v truhlíku jen bazalku, mátu a česnekovou trávu... ale stačí toSml22

  superkarma: 0 18.04.2016, 09:02:19
 4. [2] Andreadornova [*]

  domaci bylinkové máslo nemá chybu dávám s medvědím česnekem

  superkarma: 0 18.04.2016, 08:54:57
 5. [1] Pajka19 [*]

  Pěstovat bylinky doma je nějak můj nesplněný sen...vždycky mi to všechno chcípne :-( Tak si říkám kde soudruzi z NDR udělali chybu Sml30

  superkarma: 0 18.04.2016, 08:27:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme