Nebo lanovkou? Ano, nebude to dlouho trvat a na naši nejvyšší horu Sněžku (1602 m) se rozjede super nová lanovka. Ještě jsem ji vyzkoušet nemohla, zatím probíhá jen zkušební provoz. Ale zato jsem se kolem ní pěkně prošla. Byla to nádhera.

Minulý víkend bylo navíc krásné počasí, nahoře svítilo slunce a po sněhu nebylo ani památky, přestože je skoro konec října. A tak jsme vyrazili na horskou túru. Tady je ve stručnosti to nejdůležitější:

  • Začátek trasy: Pomezní boudy, Horní Malá Úpa
  • Cesta: Jelenka, Svorová hora, Sněžka, Růžová hora, Děčínská bouda, Portášova bouda, Pěnkavčí cesta, Spálený mlýn, U Kostela
  • Cíl: chata Černava
  • Celkem: 26 km

Tento víkend má být také hezké počasí, tak pokud rádi chodíte, vyrazte na Sněžku, je to skvělý zážitek. Jak krásně tam bylo, můžete vidět i v naší FOTOGALERII:

Co je nového na Sněžce?

Do měsíce by měla být v provozu zbrusu nová lanovka, teď probíhá zkušební provoz. Lanovka vede z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu, odtud vás pak vyveze přímo na Sněžku. V této trase jezdila už od roku 1949, než ji v roce 2012 začali rekonstruovat. Nová lanovka bude mít čtyřmístné uzavřené kabinky.

Okolí Sněžky na mapě:

snezka

A kolik schodů vede na Sněžku ze Svorové hory a od Jelenky? Tipněte si v naší anketě! Výsledek vám napíšu do diskuse někdy odpoledne.

Přečtěte si také:

Reklama