Domácnost

Pes, zrcadlo člověka

Od dětství jsem slýchala přísloví „Jaký pes, takový pán“. Nikdy jsem nad tím hlouběji nepřemýšlela až do chvíle, než kdysi dávno oběhly internet obrázky několika pečlivě vybraných majitelů a jejich psů. Podoba byla obrovská. U nás v kanceláři vznikla debata, zda je to reklamní trik anebo zda je to pravda. Všichni do jednoho vytahovali své známé a sousedy a popisovali a kreslili a fotky nosili. Jen já jsem nikoho, kdo by se svému psu podobal, nemohla najít. Začala jsem pozorovat své okolí. A už jsem to viděla! Tak například paní Polná, z pátého patra. Knírač. Paní Polná sice neměla urousaný knírek a měla jasně modré oči - ale účes! Krátce střižený, napohled téměř trimovaný, účes barvy pepř a sůl. Mohla by svého knírače nosit jako příčesek a kdyby tolik neštěkal, nikdo by si nevšiml. Nebo zlatník od nás z ulice. Starší, psychicky vyrovnaný pán s o číslo větší konfekční velikosti své kůže. Pitbull – starší, psychicky vyrovnaný pán s o číslo větší kůží. Oba jdou rozvážně ulicí, podbradky se jim rytmicky pohybují do kroku, obejdou svou trasu a hajdy domů, do klidu.
Pak jsem ale byla u Ireny. Irena má dlouhosrstou čivavu. Velká, vykulená očka, malinký čumáček a nádhernou srst. Irena pravý opak. Malé oči, vyšpulené rty a na hlavě pár krátkých chloupků. Říkala jsem si: „A, tady to máme, platí to jen někdy a lidé z toho hned udělali přísloví!“ Chvíli jsme si s Irenou povídaly. Říkala, že její manžel slíbil, že bude doma už před dvěma hodinami a že přinese nákup. Byla docela rozčilená. Najednou zarachotily klíče v zámku a čivava začala hystericky štěkat. Blafala vysokým hlasem na dveře, dokud se neotevřely a Ivo nevešel pozdě a bez nákupu do předsíně. To vytočilo mou kamarádku Irenu natolik, že zapomněla na mou přítomnost a vysokým hlasem ječela, že už to udělal po druhé, že to tak dál nejde, a kde teď sežene nákup, že mu to říkala, že to máma říkala jí… Do toho štěkala čivava a já koukala na provinilého Iva a dvě stejně uječený ženský, jednu lidskou, jednu psí. A najednou jsem tu podobu viděla, byla mi celou dobu skryta a nebýt toho, že Ivo přišel pozdě, nikdy bych si jí nevšimla.
Nebo můj kamarád Pavel. Několikrát si stěžoval jak jeho kokršpaněl Dan prchl z Kobylis až do Dejvic za účelem sexuálního styku s fenami, které si páníčkové nestačí uhlídat. Pak se vždycky vrátil a Pavel jen doufal, že nepřijdou majitelé březích fen. Pavel sám přitom je náramně sexuálně náruživý a každé léto jezdí stopem po Evropě, láme ženský a pak jenom trne, aby nebyl tátou.
A takových příkladů by se dalo uvést spousta, ale na to teď nemám čas. Za chvíli jdu s přítelem na večeři a musím udělat něco se svými divně střapatými vlasy, kterými se tolik podobám svému westíkovi.
   
11.02.2003 - Dům a byt - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Simba: Fyzická podoba? No nevím, Andy je vytáhlý a hubený - to je spíš fakt ten , a Máša je trhlá blondýna - to já nejsem

  superkarma: 0 04.12.2003, 21:38:00
 2. avatar
  [14] Simba [*]

  Něco na tom bude, vždy mne pobaví fotky pejsků a jejich páníčků -- ta podoba .

  superkarma: 0 10.11.2003, 08:39:17
 3. avatar
  [13] Křečkomyš [*]

  Náš Mrucíček je podobný manželovi - oba vypadají jako medvídci, moc toho nenamluví a jsou čistotní. A v noci se třesou stěny, jak oba chrápou :-)

  superkarma: 0 11.02.2003, 20:38:26
 4. avatar
  [12] Petrana [*]

  Šmankote, doufám, že nejsem taky tak protivná a kousavá jako náš jezevčík

  superkarma: 0 11.02.2003, 15:20:44
 5. avatar
  [11] Petrana [*]

  Šmankote, doufám, že nejsem taky tak protivná a kousavá jako náš jezevčík

  superkarma: 0 11.02.2003, 15:20:01
 6. avatar
  [10] Kremzina [*]

  Proto jsem si pořídila malého, drobného, roztomilého psa, že se mu jako přizpůsobím. A Pes je opravdu malý, drobný, roztomilý a já pořád zůstávám jeho pravý opak.

  superkarma: 0 11.02.2003, 12:45:42
 7. avatar
  [9] Ťapina [*]

  My to máme doma jasný. Pes je po pánečkovi - hubenej, může žrát co chce, ale neztloustne, neposlouchá a všechno řeší s nadhledem. Fenka je žravá a je to na ní vidět a je to potvora vyčůraná, co by se jenom válela na křesle - celá já

  superkarma: 0 11.02.2003, 12:28:39
 8. [4] Sasa [*]

  Náš Daník je nëjkrásnější na celém světě

  superkarma: 0 11.02.2003, 08:56:36
 9. avatar
  [1] aninas [*]

  Zajimave. Ze bych byla tak roztomila, jako je nase pesice?

  superkarma: 0 11.02.2003, 07:01:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme