Bulvár

Pes z útulku? Ano!

Milá redakce,

pejska mám od svých 11 let. Chtěla jsem psa vždycky, až jednou konečně na Vánoce se mé přání splnilo. Přinesli nám domu malou bílou kuličku, které má mladší sestra začala řikat Míša, takže dostal hned jméno. Není to žádný pes s papírama ani čistá rasa, ale je to špic křížený s voříškem, a jak se říká, voříšci jsou nejchytřejší psi, i u našeho to tak platí.

Od jeho 4 měsíců jsem s ním začala chodit na cvičák. Nejdříve jsem si myslela, že je to u takového psa zbytečné, ale nebyla jsem tam s podobným psem jediná. Byla to zábava pro oba. A nejen zábava, ale doteď  umí věci, co ostatní psi třeba ani neumí. Venku sice na povel úplně neposlouchá, ale když jsme na chalupě na zahradě a jde se cvičit, tak poslechne s chutí na všechno. Jen plazit a štěkat na povel se nikdy nenaučil, ale i takový pejsek umí třeba kousat do rukávu a poslušnost a skoky přes překážky umí dokonale.

Jinak když bych si měla vzít pejska z útulku, tak vím, že bych si ho vzala. Odmalička koukám na pořad Chcete mě a pokud budu mít někdy vlastní barák se zahradou, tak si určitě nějakého pejska z útulku vezmu, nebo třeba ne jen jednoho, ale i víc.

Jinak osobně bych tam pejska dát nemohla, jelikož pejsek pro mne není jen nějaká věc, která když je nepotřebná, tak se odloží. Lidi, co něco takového dělají, by se nad sebou měli zamyslet.

Já jsem prostě milovnice zvířátek a nesnáším, když zvířátkům někdo ubližuje.


Přeju vám, ať si ten vlastní dům co nejdříve pořídíte. A do něj hromadu psů z útulku.
Díváte se na pořady o zvířatech?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

   
06.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [20] ad.astra [*]

  taky mám psa-fenu z útulku, je to kříženec rotwailera s dobrmanem, někdo by řekl, to je nejhorší kombinace, ale taky je velice klidná a milá. Řekla bych, že pes vycítí, kdo má rád zvířata a kdo je nesnáší a podle toho se taky chová. Asi umí číst myšlenky a pozná, že právě "tahle paní - třeba nějaká žena-in" si v duchu říká, že by nejraději všechny psy vyhladila z planety, no potom se nemůže divit, že na ni zavrčí

  superkarma: 0 07.01.2006, 15:47:06
 2. avatar
  [19] Žábina [*]

  Bec: to jsi krásně napsala

  superkarma: 0 06.01.2006, 16:11:05
 3. [18] Bec [*]

  My máme psa přímo z "ulice", je to kříženec hladkosrstého
  retrievra a je to největší štěstí, co mě v životě potkalo.
  Fakt je tak moc prima a obohatila náš život.

  superkarma: 0 06.01.2006, 15:20:15
 4. avatar
  [17] fialinka [*]

  Mám psa z útulku a je super. Je sice dost nevychovatelný, ale je to povahou, ne útulkem - brali jsme ho jako 4 měsíčního a to by se snad ještě vycvičit dal. Myslím, že to nejde, odsuzovat psy z útulku všechny dohromady, každý je jiný ... ale je jasné, že páníček musí být trpělivý a někdy i zkušený.

  superkarma: 0 06.01.2006, 13:38:39
 5. avatar
  [14] Medvídě [*]

  Před třemi lety jsem si vzala pejska z útulku a dodnes jsem ráda jak rádio, že jsem to udělala. Je to to nejhodnější stvoření na světě. Nevím, co všechno zažila předtím, ale udělám všechno pro to aby ji nic zlého už nepotkalo.
  Je fakt, že jsem se spolu, než jsem si ji nastěhovala domů, důkladně seznámily. Každý den, buď v polední pauze nebo po práci, jsem za ní do útulku zašla a třeba jsem si ji půjčila na procházku, nebo s ní jen tak pobyla. v útulku byli velmi vstřícní a po dobu našeho "seznamování" mi ji "rezervovali"

  superkarma: 0 06.01.2006, 13:04:54
 6. avatar
  [13] ještěrka.ehp [*]

  gufca: nebrali jsme prvního a fakt jsme pečlivě vybírali, ale ze začátku se to prostě poznat nedá a i po roce soukromého výcviku u specialisty byl pes co se týče útěků a zlozvyků nepřevychovatelný. Stejně nám nakonec utekla a to si myslím, že se s námi měla líp, než za celé dva roky, než jsme si jí vzali. Některé psy prostě nepředěláš. Neodsuzuju šmahem všechny "útulkáře", ale já osobně už bych si prostě psa z útulku nevzala

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:59:19
 7. avatar
  [12] gufca [*]

  ještěrka.ehp: Máme z útulku vlčáka - holčičku. Je zdravá, krásná, cvičená, poslušná, mazlivá... Ani v útulku není pes jako pes. Dá se tam vybrat a ne brát hned prvního, který přijde pod ruku.

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:32:20
 8. avatar
  [11] borrasca [*]

  No já jsem rozhodnutá BUĎ, si vzít jako prvního psa, štěně z útulku NEBO mám vyhlídnuté plemeno, které se mi hrozně líbí. Nechci dospělého psa z útulku, jelikož jsem ještě mladá a děti budou teprv na cestě, takže nechci aby mi je pak nějakej dospělej hafík, co má za sebou hrůzostrašnou budoucnost sežral moje děti Možná to zní krutě, ale NIKDY nehodlám rozhodovat o tom, jestli mám dát psa pryč nebo ne. Nikdy bych to žádnému psovi neudělala takže tomu radši předejdu.

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:32:05
 9. avatar
  [10] Lilinka [*]

  Rikina: No já nevím . Náš pes z útulky taky ze začátku vyváděl, zdemoloval kde co . Ale časem jsme ho to odnaučili. A není pravda, že pes se dá vychovat pouze jako štěně. Tenhle byl už dospělý a taky jsme si ho převychovali ku obrazu svému možná ste mu mohli dát víc času...

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:29:28
 10. avatar
  [9] ještěrka.ehp [*]

  tak tady je evidentní, že článek psala osoba neznalá a bez vlastních zkušeností. Já z vlastní zkušenosti můžu jenom říct: Psa z útulku? Nikdy!!!

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:27:57
 11. avatar
  [8] Lilinka [*]

  svetluszka: my máme kromě útulkáře ještě bígla, toho jsme pro jistotu nechali vykastrovat, aby ho ty holky netáhli jako starouše. Je to takový hodný tele, energie má tedy stále na rozdávání, jen ty fenky ho nechávají chladným...

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:26:51
 12. [7] Rikina [*]

  No nevím, moc důvěry k psům z útulku nemám, a k lidem, co psa vychválí, jak je úžasně poslušný a hodný, jen aby ho udali, taky ne. Jednou jsem měla psa z útulku doma tři týdny, pak jsme ho vrátili, poté, co zdemoloval botník, věšák, několik dveří, o podlaze a stěnách nemluvě, muselo se malovat, a podlaha je poškrábaná ještě teď. Byl zvyklý být v kotci a za kotec považoval celý byt, venčení mu absolutně nic neříkalo, s klidem vyrobil několik hromad, kde se mu právě chtělo - v bytě. Venku ani náhodou. Ovšem byl deklarován jako velmi poslušný a vychovaný pejsek, vhodný do bytu.

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:26:29
 13. avatar
  [6] svetluszka [*]

  Lilinka: .ten náš měl podle vererináře asi 8 týdnů.....to naučený asi nebylo.. ...má to asi v genech... ...no, třeba ji to stářím přejde... .
  PS. už je preventivně i vykastrovaná.... ....

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:23:51
 14. avatar
  [5] Lilinka [*]

  svetluszka: blbý je, že ti v útulku neřeknou, jaký ten pes je nebo byl. My jsme si vzali pejska, kterýmu umřel pán a zůstal sám na zahradě. Ten nemá potřebu utíkat, akorát asi 2x za holkama

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:17:48
 15. avatar
  [3] svetluszka [*]

  Lilinka: ale jo, já to psala z legrace... ... tenhle je náš už druhej z útulku, první byl skvělej...přesně takovej, jak píšeš...
  A jestli jěště někdy budu pořizovat pejska, taky nejdřív projdu útulky...... ...nepotřebuju "značkovýho" psa. Jen jsem tím chtěla říct, že když je naučenej utíkat, tak toho nenechá ani když mu sneseš mordý z nebe...

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:14:45
 16. avatar
  [2] Lilinka [*]

  svetluszka: Pes z útulku? Ano!!! Jasně, málokdy tam najdete čistokrevné plemeno, papíráka...O takové psy bude vždy postaráno...Není nad to, vzít si nějakého ošklivku, který je vám pak za domov vděčný. Mluvím z vlastní zkušenosti

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:06:34
 17. avatar
  [1] svetluszka [*]

  Pes z útulku? Ne!!.... ...viz článek " SOS! Jak zabránit tomu, že pes utíká "....

  superkarma: 0 06.01.2006, 12:00:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme