Domácnost

Pes v bytě I.

Často můžete zaslechnout, že pes patří k domku se zahradou, a ne do bytu. Odpůrci chovu psů v panelácích jsou ještě čas od času ochotni smířit se s představou, že v bytě chováte pražského krysaříka nebo yorksheerského teriéra, ale vize něčeho většího je leckdy přivádí až k nepříčetnosti. Jak je to tedy s chovem psa v bytě?

Pes chce být s člověkem!
Předně si musíme uvědomit, že většina psích plemen vysloveně vyžaduje přítomnost člověka - psovi se musíte věnovat, ať už ho máte v kotci, na zahradě nebo v bytě - a to aktivně věnovat, nejen být s ním ve stejné místnosti. I pes chovaný na zahradě potřebuje chodit na procházky! Většina psů ovšem uvítá, když má svého oblíbeného páníčka či paničku pro sebe jaksi déle - a to navzdory tomu, že pak třeba nemůžou pobíhat na zahrádce - je nemálo psů, kteří, když je pustíte na zahradu, za chvíli nešťastně sedí u dveří domu a žadoní, abyste je pustili k sobě.

Můžete ho nechat samotného
Zároveň je ovšem dobré vědět, že pes v přirozených podmínkách spí až šestnáct hodin denně - pokud se mu tedy věnujete dostatečně aktivně, když jste s ním, nijak netrpí, když ho pak necháte doma samotného, pokud jste v práci. Musí si na to samozřejmě zvyknout, získat jistotu, že ho neopouštíte navždy a že nemusí po čas vaší nepřítomnosti hlídat byt zuřivým štěkáním. Rozhodující pro pořízení si psa do bytu tedy není ani tak to, jak dlouho jste v práci, ale jestli potom máte čas vyrazit s pejskem třeba na několikahodinovou procházku.

Určete mu pelíšek
Pro pohodu psa v bytě je třeba určit mu nějaké jeho místo - pelíšek, kam se může schovat, když je unavený a chce si odpočinout, a kam ho zároveň odešlete, například když přijde návštěva, která se zrovna s pejskem mazlit nechce. Psí pelíšek by neměl být na frekventovaném místě bytu, když ovšem svého miláčka odsunete do prostoru, kde se vůbec nevyskytujete, musíte počítat s tím, že bude spíš ležet někde, kde bude blíž k vám.

Boudičku? Nebo deku?
Na trhu najdete řadu nejrůznějších pelíšků a každému psovi vyhovuje jiný - může se stát, že svému miláčkovi koupíte molitanový košíček, ale on se raději bude rozvalovat vedle na koberci. V každém případě by ovšem pelíšek měl být bezpečný a odpovídat temperamentu a velikosti psa. Některá zvířata vystačí se složenou dekou, lepší je ale přece jen něco měkčího - především velcí psi mívají z ležení na tvrdém podkladu otlaky. Zároveň ovšem pelíšek musí být vypratelný - optimální je proto doplnit i molitanové pelíšky o snímatelné povlaky. A pozor na průvan - psi na něj jsou citliví!

Musí mít přístup k vodě
Také pro misku s vodou musí mít pes stálé místo, a to tak, aby k ní vždy mohl - nejlépe na nějakém snadno udržovatelném povrchu. Pokud tedy pejska někdy zavíráte v pokoji, nemůžete mu misku s vodou nechat v kuchyni nebo v předsíni! Pes musí mít vždy k dispozici čistou vodu. Můžete ovšem pod misky koupit nějakou z mnoha snadno omyvatelných podložek, aby vám pejsek nešpinil koberec.

Krmení
Misku na „žrádlo“ nemusí mít pes k dispozici stále - většina chovatelů naopak dává přednost tomu, aby byl pes krmen jenom v určené hodiny, jednou, lépe však dvakrát denně, a mimo tento čas mu miska byla odebírána, i když ještě nedojedl. Pro obří plemena je pak dobré mít misky na nějakém podstavci, aby se k nim nemusela sklánět tak hluboko - snížíte tak riziko vzniku torze žaludku. V menších bytech musíte počítat i s tím, že takový pytel granulí také zabírá místo a ne vždy je dobré nechávat ho v dosahu psa.

O tom, jakého pejska je vhodné pořídit si do bytu a jakého raději ne a jak si poradit s psími chlupy nebo jak pejska správně koupat, si povíme příště.

Máte pejska v bytě? Jakého? A jakého psa byste si do bytu nikdy nepořídila? Jaký pelíšek má Váš pejsek? Je s ním spokojený? A kde ho má? Necháváte mu misku se žrádlem stále k dispozici?

   
12.04.2007 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [95] čmárinka [*]

  ja mam ovcaka BETYNKU 9 LET.JE TO MOC HODNEJ PEJSEK,MAME JI V BYTE. MA PELISEK U NASI POSTELE,NEJRADSI MA TAKY POLSTAREK POD HLAVOU,V ZIME NEPOHRDNE DEKOU PRIKRYTOU.PROSTE MA RADA POHODLI.MISKU S VODOU MA V KUCHYNI.JIDLO JI DAVAME 1 DENNE TAKZE JI TAM NIC NEZUSTANE,MISKU HNED UMEJEME,NECHTELA BYCH LABRADORA ANI TY RVACE PSI,NEJRADSI MAM OVCAKY

  superkarma: 0 16.04.2007, 09:00:20
 2. avatar
  [94] Ťapina [*]

  monca13: V dnešní době, kdy labrador je "módním plemenem", jsou v podstatě labrador s PP a labrador bez PP dvě rozdílná plemena. Jedno se šlechtí na kvalitu, druhé se množí na počet.

  superkarma: 0 15.04.2007, 10:25:38
 3. avatar
  [93] monca13 [*]

  Tak nevím. Labradoři se často používají jako asistenční psi pro zdravotně postižené, protože se dají dobře vycvičit a takové věci jako popisujete potom určitě nedělají (aspoň ti, o kterých vím). Takže jste musely mít smůlu na jedince se špatnou povahou (ono i tím křížením se ledacos může přihodit) nebo se špatným výcvikem od malička.

  superkarma: 0 14.04.2007, 15:37:30
 4. [90] WRadka [*]

  Ano, pejska mám v panelovém bytě už 13 let. Byly doby, kdy byl v paneláku osamocen a tudíž dost na očích všech...Je to fena hrubosrtého jezevčíka, je tvrdohlavá,ale přítulná- je to prostě člen rodiny. Je zvyklá od malička chodit často ven, protože manžel chodí pracovně do lesa. Přestože je už starší je stále čiperná. V bytě má svůj "pelíšek" z dřevěných palubek, deku, kterou jednou týdně peru a přístup k pití je stálý. V bytě máme dlažbu, jen v obýváku koberec, přesto jí tam pouštíme. Přes den má průchozí celý byt, ale je zvyklá být na místě, nevím jestli je dobré mít v paneláku psa,ale láska ke zvířatům vyhrála...

  superkarma: 0 13.04.2007, 10:56:54
 5. avatar
  [89] Amálie [*]

  Canadian: Omyl, labrador sežere i přibité, dokonce i zeď! Vykousané dveře přes celou šířku, vyrvané lišty od parket, dráty ze zdi, do zdi vyhrabané tunely až skoro k sousedce...tak to je jen krátký výčet práce našeho labradora. "Naštěstí" už ho nemám.

  superkarma: 0 13.04.2007, 08:10:25
 6. avatar
  [88] Canadian [*]

  Amalie: labrador sezere vsechno, co neni pribite. Mati ho chtela. Nastesti pro nej, zauradoval osud a mame krizence o poznani mensiho a s mensim apetitem.
  Moje mommy ma obrovkse sklony pecovat o vse zive. Psovi se vari, prosim. Ale kdyz byl sest tydnu vyhradne v me despoticke uzurpatorske peci (cti: ziven grafnulemi a misto zahrady jsme chdili 2x denne na prochazky), tak "tomu nebohemu zvireti" upekla kolac ze je to pes a ne dite ji vysvetluju 16 let a jeste to nepochopila... I moje kamaradka veterinarka uz kapitulovala. No, pes zije a relativne se mu dari. Odolnej vorech

  superkarma: 0 13.04.2007, 00:11:26
 7. avatar
  [87] monca13 [*]

  simhel: já si dělám legraci, že naše pesa má boudu 5+1 (šestý pokoj patří dceři a to je pro zakázaná třináctá komnata, dcera tam má spoustu věcí v dosahu psí tlamy, tak ji tam nechce - a ona je opravdu tak vycvičená, že i když jsou otevřené dveře a nikdo v pokoji není, strčí tam nanejvýš hlavu).

  superkarma: 0 12.04.2007, 19:45:11
 8. avatar
  [84] Prskoletka [*]

  Já mám pudličku,chodím s ní několikrát denně ven,beru ji s sebou i do práce-domov důchodců.Pelíšek má u mě v posteli a v obýváku na gauči.Nikdy doma ani jako malá nic neprovedla,je od mala chytrá u pudlíka je výhoda že nenechá ani chlup,ale chodím s ní každé 2 měs. k psímu holiči.Je to naše domácí zlato

  superkarma: 0 12.04.2007, 18:06:16
 9. avatar
  [83] Amálie [*]

  Žábina: Kokr ne, ale labrador rozerval poštář, deku i spacák na cimpr campr.

  superkarma: 0 12.04.2007, 17:11:38
 10. avatar
  [82] Fairy [*]

  Ťapina: beruška2: přesně, když vypustím psy na zahradu, tak za dvě minuty stepují za dveřma, kde jsem Prostě na zahradu musím s nima, asi se tam bojej

  A názor, že pes se v bytě trápí, jak jsem tady někde četla,je úchylnej. Pes se strádá nemá-li pohyb, dostatek zábavy. Psem jsem nikdy nebyla , ale rozhodně budu raději pes v bytě, kde se mnou budou pravidelně chodit do přírody, běhat se mnou, chodit na agility atp. a večer se budeme s pánečkem koukat na telku, než pes v kotci, kde mě vyvenčí jednou denně a pak budu sám čučet v nějaké ohradě. A vemte si kolik času tráví venkovní pes sám v zimním období
  Do paneláku bych tedy nepořídila nějaké severské plemeno, to je fakt. Ale víc než na místě záleží na páníkách

  superkarma: 0 12.04.2007, 16:59:21
 11. avatar
  [81] ivana.kuglerova [*]

  monca13: Jo, tak to je jako ten můj větší - naštěstí malá pudlice ňafe jak divá a klidně by si asi i kousla, tak to řeším tak, že se tvářím, že ten velký je o moc drsnější a doufám, že v tom jeho rozpačitém kukuči budou úchylové vidět ohrožení . Ale naštěstí taky venčím v místech, kam se úchylům nechce . A v nejhorším je pokoušu já

  superkarma: 0 12.04.2007, 16:05:36
 12. avatar
  [80] beruška2 [*]

  monca13:
  Tuhle taktiku už mám taky promyšlenou: až na toho potencionálního loupežníka začne pejsa skákat ve snaze ho oblízat, začnu řvát TRHEJ! Ale naštěstí jsem to zatím nemusela použít. Já si spíš říkám, že by to musela být velká náhoda, aby na mě někde v lese nebo uprostřed polí, daleko od civilizace, někdo čekal. S mým pejsou totiž nemá moc cenu chodit jinde, potřebuje se vyběhat. Ale je to moje třeštiprdlo.

  superkarma: 0 12.04.2007, 15:55:05
 13. avatar
  [79] monca13 [*]

  beruška2: naše pesina je stejný "obranář" . Dcera s ní chodí na procházky vždycky večer a tak si říkám, že kdyby se objevil nějaký úchyl (radši na to ani nemyslet, ale pro jistotu s sebou nosí sprej), tak jedině že by se polekal, jak by se na něho Bella nadšeně vrhla, aby ho olízala.

  superkarma: 0 12.04.2007, 15:38:20
 14. avatar
  [78] monca13 [*]

  beruška2: náš hafan už netrhá nic, jako štěně samozřejmě roztrhala všechny hračky, papírové krabice (když se k nim dostala) atd. atd.
  Teď si s gustem roztrhá na malinké kousíčky jen papírový kalíšek od pribináčka (lakrumáčka), když ho jednou za čas dostane. Nevím, jestli má věrší radost z toho pribináčka nebo potom z toho kalíšku.

  superkarma: 0 12.04.2007, 15:33:12
 15. avatar
  [77] beruška2 [*]

  Ťapina: Tak tak, tahle témata jsou vděčná.
  Žábina: Deky netrhá, ale bohužel pantofle. Já to ve štěněcím věku zanedbala a teď nesmíme nikde nechat nic podobného ležet bez dozoru. Kupodivu bot si nevšímá, iritujou ho jen nazouváky všeho druhu.

  superkarma: 0 12.04.2007, 15:23:47
 16. avatar
  [76] Janinas [*]

  Už 10 let máme doma v bytovce našeho Beníka - je to bišonek a myslím si, že je s námi šťastný. Chodíme ho několikrát denně venčit a bereme ho s sebou na zahrádku.

  superkarma: 0 12.04.2007, 15:09:02
 17. avatar
  [75] Ťapina [*]

  beruška2: Přesně, pro psa je důležitější jakého má pána, než kde bydlí, a to je to, co se ostatně v článku i v diskuzi řeší.

  superkarma: 0 12.04.2007, 15:02:48

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [74] beruška2 [*]

  Jéžiši, omlouvám se za šílený styl a hrubky v posledním příspěvku, myšlenky se toulaly jinde .

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:50:36
 2. avatar
  [73] beruška2 [*]

  Ťapina: No, já to tak myslela, že když už je ta situace a nejdeme "ven", jsem na té zahradě s ním. Ledaže bych myla okna, tak to ne.:o) Jinak se taky málokdy se sám zabaví. Ale když se fakt necítím dobře, příjde mi ta možnost pobýt na zahradě lepší než v bytě. Ovšem debaty na takové a podobné téma jsou většinou nekonečné a přiznám se Ti, že mě moc neberou. Já znám spostu lidí, kteří mají psa v bytě a jsou všichni v pohodě a rozhodně nechci nikoho přesvědčovat, ať se přestěhuje jinam, i já a můj pesan jsme spokojení a neměnila bych, prostě kdo má ať každý dělá co mu a jeho psu vyhovuje. Stačí zdravý rozum a cit.

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:46:31
 3. avatar
  [72] Ťapina [*]

  Lilinka: Ani ne, oni jsou jiné tělesné typy, než je bígl. Na jídlo se nehrnou, uzobávají to průběžně celý den, vyměňujou si to mezi sebou, a tak.

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:25:12
 4. avatar
  [71] Ťapina [*]

  beruška2: Já jsem s nima i nějaký čas v domku se zahradou bydlela, i když jsme tam byli jen v podnájmu, ale nebylo to pro mě a moje psy Vypuštění na zahradu brali jako vyhoštění z domova a celou dobu prostáli za dveřma na zadních, takže jsem musela jedině chodit na zahradu s nima. To se dalo, ale ven s nima můžu chodit i z bytu a nemusím kvůli tomu sekat trávník

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:24:25
 5. avatar
  [70] Žábina [*]

  beruška2:

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:23:47
 6. avatar
  [69] beruška2 [*]

  Žábina:
  Já musím s bambulou chodit většinou sama. Jelikož setříci běhají daleko a jsou dost samostatní,můj na něj nemá prý nervy. A protože je vrchní rozmazlovač a od výchovy a výcviku jsem tu já, tak si z něho občas dělá bžundu.Ale má to jednu výhodu, za tu dobu co courám sama po lesích v různých ročních obdobích, jsem asertivní vůči úchylům a strašákům všeho druhu. Jen doufám, že pesan u cizích vzbuzuje svým zjevem hrůzu, páč, kdyby mělo dojít k akci, úchyla oblíže a po činu odprovodí na autobus.

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:17:46
 7. avatar
  [68] Žábina [*]

  taky vám rvou deku co mají v pelechu??? naše už totálně zničila 3 ks

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:14:15
 8. avatar
  [67] pajda [*]

  Lilinka: u nás je to stejný...taky jim zbývá...

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:10:01
 9. avatar
  [66] Lilinka [*]

  Ťapina: Nevyžerou? Nedáváš jim toho moc? Bíglouš u nás dojídá po staroušovi, co nesežral...Teda tajně, když se stařec nedívá Vždycky se připlíží k jeho misce, vezme granuli a rychle běží pryč A takhle to dělá, dokud to nevyžere všechno a myslí si, že ho nikdo nevidí

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:06:22
 10. avatar
  [65] beruška2 [*]

  Ťapina: No jo, já vím, že to není plnohodnotné venčení, taky mám pak výčitky a snažím se to nadruhý den vynahradit. Nestává se to však často.
  Mimochodem, znám několik lidí, kteří se kvůli pejskovi přestěhovali do domku se zahradou, takže to nejspíš pár drobných výhod mít bude...

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:02:45
 11. avatar
  [62] Ťapina [*]

  Lilinka: My teď máme doma 20 kg, ale oni nevyžerou většinou úplně ani to, co jim dám do misek

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:00:32
 12. avatar
  [61] Lilinka [*]

  -Máme dům se zahradou a 2 psy - bígla a oříška. Když jsem všichni z domu, psi jsou na zahradě, jinak jsou s námi doma.
  -Nepořídila bych si psa, kterého bych nebyla schopna vychovat (třeba i pro nedostatek času).
  -Mají ušitý velký polštář vyplněný molitanem a přes něj přehozenou deku, která se čas od času vypere. Pejsani spí všude, kam se jim polštář položí
  -Žrádlo stále k dispozici? Tak to v žádném případě Hlavní jídlo dostanou ráno, když něco nesní, mají smůlu K dispozici mají stále vodu

  superkarma: 0 12.04.2007, 14:00:25
 13. avatar
  [60] Žábina [*]

  beruška2: sem tam? to já mám takový dny furt...naše Bornie nemít Alfu /manžel/ tak má za chvíli 100 kg

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:56:58
 14. avatar
  [59] Lilinka [*]

  Jak tu píšete, že máte pytel s krmením normálně na zemi a psi si ho nevšímaj, tak jsem si představila toho našeho věčně nenažranýho bígla, jak se do toho sápe a vyžírá třeba i těch 10 kilo

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:56:38
 15. avatar
  [58] Ťapina [*]

  beruška2: Když se nechce, tak se zahrádka hodí k tomu, že máš pocit, že pes měl možnost pohybu (co na tom, že on nevidí nejmenší důvod běhat dokolečka po zahradě a taky to dělat nebude). Naopak, byt má tu výhodu, že se prostě nemůže nechtít a odbýt to zahradou

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:51:45
 16. avatar
  [55] beruška2 [*]

  Žábina: Mám kamarádku, ta měla v bytě německou dogu a kokra plus tři ratolesti. Jak říkám je to o přístupu.
  Na druhou stranu, co si budeme povídat, já mám sem tam holt dny, kdy se mi FAKT NECHCE těch X kiláků absolvovat, nebo je velenutná jiná činnost a pak se ta zahrádka docela hodí.

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:38:18
 17. avatar
  [54] Ťapina [*]

  sweety77: Na hlídání baráku je alarm, podle současné právní úpravy stejně nemůžeš nechat psa, aby zakročil, kdyby se ti tam někdo chtěl vloupat.

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:33:25
 18. avatar
  [53] Ťapina [*]

  beruška2: Samozřejmě, že spí i o víkendech. A když jedeme někam ven a dopoledne spát nemůžou, tak večer padají na hubu, ovšem všeobecné zábavy se účastnit musí, takže je z toho spánkový deficit jak vyšitý.

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:32:23
 19. avatar
  [52] beruška2 [*]

  crazynka:
  Bíglíci jsou moc roztomilí, ale pravda, čertíci. Já mám podobného divocha a závisláka v jednom, setra. Taky uvažuju tak za rok, dva o přírůstku, ale tomuto plemenu už zůstanu nejspíš věrná .

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:28:02
 20. avatar
  [51] Žábina [*]

  beruška2: souhlasím, já se nehádám
  jen jsem chtěla napsat, že není pravda, když si někdo myslí že velký pes nemůže být v bytě spokojený...teď mi právě volal manžel, byl dnes s 7 km běhat - takže až teď odejde do práce, myslím že Bornie sebou hodí do pelechu a bude mít dost

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:21:56
 21. avatar
  [48] Žábina [*]

  crazynka: bíglové jsou krásní...manželovo rodiče teď mají štěňátko, fenku Bessy - jen škoda že jsou takoví "útěkáři"

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:19:51
 22. avatar
  [45] monca13 [*]

  V článku se píše: "Některá zvířata vystačí se složenou dekou, lepší je ale přece jen něco měkčího - především velcí psi mívají z ležení na tvrdém podkladu otlaky. Zároveň ovšem pelíšek musí být vypratelný."
  Naše Bella (zlatý retrívr) žije s námi doma, ale kdykoliv může vyběhnout na zahradu. Spí na složené staré dece v povlaku na polštář. Ale chceme jí koupit polštář, který by se dal vyprat. No a já jsem si nedávno koupila nové povlečení - viz první obrázek - a říkala jsem si, že jsem měla koupit dvoje, aby Bella mohla dostat taky nový povlak na polštář. Tak jsem to povlečení hledala na Internetu a našla jsem ještě jiné, které už jsem si objednala - viz druhý obrázek.
  Takže Bella dostane na svůj pelíšek povlak na polštář z toho prvního povlečení.
  Jinak pokud se týká místa k ležení našeho psa, řídí se slovy písničky - "když si smyslím, tak si sednu, když si smyslím, tak si lehnu" a to kdekoliv - na pelíšek, na koberec, na plovoucí podlahu, na kachličky, venku na trávu, na dlažbu... Hlavně když je v dohledu nebo aspoň v doslechu moje lidská smečka.
  http://textilsoldan.cz/product_info.php?products_id=122 - 1.obrázek
  http://textilsoldan.cz/product_info.php?products_id=393&language=cz - 2.obrázek

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:11:01
 23. avatar
  [44] beruška2 [*]

  crazynka:
  Nerada bych, aby můj příspěvek vyzněl, jakože jsem proti pejskům v bytě. Jak už tady někdo říkal, vše je o přístupu.
  Moje reakce je pouze na názor, že kotec je pro psa vězením. Můj pes rozhodně trápený dopoledním pobytem v kotci není a ani se tak nejeví. Pokud je pes sám, bez pána a svojí rodiny, je celkem jedno, jestli je v kotci nebo v bytě. Stejně tak se pro něj stávají obě místa vězením, když ho v nich pán drží celý den.

  superkarma: 0 12.04.2007, 13:07:11
 24. avatar
  [41] beruška2 [*]

  Žábina: a Ťapina, č.25
  Není pravda, že pes celou dobu vaší nepřítomnosti spí a že nespí mimo jiné z nudy. Nebo snad váš pes spí i o víkendech celé dopoledne? Můj ne. A pokud by to byla pravda, tak pak nač zdůrazňovat rozdíl těch 30m2? Pes zabere tak metr

  superkarma: 0 12.04.2007, 12:38:24
 25. avatar
  [40] Trinitty20 [*]

  Mám doma v bytě labradorka 4 roky, je to spokojený pes, přes den spí a na procházky chodíme ráno běhat v poledne a večer. Pelíšek má molitanový, rád se v něm vyvaluje. Má ho vedle vchodových dveří, ale v kuchyni má ještě deku. Nejlíp se mu ale spí pod naší postelí, je to jeho bouda. Misku s vodou má nepřetřžitě k dispozici a granule taky.

  superkarma: 0 12.04.2007, 12:33:39
 26. [39] emer [*]

  Mám maltezáčka v bytě, v době nepřítomnosti spí střídavě v pokoji a v kuchyni na svém místě, podle sluníčka v bytě. Misku s čerstvou vodou má stále k dispozici i misku s granulemi, s těmi si spíše hraje a sní jich jen pár, večer dostává vařené jídlo, zbytky ráno se odstraňují, ráno sní podle chuti trojúhelníček sýra či tvaroh.

  superkarma: 0 12.04.2007, 12:30:02
 27. avatar
  [38] sweety77 [*]

  Ťapina: psa bych si na zahradu klidně pořídila, uvažuju o tom, myslím si, že je to dobrej kamarád, však jsme měli skoro 20 let kočky, ale do bytu bych ho fakt nechtěla, když psa, tak už nějakýho velikýho, aby mi ten barák ohlídal

  superkarma: 0 12.04.2007, 12:19:37
 28. avatar
  [37] monyk [*]

  My jsme meli slovenske cuvacky vzdy na zahrade v kotci a nikdy jim to nevadilo. Kazde rano a vecer delsi prochazka a holky byly spokojene. Jo jeste jsme jim, jelikoz jsme nemeli ovce pousteli na zahradu slepice, ktere pak hlidali, jelikoz je to pes na hlidani stada.... Slepicim se to moc nelibilo, ale cuvacky mely velikostni prevahu

  superkarma: 0 12.04.2007, 12:05:17
 29. avatar
  [36] Ťapina [*]

  sweety77: A na zahradu bys radši moc nechodila, kdyby tam byl, protože by se ti pletl pod nohama i tam. To hovoří za vše, psa by sis nepořídila, protože ho nechceš. To nemá nic společného s bytama nebo zahradama.

  superkarma: 0 12.04.2007, 11:33:56
 30. avatar
  [35] Žábina [*]

  Amálie: jo, přesně...jako bílá krajka

  superkarma: 0 12.04.2007, 11:08:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme