Neuvěřitelný příběh zaslala čtenářka Vlasta. Nepíše v něm o zvířecím hrdinství jako takovém, ale spíše o lidské hlouposti. Jak asi dopadl labrador Bad, to se možná dozvíme přímo do Vlasty v diskuzi pod touto novinkou.

Příběh psího kamaráda, který se navždy ztratil, si můžete přečíst v příspěvku čtenářky Vlasty. Dnešní téma sice zní „zvířecí hrdinové", takže příběh není úplně v jeho rámci, přesto je velice silný, tedy jsem se ho rozhodl uveřejnit.


Vlasto, prosím, zapojte se do diskuze. Zajímá mě, jak dopadl Bad - máte nějaké zprávy?

Jsou to už tři roky

Jsou to již tři roky, když se syn mého přítele osamostatnil, odtěhoval se do svého podnájmu i se svou novou rodinou a vzal si se sebou i svého psa-Bada. Bad, byl miláčkem celé rodiny, a když se narodila vnučka Natálka, byl jejím hlavním ochráncem. Přítel psy miloval, proto velmi těžce nesl když po prvé přišel k mladým na návštěvu a už ho nevítal psí štěkot... Bad se stal nepohodlným, najednou ho neměl kdo venčit, neměl si s ním kdo hrát. Na otázku proč ho nepřivedl domů, k rodičům syn řekl, že to byl jeho pes a že si sním mohl dělat, co chtěl. Tehdy jsem viděla poprvé přítele plakat... odešel... a od té doby se synem nepromluvil... jen k Vánocům mu poslal CD s fotkama bada a básničkou kterou sám složil... od té doby se ohlédne za každým černým labradorem... hledá svého Bada... Bad-nebyl hrdina... ale byl to přítel. V příloze posílám foto Bada a přítele.

bad

Badova modlitba
Nasyť mne, pane, napoj mne a dej mi čistý pelíšek.
Mluv se mnou, neboť Tvůj hlas mi nahrazuje smečku.
Budeš-li ke mně laskavý, budu Ti sloužit s radostí
a najdeš místo v mém srdci.
Netrhej vodítkem, prosím, nesahej po holi.
Dej mi čas,abych pochopil Tvůj záměr. Nebij mne,když Ti nerozumím.
Neměj mne za nepozorného, když nesplním Tvou vůli - možná,
že nerozumím i když se snažím tvým povelům.
Až poznáš, že se mé dny krátí, až Ti již nebudu moci sloužit,
můj milovaný pane, nenech mne, prosím,
hladovět a mrznout a neprodávej mne.
Buď tak dobrotivý a připrav mi rychlou, milosrdnou smrt
a Bůh se Ti odmění zde i na věčnosti.

Vaše čtenářka,
Vlasta

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zvířecí hrdinství

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Viděla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

Pokud ano, je zítřejší téma určené právě vám! Napište svůj příběh o zvířecím hrdinovi, anebo příběh, kterak jste sama nějaké zvířátko zachraňovala. Nemusí to být zrovna pejsek, ale i malí ptáčci vypadlí z hnízda, zatoulaná kočička, papoušek, který se najednou objevil ve větvích vašeho stromu na zahradě, poraněný ježek… Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec) můžete získat hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada. A jak na to? Napište mi svůj příběh k dnešnímu tématu do zhruba 15.00 hodin (dnes je čtvrtek 2. prosince 2010) jednoduše elektronickou poštou na redakční e-mail!

purina

Reklama