Dnešní téma „Kozačky“ mi připomnělo jednu pradávnou historku. Měla jsem takové úžasné, černé kožené kozačky až nad kolena. Úzké, elegantní, no prostě krásné!

Přivezla jsem si je z německa, nosila jsem je každý den. Měla jsem tenkrát malého mopsíka. Ta potvora měla občas ve zvyku chodit čůrat do předsíně, nejraději na boty mého přítele. Nevím proč to dělala, vždycky dostala za to vynadáno, byla potrestaná, ale tyhle naschvály si prostě čas od času neodpustila.

Takže si dovedete představit ta rána, když na poslední chvíli vstanete a při obouvání zjistíte, že máte kaluž v botě. …  A co se tedy nastalo. Jednou takhle ráno přijdu a zjistím, že část mé hodobóžové kozačky leží v louži moči toho zlomyslného zvířete. Byla jsem na obklad. Kozačku jsem čistila, co to dalo, vysušovala a znovu čistila. Když už se po pár dnech zdálo, že je v pohodě, vzala jsem si je do práce.

Najednou má kolegyně říká „Hele necítíš ten smrad? Tady něco divně smrdí, jako by se někdo počůral….“ No ani nevíte, jak mi bylo trapně. Jak bylo v místnosti teplo, začal se linout z mý kozačky pušinec. Bylo mi to strašně líto, ale ty kozačky jsem musela vyhodit. Fakt se to nedalo nosit. Tak si při výběru kozaček dodnes vzpomenu na tuhle psí zákeřnost…

Klára

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Tak to by mě taky pěkně naštvalo. Ale příhoda je to krásná, to musím uznat. A při té přílležitosti jsem si vzpomněla na naši bývalou kolegyni Marušku. Milovala kočky a měla jich doslova plný byt. A také neměla peněz nazbyt. Jednou si koupila takové ty válenky, co se dnes nosí. Stály sice pár krun, ale byly nové. A ta vůně nových bot zřejmě vadila těm potměšilým tvorům a boty jí počůraly. Pokud nešla psí moč z kůže, o to horší byly semišky. Boty byly doslova nasáklé, a ač dělala psí kusy, aby je vyčistila, byly cítit kočičinou.

Máte také nějakou příhodu s kozačkami, milé ženy-in? Budeme rádi, když se nám s ní svěříte. Naše téma je zasvěcené kozačkám a snad docela široké, abyste se k němu mohly vyjádřit. Posílejte fotky, historky, zkušenosti s nákupy, prostě vše, co se týká KOZAČEK

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama