Bulvár

Pes jako demoliční četa


Ahoj redakce,
dnešní téme je takové na odreagování.
V naší rodině jsme už měli několik psích miláčků (vlčáky, shit-zu všichi byli hodní a vychovaní :o)). Teď bydlím už sama s přítelem a máme taky pejska, ale původně nebyl určený pro nás. Moje teta chtěla sehnat malého psíka a nechtělo se jí platit někde 5 tis. za psa, neb peněz moc nemá, a tak jsme hledali na internetu. Její minulý psí miláček byl taky z inzerátu z rodiny, kde ho děti trápily. Toho měla 13 let.

A tak jsem jí našla psa, měl sice více měsíců, než chtěla, ale nakonec se pro něho rozhodla. V inzerátu stálo, že to je jorkšírský teriér a že jejich dítě má na něho alergii, tak ho musí bohužel dát z domu. Tak jsme se rozhodli, že si pro něho pojedeme. Musím říci, že to byla docela dálka a psík neměl nic společného s jorkšírem, jak ho všichni známe, ale líbil se nám a i dokonce ke mně hned šel, tak jsme si ho vzali domů, teda teta.

No a pak to začlo. Nějaké vychování jako dělat bobky venku mu nic neříkalo, devastoval doma u ní, co se dalo, to se mu taky moc líbilo, ikdyž tam měl hraček dost. Jediné jeho plus bylo, že neutíkal a držel se u domu. Ale moje teta to s ním nějak nezvládala: Není ten typ, co psa seřeže, a tenhle to tak trochu potřeboval, neb byl dost agresivní a úplně nevychovaný. Když jela na nákup a nechala ho doma, tak jí jednou okousal nové dveře, podruhé ukousal nohu u stolu, vytahal jí kytky z květináčů a hlínu měla všude po bytě...

Bylo nám divný, když paní říkala, když jsme si ho brali, že je zvyklý chodit čůrat do vany. Myslela jsem si, že si dělá srandu, ale asi ne. No když jsme si ho brali k nám domu, aby si teta odpočala, tak musím říci, že u nás byl jak andílek, a když byl agresivní tak dostal. U veterináře nám totiž ukázali jak na něho a dneska už je člen rodiny. Je i docela mazel, i když na to musí mít on sám náladu. Když  ho to občas chytne , je horší než kde jaký pitbul (ze začátku, když na mě vystartoval, tak jsem třeba skončila i na stole, aby mě nekousl, a to jsem s nim třeba chtěla jít ráno ven, než jsem šla do práce). Teď už jsem ale našla trik, jak na něho, neb ráno se dá normálně mazlit, než se obléknu, tak mu musím rychle dát vodítko a přivážu si ho ke dveřím, aby někam nezalezl. Sice tlamuje, ale pak je venku rád a ani se mu nechce domů. Jen to ranní vstávaní se mu nelíbí, ale musí ven, neb přítel je už v práci a já do ní musím taky.

Prostě má svojí hlavu tak jako já, ale už poslouchá a chodí na louce bez vodítka a na tom, aby nebyl tak agresivní intenzivně pracujeme. Teď mu hledáme psí slečnu, neb začíná mít pubertu, tak jestli máte doma podobnou slečnu, tak se můžete ozvat :o). Přeji hezký den a těm, kdo mají doma taková psí kvítka, pevné nervy.
MartinaCMilá MartnaC,
všichni psi potřebují disciplínu a důslednost, jinak z nich vyroste to, co popisujete.
Docela lituji vaši tetu, ale věřím, že vy si s jeho výchovou poradíte lépe a že vytrváte.
Přeji hezký den
   
16.06.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] kiky [*]

  Bridgetj: u naší Nikolky to přestalo až ve čtyřech,ale byla z útulku tak jsem předpokládala,že to má z toho, už je v pohodě,ale agresivita ji přešla po půl roce-byla týraná
  MartinaC: držím palečky at se vám povede ho zklidnit

  superkarma: 0 17.06.2006, 18:26:30
 2. [5] MartinaC [*]

  Bridgetj - tak doufam ze se taky uklidni neb mu budou za nedlouho taky dva. Jo ten pocit znam taky kazdy den mazu rychle z prace a premyslim jestli jeste bydlime:o)

  superkarma: 0 16.06.2006, 09:42:36
 3. avatar
  [4] Linde [*]

  takový pes by se v bytě víc jak 6 hodin, než seženu řetěz, neohřál . Bouda a čerstvý vzduch by to jistil

  superkarma: 0 16.06.2006, 09:29:08
 4. avatar
  [2] xantypa [*]

  tak to je mazec lez na stul pred psem ale je krasny

  superkarma: 0 16.06.2006, 09:14:16
 5. avatar
  [1] Puppinka [*]

  tak to je drsný

  superkarma: 0 16.06.2006, 08:52:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme