Co Čech to běžec či běžkyně. Obzvlášť v létě. A když skončí léto, tak se vrháme nejraději na horské tůry a až nasněží, tak hurá na běžky, lyže či snowboardy. Už i podle počtu pořádaných čtvrt-, půl- a dalších maratonů je jasné, že trend zdravého životního stylu Čechy naprosto uchvátil. Aby všechno bylo stylové a funkční, vybavují se kvalitním sportovním oblečením a obuví. Vědí ale všichni, jak se o funkční oblečení starat?

PerwollFinanční obnos, vynaložený na nákup kvalitního sportovního oblečení, obvykle nebývá zanedbatelný. Naše dresy, kraťasy, sukýnky, trička, bundy a další sportovní oděvy si zaslouží náležitou péči, aby nám sloužily dlouho, v dobré kondici a neztrácely své funkční vlastnosti. Proto je zde několik tipů, jak s funkčním oblečením zacházet, proč a jak o něj pečovat.

Sportování, a nejen to venkovní, zanechává na funkčním prádle nečistoty. Mikropóry, které zajišťují funkci odvodu potu směrem ven od pokožky, se především pocením mohou zanášet. Dalším způsobem zanášení mikropórů ve struktuře vlákna je praní nevhodným pracím prostředkem nebo použitím aviváže. Jak se o funkční prádlo správně starat?

PerwollPerwoll Sport & Active
Perwoll Sport&Active je prací prostředek, který je navržen pro sportovní oblečení. Jeho nová patentovaná technologie s „Re-fresh“ efektem díky vhodnému složení zajistí čistotu funkčního prádla, odstranění zasolených částí v inkriminovaných místech zvýšené potivosti a současně díky parfémové složce zajistí i dlouhotrvající svěží efekt - jako kdyby bylo právě vyprané.

Navíc pečuje o vlákna tkanin a zachovává vlastnosti funkčních materiálů, jako je prodyšnost, regulace vlhkosti, odolnost proti povětrnostním vlivům a rychlé schnutí. Je tak správným řešením pro milovníky přírody, sportovní nadšence a vůbec každého, kdo vyznává aktivní životní styl.

Perwoll

Perwoll Sport & Active je k dispozici na pultech obchodů v několika různých baleních – 1 l, 2 l, 3 l a 4 l za doporučenou cenu 109,90 Kč, 189,90 Kč, 269,90 Kč a 299,90 Kč.

Jak správně pečovat o funkční oděvy?

  1. Prvním krokem je zkontrolovat pokyny výrobce oblečení. Dbejte doporučení na informačním štítku přímo na vašem oděvu.
  2. Zapněte veškeré zipy. Pozor dejte také na suché zipy, ty musí být také pečlivě zapnuté, jinak mohou poškodit další oděvy v pračce.
  3. Otočte oblečení naruby. Chráníte jej tak před případným žmolkováním.
  4. Používejte speciální prací prostředek vhodný pro sportovní oblečení, správně dávkujte.
  5. Nepoužívejte běžné práškové prací prostředky, aviváž nebo chemické čištění.
  6. Perte na 40° nebo nižší teplotu, pokud to výrobce oblečení tak doporučuje. 
  7. Zvolte šetrný prací program, nepříklad „ruční praní“, nebo „sportovní program“.
  8. Veškeré oblečení nechte přirozeně uschnout. Nepoužívejte sušičku.
  9. Žádné žehlení!
Reklama