Před týdnem jste mohly prostřednictvím naší cestovatelky Petry Lamlové navštívit hlavní město bájné říše Inků – Limu. Dnes vás čekají naprosto unikátní fotografie z místa, které je pokládáno za jeden ze sedmi divů světa – Machu Picchu.

Peru - magická říše Inků, část druhá

Machu Picchu: jeden z nejkrásnějších zážitků mého života

Další den jsme se vydali na posvátné místo Machu Picchu, které patří mezi nových sedm divů světa. Cestu do výchozího bodu k památkám, do Aquas Calientes, jsme absolvovali vlakem, který jsme měli zarezervovaný už z Prahy, protože je stále kompletně obsazený. Cesta byla velice příjemná. A vůbec tady není neobvyklé, že vlak couvá, když se přesouvá na jinou kolej, aby dal přednost jinému vlaku.

Machu Picchu je kultovní incké město plné záhad. Jelikož z předkolumbovské doby neexistují žádné písemné důkazy, tak nikdo neví, proč město vlastně vzniklo. Nepřístupné místo ve svahu, které zůstalo utajeno dokonce i španělským dobyvatelům.
Město bylo objeveno až v roce 1911, nebylo vyrabováno a zničeno dobyvateli a zachovalo se v celé své kráse. „Ztracené město Inků“ je nejnavštěvovanější památkou Jižní Ameriky.

Město je rozděleno na dvě části, městskou a zemědělskou, a celkem zabírá přes 5 km2. Nikdo dodnes nevyřešil záhadu, jak Inkové dopravovali těžké žulové bloky na stavbu, když ani neznali kolo.

A ještě větší záhadou je, proč a kdy bylo město opuštěno. Opět se nedochovaly žádné důkazy. Zřejmě vše proběhlo ještě před příchodem španělských dobyvatelů, protože ani oni se o městě nezmiňují.
Vědci se domnívají, že důvody mohou být tři: válka mezi kmeny, epidemie, nebo znesvěcení posvátného místa. Ale to už se asi nedozvíme. Machu Picchu má své kouzlo a pro mě je jedním z mých cestovatelských vrcholů.

Cesta k jezeru Titicaca

Další naše cesta vedla na jih Peru, k bolivijským hranicím. Cílem bylo jezero Titicaca. Cesta trvala celý den, jeli jsme autobusem a cestou jsme stavěli na pěti krásných místech.

Další den jsme se vydali na plavbu po jezeře Titicaca, které je největším a zároveň nejvýše položeným jezerem v Jižní Americe.
Čekalo nás velké dobrodružství – plovoucí ostrovy Uros.
A ty si ukážeme zase příště.

pod

Příště: ostrovy Uros, ostrov Taquile a rozloučení

Související článek:

Reklama