Nejčastější kousky, které pere čtenářka Krupouvá, je bílé prádlo, ušmudlané jejich nejmenším cvrčkem. Nebojte se, nejde o vášnivou entomoložku, ale o zodpovědnou maminku...

Poslední příspěvek dorazil od čtenářky s nickem Krupová. Prádlo pere každý den...


Přeji krásný den.

Původně jsem psát nechtěla. Ale nakonec mi to nedalo. Peru den co den. Nejčastěji bílé prádlo, ušmudlané naším nejmenším cvrčkem. Nosí bílé bavlněné plíny, které se musí prát co nejčastěji, jinak děsně jedou. A co jsem v dnešních příspěvcích zatím nečetla jsou zatoulané věci které do pračky nepatří. Několikrát po sobě se mi totiž stalo, že jsem nevím jak dala papírovky do pračky společně s bavlněnýma a pak jsem vše měla od jemného gelu, který na sebe váže vodu. Dávám si na to pozor, přesto se mi to stalo minulý týden hned dvakrát. Některé pračky mají v sobě černou díru na ponožky, ta naše na vše, co tam nepatří. často se mi stane, že tam najdu zapomenutou tužku, drobné, nebo špunty do uší. Někdy i nástavec na šroubovák.

To pak připomenu mé drahé polovičce, že jeho montérky odmítám šacovat, protože jsou děsně špinavé. A on není malý kluk, co dá prát své tepláčky včetně duhových kuliček v kapse. Sranda je, když mi pomáhá s věšením prádla Natálka. Ta okomentuje všechno. Sousedi pod náma na balkoně pak mají přehled, kolik se pere trenclí, ponožek i kalhotek. Nezapomene připomenout, i kde je jaká dírka ve švu a okomentuje i barvy.

Jinak peru klasicky bílé, barevné a vlnu. Nešetřím aviváží a škrobu na záclony. Nemám ráda žehlení. Protože je to práce, kterou dělám většinou večer a protáhne se až do půlnoci. Bojím se úrazu dětí. Zrovna minulý týden se opařila moje mamka tak nešťastně, že má ovázanou ruku, obě nohy i břicho. Zvrhla si na sebe horké kafe do klína, když zavadila o lžičku. Prostě čert nikdy nespí, tak žehlím raději bez dětí.

JInak miluji vůni vlněného prádla praného v Perwolu a čerstvě povlečené postele. Škoda, že ta vůně tak brzy vyprchá.

Přeji provoněné pondělí,
Krupová

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil slíbeným dárkem: denním krémem a sérem GARNIER Ultra Lift - kompletní péčí proti vráskám.

garnier

Reklama