Kupte si perník na strouhání a nakrájejte jej na kostky, podle toho, jak je chcete mít velké. Do misky si udělejte směs silné kávy s rumem a perníčky v této směsi namočte. Téma dne: Rychlé vánoční cukroví.

Hned dva recepty do dnešního tématu o vánočním cukroví zaslala čtenářka Eva. Ochutnejte její perníkové kostky a pařížské tyčinky...

Perníkové kostky

Kupte si perník na strouhání a nakrájejte jej na kostky, podle toho, jak je chcete mít velké. Do misky si udělejte směs silné kávy s rumem a perníčky v této směsi namočte- chvilku je tam nechte, ale ne dlouho, aby se nerozmočily. Kostky nechte chvilku zaležet a potom je namáčejte do čokoládové polevy. Obalte v kokosu nebo v oříšcích, jak budete mít chuť a suroviny.

U nás rozhodně nesmí chybět pařížské tyčinky, ale ty opravdu potřebují aspoň týden zaležet- i když kdo rád křupavé, může si je zbaštit hned.Na chuti jim to nijak neubere.

Pařížské tyčinky

Na vále smícháme 25 dkg  mletých ořechů,25 dkg cukru, 1 vejce a 1 žloutek. trochu citr.kůry.Vypracujeme těsto ze kterého  uděláme čtyři válečky-ty zploštíme válkem na těsto na pásky.

Potřeme polevou z jednoho ušlehaného bílku a 15 dkg cukru( polevy je hodně, ještě zbude na pusinky).Polevu necháme na páscích zaschnout asi 2 hodiny  a potom nožem namáčeným ve vodě nakrájíme tyčinky.Pečeme na pečícím papíru v mírné troubě ( asi 120 ° C).Pokud by se začaly  rozjíždět, troubu nechte pootevřenou- dávám tam vařečku. Suště, až jdou z papáru lehce odloupnout.

Tak to je poslední zvonění a ještě přeji všem v redakci a přítelkyním Ženy-in klidné a pokojné vánoce a v novém roce hlavně zdraví a osobní spokojenosti. A když vás někdo naštve, dejte si to rychlé rumové- to vás určitě uklidní.

Vaše,
Eva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

pik

Reklama