Péct dopředu se nemusí vždycky vyplatit. Přečtěte si příběh vánočních nadýchaných perníčků čtenářky s nickem Krupová...

Když má člověk doma vděčné strávníky, může to být někdy trochu problém...


Přeji krásné ráno.

Jak jsem nedávno psala, napekla jsem už perníčky a velice se povedly. Byly nadýchané a měkké. Snědly se ale dřív, než jsem si na ně vzala zdobičku. Ještě mám v plánu udělat ze stejného těsta postavičky čerta Mikuláše a anděla. A taky malou salaš s ovečkama. Každou chvíli mi má zazvonit pošťák Ondra s balíčkem od Tescomy. Neodolala jsem a koupila jsem vykrajovátka na internetu, kdy byl na to půlden s poštovným zdarma.

S dalším cukrovím na vanilkové rohlíčky, košíčky s čokoládovým krémem a rumovými kuličkami je ještě čas. To dělám tak 14 dní před vánoci. Posledních pár dnů pak trávím nad zdobením a pulírováním bytu. Jednou jsem byla nedočkavá a jeden druh košíčků jsem ozdobila 10 dní předem. A máslový krém způsobil, že mi to cukroví chytlo plíseň. :-( Takže všeho dočasu,

Včelí úly jsem dělala párkrát. Mno šlo to ztuha. Když jsem těsto napěchovala do formičky a chtěla udělat dutinku na krém, pokaždé se mi při vyklávění z formičky zdeformovalo. Takže pro zachování zdravého rozumu a nervů dělám jen kuličky obalené v kokosu nebo ořechách. Chuť je stále stejná, a není to tak pracné. Oblíbené cukroví jsou u nás rumba koule (rumové kuličky) a Raffaello. To je jen ztužený tuk, sušené plnotučné mléko a uprostřed vylouplá mandle spařená ve vodě. To zvládá se mnou dělat i Natálka a obaluje je nakonec v kokosu. (ujídá stejně jako Kuba)

Pečení cukroví mám na vánocích asi nejraději. Provoněný byt cukrovím, napětí v očekávání dárků a celodenní pohádky v tv. Práce mám sice až nad hlavu, ale vždy to stojí za to.

Krupová

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

  • Pečete o Vánocích?
  • Jaké je vaše nejoblíbenější cukroví?
  • Kolik pečete druhů?
  • Už jste s pečením začala?
  • Děláte také vánočku a koblížky?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte (a můžete třeba i s fotkou, když budete už z letoška mít) na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 30. 11. 2012 do 14.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a možné získání pěkného dárku: balíčku Hera máslová příchuť a knížky Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama