Styl

Peripetie s reklamací

Děkuji za příspěvek od čtenářky s nickem arjev. Vzpomíná na své nové luxusní kozačky ze Svitu Gottwaldov

Zabrousím do doby, kdy jsem byla mladá, krásná a svět mi ležel u nohou :-) Psala se 1. polovina 70.let min.stol. Se zájezdem ROH jsem jela do Divadla pracujících v Gottwaldově. Než začalo představení, my ženy jsme se rozprchly po obchodech. Já do Obuvi - Svitu, kde měli kozačky na platformě. Moc se mi líbily, byly černé barvy a na nohou mi seděly. Vyzkoušela je, zaplatila a do krabice mi prodavačka dala ty staré černé na kramflíčku.

V šatně jsem se přezula do divadelních bot bez paty a vše potřebné oblečení dala šatnářce. O přestávce jsme ve vestibulu probíraly, co jsme koupily a jedna kolegyně mi šuškala, že mám špinavé nohy i punčochy. Podívala jsem se a fakt, paty černé jako mouřenín, jenomže černé byly i mé nylonové samodržící punčochy z tuzexu za 10 bonů. Z dalšího představení jsem neměla nic a myslela jen na špatný kup za 800,- Kčs. Tehdy to byly veliké peníze.

Další den začala peripetie s reklamací. Tu první mi po 14ti dnech neuznali a za 800Kčs mít neustále černé nohy byl veliký přepych. Druhou reklamaci jsem volila přes známého a světe div se, přišel omluvný dopis, vrácení peněz i druhé punčochy, ale ne z tuzexu. Jo známosti, jsou známosti. Přesto mi zůstala troška smutku po krásných kozačkách.

Tak mě napadá jedna věc, až budu jednou povídat vnučce, že jsem nakupovala v tuzexu, v Gottwaldově, ve Svitu kožené kozačky za 800Kčs - bude vědět o čem je řeč?

Přeji dobré boty a pokud možno netlačící a nebarvící. Také jsem měla dobrý kup, kdy po očistění bot na kartáčové rohožce se odlepila podrážka. Tady není už co říci. Jsem smolař :-) V současné době nakupuji u šikmookých spoluobčanů a zatím bez reklamace. Jsou ochotni vyhovět a pani byt všečko dobrý!

arjev

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Možná je lepší dát za boty pár kaček a pak je bez milosti vyhodit než si koupit drahé a zaplakat. Ale to je věc názoru.

Koupila byste si kozačky v tržnici? Myslíte si, že vysoká cena odpovídá i kvalitě? Kolik byste byla ochotna zaplatit za kozačky? Jaké nejdražší jste kdy měla? Byly i nejkvalitnější?

Napište nám svůj názor na redakce@zena-in.cz

   
12.10.2010 - Doplňky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Cinderela [*]

  Já nechodím k bambusákům, ale do sekáče. Za nejdražší jsem dala 98 Kč, ale to jsou pravé semišové kozačky dnešní módy, jinak mám řadu pravých kožených ,většinou italských, ba i Baťu / v ceně 58, 28, 10 Kč/. A protože ty nošené, někdy snad jednou, jsou "vyšláplé", tak hned zjistím, jestli se v nich dá chodit.

  superkarma: 0 12.10.2010, 18:26:44
 2. avatar
  [3] nadenica [*]

  u Vietnamců občas koupíme tenisky "na litání" nebo takové ty gumové cukle do vody...máme je místo cuklí. nedávno jsem dceři koupila tenisky za 99Kč v textil Halle, má je do pěstitelek ve škole...za ty prachy, nekupte to Sml24

  superkarma: 0 12.10.2010, 14:55:51
 3. avatar
  [2] oalison [*]

  Od Vietnamců jsem měla boty jenom jedny, příšerně smrděly jakýmsi lepidlem, či bůvíčím a samozřejmě jak je člověk nosil, byl ten smrad čím dál horší. takže od Vietnamců už nikdy víc....

  superkarma: 0 12.10.2010, 14:51:11
 4. avatar
  [1] Eliana [*]

  Já bych si nohy v těch botách od Vietnamců neničila. Moc dobře vím, že se vše šije v Asii, ale dávám přednost botám z obchodu...myslím, že Baťa, Deichmann, CCC, Humanic, Reno a další jsou cenově přijatelné a holt se nesmíme bát reklamovat, jinak s námi budou i nadále vydrbávat. Nejoblíbenější boty mám od Bena Shermana....nicméně zimní postrádám a děsím se nákupu :-( .....

  superkarma: 0 12.10.2010, 14:47:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme