Dávno, dávno již tomu, co jsem se vdávala, a mnohé z vás jistě pamatují, že sehnat v době "totáče" originální svatební dar byl nadlidský výkon, pokud jste zrovna nebyly té prachatější odrůdy, kdy se cinkalo klíčky od žigula, u méně movitých pak od trabanta.

Tak to nebyl můj případ. "Radostně" jsem rozbalovala utěrky, ručníky, povlečení, šílený kávový servis a zázrak doby - napařovací žehličku. To nejlepší ale mělo přijít. Na konci stolu stála veliká krabice, která mi svým tvarem nepřipomínala vůbec nic.

Že by vysavač?! Nedočkavě jsem strhávala papír a ... AU! To něco mě kouslo do prstu!

To už se seběhli svatebčané a s úžasem zírali na velikánskou klec, uprostřed které trůnila velikánská korela.

"Tak to je Pepik," prohlásil pyšně dárce a rádoby vtipně dodal: "Náhradní pták se vždycky hodí, a navíc je to PEPIK, to aby se ti po tom tvém PEPIKOVI, až nebude doma, nestýskalo. Jo, a umí mluvit!"

Nevěřícně jsem kroutila hlavou. Jediné, co bylo patrné, že vyděšené zvíře umí tak akorát kadit, a to rovnou na mé sněhobílé šaty.

Darovanému koni na zuby nehleď, řekla jsem si, a pták byl odnesen do zbrusu nového bytečku ve třináctém patře. Jeho vyděšení mu vydrželo jen do dvou do rána, pak se na hoďku prochrupl, nažral a začal koncert. Ve tři ráno se panelákem neslo vřískání:" Pepiku, Pepiku, Pepikůůůůů..."

Novomanžel už to nevydržel, postavil se před klec a řekl: "Já jsem Pepik, ty vole, jsem tady u tebe a teď drž hubu, chci spát!" Ten pták ho snad pochopil a zmlkl.

Bohužel v příštích dnech, když manžel odešel do práce, začal koncert nanovo. A to, že já jsem Pepik, mi pták neuvěřil.

Sousedi nejdřív ťukali na topení, pak mě nenápadně zastavovali na chodbě, až to řekli na plná ústa. Ten pták prostě musí pryč, ruší občanské soužití.

A tak jednoho krásného dne Pepik odputoval k našemu známému řezníkovi. Za jakým účelem si ho pořídil, po tom už jsem radši nepátrala.

Z toho plyne poučení: Bacha na dary, zvlášť ty danajské!

sonyczech :-)


Příspěvek naznačuje hlavní: Varovat všechny svatební hosty předem, že živé dary jsou zakázány :-).

Korelu bych asi pár dní přežila, ale dostat třeba krysu nebo jiné podobné zvíře, asi by putovalo zpátky k dárci už na svatbě.


Soutěž

Otázka číslo tři: V tomto filmu v hlavních rolích hráli Julie Roberts, Dermot Mulroney a Cameron Diaz.

Informace k soutěži najdete ZDE.
Reklama