Magie

Pentagram: Dá vám ochranu, harmonii i pochopení

pentagram

Chcete-li skutečně silnou ochranu a současně věc všestranně prospěšnou, nemohu nic lepšího doporučit. Je ovšem potřeba s tím přijmout jeho energii a pustit do svého života způsob „jeho myšlení“.

Jen jako módní doplněk by tento mocný zářič sloužit neměl. Bylo by pusté mrhání, nevděčný přístup a obrovská škoda.

Bylo by to asi tak stejné jako si koupit knihu, ve které je mnoho užitečných informací, a nikdy ji neotevřít.

Symbol člověku hodnotu nenavýší

Ještě horší je využít symbol jako zbraň. Pentagram, Petrův kříž, svastika... Je směšné dojít k přesvědčení, že nošení něčeho za účelem obalení osobnosti má smysl.  

Plýtvání energií symbolů na protest proti všem a všemu nebo je využívat k přitažení pozornosti, za každou cenu vyčnívat, lišit se, budit pozornost či respekt a provokovat, je vlastně lež směrovaná dovnitř i ven.

Velice často k tomu vede komplex méněcennosti a neduživé roztřesené ego.

Takovému nositeli je pentagram (ještě pak lépe otočený hrotem dolů) náhražkou nabité devítky u pasu, ke které se dostat je ovšem podstatně složitější.

Pro takového nositele je ho věčná škoda.

Symbol čarodějnictví? To by byl omyl!

Význam pentagramu dostal „za uši“ už v raných dobách římskokatolické církve.

Poseidonův trojzubec se tak proměnil v ďáblovy vidle, špičatý klobouk vědmy dostala na hlavu čarodějnice a z Venušina pentagramu máme symbol magie, rouhání, ďábla a kdo ví, čeho ještě.

Každý, kdo se dostane k moci, následně převezme stávající symboly a postupem času je překroutí, přizpůsobí, a tím i znehodnotí.

Původní význam a účel se pak ztrácí a to je veliká škoda.

Je průvodcem v Universu, ochráncem i rádcem

Samotné slovo pentagram pochází z řeckého πεντάγραμμον pentagrammon, „pětiobraz“.

 • První datovaná zobrazení pentagramu pochází z Palestiny z období kolem 4000 let před Kristem.
 • Ve starém Egyptě znali pentagram – pěticípou hvězdu malovanou jedním tahem, jako symbol úspěchu, růstu a duchovní ochrany.
 • Později se s ním setkáváme v Sumeru kolem 2700 let př. Kr.
 • Symbol pentagramu se pak objevuje až v pythagorejském mysticismu kolem 400 let př. Kr. Tady dostává podobu rozkročené lidské postavy. Jeho vliv je harmonizující a má vztah ke kosmu.

Pentagram ve svém historickém pravýznamu také symbolizuje Venuši. To kvůli její dráze, kterou pravidelně opisuje v pětiúhelníku.

Naši předkové nazývali tento koncept „posvátným ženstvím“ nebo „velkou bohyní“.


Pokud se rozhodnete pro amulet v podobě pentagramu, ztotožňujete se nejen s jeho prastarou energií, vycházející z harmonie mezi dvěma od sebe neoddělitelnými světy, ale přijímáte do svého života, do vědomí filozofii jednoty a zákon propojení všeho, v čem se pohybujete.


Pět cípů pentagramu není ničím jiným než harmonickým propojením pěti prvků, pěti stavebních kamenů světa, ve kterém žijeme.

Země, vzduchu, ohně, vody a pátého elementu. A tím je „éter (vesmírná energie)“ – bytí, vědomí, uvědomění – duch.


 • Pomůže vám pochopit a snadněji vstřebat okolní svět, jeho zákonitosti a vzájemnost.
 • Dokáže vás do jisté míry ochránit nejen před chaosem, ale i zlým úmyslem, protože jeho prvotní schopností je dát věcem řád, tedy vracet zlo do mezí, které nemá překračovat.
 • Pokud jej budete nosit na krku, pak je v určité míře schopen sladit i vaše tělo tak, aby funkce nabraly formu a řád, které jsou v souladu s jeho „výchozím programem“.

Už jste si někdy zkusili stoupnout do středu nakresleného paragramu? Tak to zkuste a pochopíte, že jen na ozdobu rozhodně není.

Pentagram není cejchem čarodějnice, ale pomocníkem člověka, který má knihu a čte ji.

   
09.07.2010 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] 666Lilith [*]

  Dobrý den Míšo.

  Chtěla bych se Vás zeptat na to, zda obrácený pentagram, který je považován za symbol černé magie, má vliv opačný jak ten který má cíp na horu? Nebo snad sám vyzařuje zlou energii? Já mám ten, který má nahoru dva cípy a nosím jej 14let. Měla bych na Vás prosbu ohledně toho, ale nechci to psát veřejně. Jestli můžete pošlete mi mail na Vás. Předem moc děkuji.

  lenka.ha@post.cz

  superkarma: 0 16.07.2010, 08:07:25
 2. [7] JaneM.K [*]

  Mohu se jen plně ztotožnit s "bubidani." Pentagram nosím již rok a věřím v jeho sílu. Reakce lidí jsou opravdu někdy hrozné a pentagram je víc v lidech zapsán jako špatný symbol, nežli kladný. Kladný ale opravdu hodně je. Stala jsem se také sběratelkou drahých kamenů a minerálů - tam se skrývá tolik síly, že jsem jen koukala. Vyzkoušejte si například podržet v dlani křišťál :-) Článek je perfektně zpracovaný a díky za něj.

  superkarma: 0 12.07.2010, 19:12:21
 3. [6] Anai [*]

  Hm... já bych ho chtěla, ale nějaký maličký, aby se dal nosit pořád....

  superkarma: 0 12.07.2010, 11:41:43
 4. avatar
  [5] Tulinka [*]

  Tak jsem zase o něco chytřejší a konečně vím,co to máš vzadu v autě na zadním okýnku Sml16

  superkarma: 0 09.07.2010, 14:50:32
 5. avatar
  [4] Trinii [*]

  Moc hezky napsané. Pentagram bych asi nosit nemohla. Ale mám pár jiných symbolů, o všech vím co znamenají a pečlivě jsem je vybírala. A když jsem je potřebovala, tak pomohly a jsou uložené v hezké krabičce, takových věcí si vážím.

  superkarma: 0 09.07.2010, 12:42:21
 6. avatar
  [3] sara.l [*]

  Sml67 zajimavé Míšo jako vždycky...

  superkarma: 0 09.07.2010, 09:32:33
 7. avatar
  [2] dajdada [*]

  dříve jsem si ho jedním tahem jen tak malovala. Např. při dlouhé chvíli, rozjímání a lelkování, tak jako někdo maluje kytičky, spirálky, mřížky atd. tak já dokolečka malovala pentagramy ani nevím proč. Ale když si vzpomenu na to svoje období, asi to bylo v rámci volání o pomoc zhůry.

  superkarma: 0 09.07.2010, 08:32:18
 8. avatar
  [1] bubidani [*]

  Chválit článek snad ani nemusím, to je už samozřejmostí. Pentagram nosím, a od té doby mi opravdu hodně pomohl. Neznalci mě považují za satanistku (ačkoliv mám cíp nahoře), zvědavci se ptají co to má za význam. Výnamů to má opravdu hodně a záleží jen na nositeli který z významů bude pro něj ten pravý.

  superkarma: 0 09.07.2010, 08:07:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme