Dneska to s vašimi příspěvky není moc slavné... Ale tenhle od Aesinky je moc pěkný. Píše v něm o svém zaměstnání a přidává jednu vtipnou příhodu.

To mě mrzí, že musíte z práce odejít. Přeju Vám, ať se Vaše situace brzy zlepší. A děkuju za příspěvek, milá Aesinko. Hezký den.


Pracuji na takovém neobvyklém místě - nějakou dobu sloužilo i jako klášter - mužský - a to právě v době, kdy jsem nastoupila. Překrásná historická budova, ve které je i v létě zima. Dostala jsem místo jako administrativní pracovnice. Přede mnou tu práci nikdo nevykonával, takže mě čekalo velké množství práce.

Když jsem nastoupila, byla jsem krátce po maturitě, pár měsíců nezaměstnaná, bez zkušeností. Snad proto s tím měli někteří lidé problém, zvláště když jsem byla ještě mladá - a žena k tomu. Neustálé sledování, poučování... Naštěstí tehdejší šéf se mě zastal a dal mi důvěru. Byl to neuvěřitelně laskavý člověk.

A tak jsem makala a postupně si získala respekt. Nakonec jsme se i s některými dřívějšími nedůvěřivci i spřátelili a dodnes se scházíme.

V kanceláři jsem sama, takže na nějaké pokecání to moc není, jedině kdybych si povídala se sebou, případně s lidmi, kteří přicházejí něco vyřídit. Většinou jsou vztahy dobré, i když nějaký agresivní jedinec se najde vždycky a všude.

Za tu dobu už jsem měla několik šéfů, kromě jednoho, který byl sice hodný, ale nesedli jsme si, si nemůžu stěžovat, ba právě naopak. Vždycky měli porozumění, uměli si vážit mé práce. Dodnes se s některými přátelíme a navštěvujeme.

Prostě má práce mi přirostla k srdci, je skoro jako druhý domov. Proto mě v současnosti velmi trápí, že ji musím ze zdravotních důvodů opustit. Po téměř 16 letech...

Zajímavých příhod jsem za tu dobu zažila více než dost. Dobrých i zlých, chodí k nám často i „podivní“ lidé.

Tak jednou přišel nějaký bezdomovec a začal vyptávat peníze. „Právě mě propustili z nemocnice, nemám se jak dostat domů, dejte mi na jízdenku.“ (To je nejčastěji používaná historka, když se někdo dožaduje pomoci. Zkušenosti říkají, že většinou vymyšlená...)

„Peníze vám tu dát nemůžu,“ bráním se já.

„Ale já je potřebuju, pustili mě z nemocnice, byl jsem na operaci.“

Peníze opravdu dávat nesmím, takže to opakuju a nabízím možnosti, kam a jak se může obrátit pro pomoc.

Pán se ovšem nechce nechat odradit: „Vy mi nevěříte, že jsem byl v nemocnici? Operovali mi konečník, podívejte se!“ řekne a začne si stahovat kalhoty.

Stejně mu to nepomohlo, peníze jsem mu nedala. Ale asi je nakonec někde získal, protože o pár hodin později se potácel ožralý městem...

Aesinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vztahy na pracovišti

  • Jaké máte vztahy v práci?
  • Jste spíš kamarádky/i, nebo soupeřky/i?
  • Chodíte rády do práce, abyste si tam „pokecaly“?
  • Jaký máte vztah se šéfem (šéfovou)?
  • Jaká panuje ve vaší práci atmosféra?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou příhodu z práce?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, a to kniha Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství IKAR. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je VZTAHY V PRÁCI. Předem děkuju!

tajemstvi

Reklama