Léta jsme nosila peněženku v igelitce pod nákupem - a léta jsem o nic nepřišla. Pak ale přišel můj manžel s tím, že jsem úplně hloupá, protože mám peníze v igelitce, zatímco je mám nosit pořádně v kabelce. Nedokázala jsme mu vysvětlit, že žádný kapsář nebude postupovat tak, že se ohne, nadzvedne několik věcí z tašky, kterou držím v ruce, a poté pracně vytáhne poměrně velkou peněženku. Prostě peněženka nepatří do tašky, ta se musí nosit v kabelce! Ani příklad mé kolegyně, které zloději kabelku dokonce z boku rozřízli, nestačil.

Pro klid v domácnosti jsem tedy přendala peněženku do kabelky a v rámci předvánočního blázince se vydala mimo jiné nakoupit kupóny na MHD - samozřejmě roční předplatné. Když jsem pak nastupovala do tramvaje, nalepil se na mě celkem slušný houf lidí. Z ničeho nic jedna ze spoluobčanek tmavší pleti začala rozhánět lidi a drát se z tramvaje ven. Když jsem se po ní ohlédla, uviděla jsem už jen její úsměv a v její ruce svoji peněženku a pouzdro s doklady.

Tramvaj právě zavírala dveře, takže jsem nemohla nic dělat. Naštěstí kartu do bankomatu zablokovala moje banka okamžitě po zavolání z mobilu, řidičák mi tmavší spoluobčané hodili do schránky na policii a občanka měla platnost už jen dva dny, takže největší škoda byly peníze a tramvajenka...

Ovšem celá záležitost měla ještě dohru. V té době jsem učila na obchodní škole, a jak jsem zjistila, tak moje známá z tramvaje se u nás chystala k maturitě! Ačkoliv jsem maturitní třídy neučila, neodpustila jsem si malou pomstu - po dohodě s kolegyní jsem počkala, až se dotyčná dostavila ke komisi a začala se tvářit, jako že budu zkoušet já... přiznám se, že pohled té dívenky, když si uvědomila, proč je tam z ničeho nic ještě někdo další, stál opravdu za to.

A pokud jde o peněženku, tak tu zase nosím v igelitce pod věcmi - a už čtyři roky se mi neztratila...

Pajda


Milá Pajdo,
já jen nechápu, proč jste to neřešila přímo, když jste věděla, že je to ona... To se přece nějak dalo, nebo ne? Rozhodně igelitka je asi dobrý nápad.

Napište nám také na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama