Že se nemáme při bouřce schovávat pod vysoké stromy nebo pobíhat po poli s kovovými předměty po kapsách, to nám většinou vtloukli do hlavinek už ve škole. Méně lidí ví, že smrtelné může být i telefonování mobilem za bouřky, nebo používání walkmana či MP3 přehrávače. Blesk si totiž podle amerických vědců rád vybírá za cíl i tyto přístroje a následky pro člověka mohou být i smrtelné.

Stejně tak většina mužů ví, že se nemá čůrat proti větru. Ale že může být nebezpečné i močení za bouřky, to asi tuší málokdo. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil Ante Djindjič (29) ze Záhřebu. Byl bleskem zasažen do penisu, když zastavil u silnice, aby si ulevil.

„Nepamatuji se přesně, jak se to stalo. V jednu chvíli jsem močil a další, co si pamatuji, je, že jsem byl v nemocnici. Doktoři mi řekli, že mi tělem projel blesk, a protože jsem měl na nohách gumové holínky, blesk se uzemnil přes penis,“ řekl motorkář.

Jak uvádí agentura Ananova, utrpěl Djindjič jen lehké popáleniny hrudníku a paží. „Měl jsem ohromné štěstí. Doktoři mi říkají, že to nebude mít žádné trvalé následky a za nějakou dobu bude penis zase fungovat tak, jak má,“ dodal.

S využitím informací tiskové agentury Korzo.

Víte o nějakých podobně absurdních úrazech? Co myslíte, hrozí stejné nebezpečí i ženám, nebo jen mužům? Nebudete se teď bát vyčůrat se venku za bouřky?

Reklama