Novinky

Peněženky nekupuje, ale dostává

šťastná to žena, čtenářka s nickem Free. Ale přečtěte si, kdo je v její rodině expert na ztrácení peněženek a pár zajímavých příhod s tím spojených. Možná dobré jako varování pro příště. Dávajte si pozor na své věci a buťe obezřetné.

Ztráty a nálezy

Dobrý den milé ženy-in. Dnešní téma mě donutilo zavzpomínat. Kdy já naposled koupila peněženku? Nepamatuju se. Takové věci manželka a matka asi ani nekupuje, ty dostává. Tu poslední jsme dostala od manžela, předchozí od kamarádky a jednu jsem měla velice ráda a to byl pracovní dárek k MDŽ. Možná to bylo tím, že jsme ji tenkrát za náměstka vybírala sama pro kolektiv více než 70 žen a sklidila ode všech pochvalu.... konečně kvalitní a praktický dárek.

Příhoda více než dvacetiletá. Byli jsme s rodinou na výletě v Praze, zrovna probíhala výstava Rudolfa II. Při návštěvě Veletržního paláce můj všetečný syn objevil v telefoním automatu u šatny naditou peněženku. Zběžně jsem do ní nakoukla, byly v ní téměř tři tisíce korun.

To bylo víc, než jsme měli s sebou na celý ten výlet dohromady s manželem. Ani na chvilku jsme neváhali a peněženku odevzdali v šatně.

Ještě dlouho jsem si pamatovala překvapený výraz šatnáře. Až pak jsme tu příhodu probírali a usoudili, že to asi byla veliká chyba. Měli jsme sami kontaktovat majitele. Jestli tedy na vizitce vložené uvnitř byla majitelka inženýrka z Hradce Králové.

Na ztrácení peněženek je u nás dcera. Poprvé ztratila peněženku ve svých patnácti na festivalu v Hronově. Měla štěstí, že jsme tam tenkrát byla s ní. Hledáním, vysedáváním na policii a běháním po místech, kam by mohl případný nálezce peněženku odevzdat, jsme ztratili celý den a utekla nám tři divadelní představení.

Další její pobyt byl v mojí režii. Po příjezdu ji čekalo vyřízení nové občanky a platební karty. K našemu překvapení za čtyři měsíce přišla peněženka poštou z hronovského informačního centra a kromě peněz v ní nic nechybělo.

Další ztráta, do které jsem byla aktivně zapojena, ještě není ani rok stará. Dcera odjela se souborem vystupovat do Vlčnova na Jízdu králů. Brzo ráno, několik minut po odjezdu mi zoufale volá z kamarádčina mobilu, že musela nechat na stanovišti ležet kabelku. Mimo jiné tu kabelku dostala zrovna k narozeninám. Tak jsem vzala naši
Mollynu a běžela na parkoviště, abych tam byla dřív, než se začnou v neděli ráno trousit lidi. Kabelka nebyla nikde. Postupně jsem zvětšovala prohledávaný okruh a nic. Hned naproti je budova městské
policie, tak jsem tam tu ztrátu šla nahlásit a potom dál prohlížela okolí. Už ani ten pes se mnou nechtěl chodit. Zanedlouho mi z policie zavolali, že kabelku našli v parku a kolem rozházené věci, ale nic cenného a ať se pro ni dcera po příjezdu staví. Ještě nebylo poledne a u domu zvonil člověk, jestli jsem náhodou neztratila peněženku.

Do dveří přišel pán velice podezřelého vzezření. Údajně jsem nechala peněženku s mobilem ležet v telefonní budce a mám si na ni dávat pozor, že tam už nejsou peníze a kdyby byl haizl, tak ten mobil prodá a dostane nejmíň dva tisíce, ale že je poctivý, tak mi ji donesl...... a jestli by nemohl dostat na pivo. Zželelo se mi ho a jenom co jsem se fyzicky mobilu zmocnila, šla jsme do peněženky pro nějakou korunu. Byla tam padesátka a tisícovka, takže je jasné, kterou jsem mu podala. Začal na mě vyskakovat, že on se tak snaží a já ho odbydu padesátkou a pořád byl zaklíněný do dvěří. Tak jsem se chytla posledního nápadu, ať teda chvilinku počká, že jsem tu ztrátu nahlásila na policii a musím tam zavolat, že je to už vyřešené.

Kouzelné slůvko „policie“ zabralo. Hodil mi padesátikorunu k nohám, ať si tu almužnu nechám a zmizel. Až dceři na policii ukázali záznam z videokamery, jak dotyčný leží na lavičce u parkoviště a využívá zmatku při nakládání věcí do autobusu, kabelku bere přímo z jejího nachystaného kufru a mizí směrem k parku.

Už ho dobře znali... známou firmu z nedaleké vesnice. Co dodat, dceři můžeme kupovat peněženky do rezervy.

Tak hodně nadité peněnky, milé čtenářky.

Free

Milá Free, dokážu si představit, jak je člověk bezmocný, když se ztráty týkají jeho dětí. Sklerózou přece trpět ještě nemůžou. Je to spíš nepozornost a roztěkanost

 

   
10.04.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [13] Natali2012 [*]

  nechapu, jak je možné, že se statisticky vís kradou pánské peněženky, než dámské. Přitom muži je nosí většinou v zadní kapse u kalhot a to je přece snazší cíl, než peněženka v kabelce, nebo v batohu.

  superkarma: 0 20.02.2013, 15:52:06
 2. [12] Natali2012 [*]

  No já ztrácím všechno i teď a to už je mi 26. Nekolikrát jsem už někde nechala i nový nákup oblečení atd - což teda hodně naštve. Většinou jsem ale vše zase dostala zpět. Jednou tedy bez peněženky :-/

  superkarma: 0 20.02.2013, 15:46:39
 3. [11] Reni [*]

  To jsou životní zkušenosti.

  superkarma: 0 11.04.2012, 07:14:00
 4. [10] huja [*]

  Já se zatím držím, ale děti dorůstají do věku "kapesného", tak jsem zvědavá, jak se dokážou postarat, aby peněženky uhlídaly a neztrácely...Sml80

  superkarma: 0 10.04.2012, 22:58:03
 5. [9] Trefa [*]

  trefa:dcera si muze na penezenky poridit tovarnu,a ten kluk nebyl vubec hloupi.50.kc se mu zdalo malo a pak nemel nic.dobre mu tak.

  superkarma: 0 10.04.2012, 22:49:39
 6. [8] Jala [*]

  To jsou teda zkušenosti!

  superkarma: 0 10.04.2012, 22:49:38
 7. avatar
  [7] Kytinkak [*]

  takových gaunerů všude jeSml80

  superkarma: 0 10.04.2012, 22:07:39
 8. avatar
  [6] tajnostii [*]

  co dodat-známá firma,hezký příběhSml22

  superkarma: 0 10.04.2012, 19:45:27
 9. [5] Roland [*]

  Já už jsem pár pěněženek také darovala jako dárek (bohužel prázdných), - mamince asi 2x a synovi také asi 2x.

  superkarma: 0 10.04.2012, 16:37:15
 10. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  Mám velmi zapomnětlivého vnoučka,ten už ztratil peněženek několik a tak ji musel nosit na krku,jako klíče.Bylo štěstí,že tam měl jenom malou částku peněz.Sml22

  superkarma: 0 10.04.2012, 16:03:50
 11. avatar
  [3] ekleinovka [*]

  Pěkný mizera,fakt dost silná káva!!!!

  superkarma: 1 10.04.2012, 15:53:57
 12. [2] FAXÍK [*]

  tak to je drzost největší!! ale i takoví jsou mezi námi!!

  superkarma: 0 10.04.2012, 15:38:44
 13. avatar
  [1] carmi [*]

  No tak to je teda drzost! Ještě přijít domů si pro odměnu!

  superkarma: 1 10.04.2012, 15:35:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme