Domácnost

Pěkně od podlahy aneb jak správně vytírat

viledaDomov jako ze škatulky je naší vizitkou. Alespoň jednou týdně je potřeba setřít prach a vytřít podlahu. To samozřejmě není žádná věda, ale natáhnout gumové rukavice a strávit v pokleku s hadrem v ruce následující půl hodinu není zrovna lákavá představa. Ideálním pomocníkem vám bude rotační mop, díky kterému nebudete muset udělat ani jeden pohyb navíc.

Jednou z častých chyb při vytírání může být například používání příliš mokrého mopu – jezírko v pokoji špínu neodstraní a není dobré pro vaši podlahu. Raději mop ještě jednou vyždímejte a nepoužívejte příliš mycího prostředku.

Novinka značky Vileda  Easy Mocio Set Wring and Clean, splňuje všechny požadavky i pro ty nejnáročnější z vás. Díky ultra praktickému pedálu, který je navíc vyroben z recyklovaného plastu, nebudete muset svůj hřbet už nikdy při vytírání ohýbat! Rovněž je ideálním pomocníkem také pro seniory, kterým pohyb již přece jen dělá problémy.

Stačí jednoduše sešlápnout a Easy Mocio Set vyždímá mop do poslední kapky za vás. Optimální savost zaručuje tkanina ze 100% mikrovlákna a chytrý tvar ždímače zabrání při ždímání vyšplouchnutí vody, nemusíte se tedy obávat jezírka okolo.

Třásňový mop Easy Mocio Set je vhodný na všechny typy podlah a ve vašem hypermarketu/hobby marketu jej seženete za cenu od 799 Kč.

A jak správně podlahu vytírat?

viledaDřevo – olejované dřevěné podlahy mohou být citlivé na působení vody a mycích prostředků. Mop vždy dobře vyždímejte a používejte střídmé množství jemného mýdla, přibližně jeden uzávěr (10ml) na litr vody. Parkety a lakované dřevěné podlahy také vždy umývejte dobře vyždímaným mopem se střídmým množstvím jemného mýdla, tj. přibližně půl uzávěru (5ml) na litr vody.

Dlažba – nepoužívejte silné čisticí prostředky, které by mohly rozpustit výplň spár a zničit podlahu. Používejte dobře vyždímaný mop s jemným mýdlem, přibližně jeden uzávěr (10ml) na litr vody.

Vinyl, laminát a linoleum – voda nesmí být příliš horká. Používejte dobře vyždímaný mop s jemným mýdlem, přibližně půl uzávěru (5ml) na litr vody.

 

 

   
19.08.2013 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] Maják [*]

  Tak záleží, jako máte podlahu, parkety by se třeba neměly vytírat moc namokro.

  superkarma: 0 20.02.2014, 11:16:00
 2. avatar
  [2] Hanula [*]

  Jindriska8 — #1 Sml16aj mně - měla jsem parní mop, ale nějak mi už nefunguje, tak jsem se vrátila k hadru...

  superkarma: 1 19.08.2013, 11:13:09
 3. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Mně stačí hadraSml16

  1. na komentář reaguje Hanula — #2
  superkarma: 1 19.08.2013, 09:00:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme