Domácnost

Pejsek za vysvědčení? Než se rozhodnete, měli byste počítat

Konec školního roku se kvapem blíží a spousta rodičů přemýšlí, co svým dětem věnovat za pěkné vysvědčení. Pokud váš potomek touží po štěněti nebo i vy sami o něm uvažujete, zbystřete. Péče o psa je nákladná na finance i na čas. Celou rodinu tak čekají nejen radosti, ale i starosti o srst, očkování a další nezbytná péče. Tak jako měsíčně utratíme tisíce za jídlo, drogérii a léky za své blízké a za sebe, podobné dotace si žádají i naši čtyřnozí kamarádi. Na kolik vyjde průměrná měsíční péče o pejska? Vše záleží na velikosti psa, jakou péči potřebuje jeho srst, jak kvalitní mu dopřejete stravu a na četnosti návštěv veterináře.

pes

Správná strava

I když psům často zanecháváme nedojedené zbytky od oběda, pokud nám záleží na jejich kondici, základem stravy bývají nejčastěji granule. Velká plemena spořádají za měsíc přibližně jeden pytel granulí (cca 13 kg), který seženete od šesti set korun. Pokud mu občas přilepšíte kapsičkou nebo konzervou, náklady si  zvýšíte.

Máte-li doma menšího pejska, granule mu vystačí na dvojnásobek času a cena se tak o poznání snižuje. Drobné rasy máme ale tendenci rozmazlovat různými pochutinami a měsíční náklady na jejich stravu jsou tak často totožné jako u velkých psů.

Pečujte o srst

Péče o srst je závislá na délce a struktuře. Dlouhosrsté pejsky stačí dvakrát do roka umýt vhodným šamponem, který vás vyjde maximálně na sto korun. Pokud doma chováte psa, kterým se chlubíte na výstavách, zcela jistě věnujete jeho srsti daleko důkladnější péči. Zejména stříhání výstavních mazlíčků v salónech je nákladná záležitost, která spolkne měsíčně pár set korun. Už před příchodem do salónu je potřeba myslet na to, že je nutné zbavit pejska hrubých nečistot a různých parazitů. Zde je dobré použít šetrné šampóny a kondicionéry, po kterých bude jeho srst nejen lesklá a hladká, ale zbaví ho i škůdců (Arpalit Neo). Dbát na čistotu byste však měli i u pejsků, kteří necestují po soutěžích a máte je doma jen pro radost.

Boje proti parazitům

Bojovat proti nepříjemnému hmyzu můžete i pomocí speciálních přípravků. Zvlášť v létě, kdy dotěrná havěť čeká v travních porostech, až kolem proběhnete se psem. Své čtyřnohé kamarády můžete ochránit obojky, kapkami nebo i antiparazitálním sprejem (Arpalit Neo). Přípravky bojující proti parazitům seženete od několika desítek korun.

pes

Pelíšky a misky a jiné nezbytnosti

Podobnou částku investujete i do ostatních nezbytností, které zaručují psovi spokojený život. Například běžnou nerezovou či plastovou misku pořídíte od čtyřiceti korun, keramické vyjdou o pár desítek korun dráž. Cenové rozdíly jsou i mezi pelíšky, které můžete pořídit od stovky. Pokud však chcete pro vašeho psího kamaráda skutečně prvotřídní zboží, na trhu jsou k dostání i vyhřívané. Jejich cena však přesahuje tisíc korun. Zapomenout byste neměli ani na finance za návštěvy veterináře a pravidelné poplatky za psa.

Pečovat znamená investovat i čas

Starat se o psa neznamená jen vynakládat peníze, ale především obětovat svůj volný čas. Jeho délka je odvislá od velikosti a druhu rasy. Některá plemena totiž vyžadují mnohem více každodenní péče než jiná. Rozdílná je zejména délka venčení. Zapomínat byste neměli ani na úklid chlupů po vašem čtyřnohém kamarádovi, které se budou vyskytovat po celé vaší domácnosti. Rozdělte si proto v rodině tyto činnosti tak, aby pes nestrádal a dostal vše, co potřebuje.

pes

Veterinární přípravek ARPALIT NEO ve spreji pořídíte v lékárnách a e-shopech za doporučenou cenu 58 Kč.  Jemné šampony a kondicionéry ARPALIT NEO v množství 200 ml můžete zakoupit v síti drogérií za doporučenou cenu a v obchodech s chovatelskými potřebami 60 Kč.

   
28.06.2013 - Zvířátka - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] daska59 [*]

  Jenom ne štěně dětem za vysvědčení. Chudák pejsek. A možná i chudák maminka, na kterou pak dopadne tíha starat se o mazlíka. A pokud se chystáte v příštích 15ti letech na dovolenou, rozmýšlejte moc pečlivě, jestli máte babičku na hlídání. Když jsem dávala štěňata do nových rodin, museli zájemci projít výslechem horším než při adopci dětí Sml30

  superkarma: 0 28.06.2013, 18:07:12
 2. avatar
  [7] Jindriska8 [*]

  marde — #3 Já taky ne!

  superkarma: 0 28.06.2013, 14:12:30
 3. [6] cilani [*]

  nemyslím si, že by zvíře mělo být dáváno jako dárek.. spíš by to lidi měli uvážit. Není to módní doplněk, ale živý tvor..

  superkarma: 0 28.06.2013, 12:04:55
 4. [5] Rikina [*]

  My měli psy dávno před tím, než potomci začali chodit do školy, takže chtít dalšího psa za vysvědčení je nenapadlo. Sml57 

  Ovšem jelikož s železnou pravidelností bývají v září k mání v útulcích odrostlá štěňata, která měl někdo přes prázdniny a pak se ukázalo, že je to moc práce, tak asi pejsci za vysvědčení budou oblíbený dárek. Sml80

  superkarma: 0 28.06.2013, 08:04:14
 5. avatar
  [4] tauferova monika [*]

  Nám musí stačit morčeSml30

  superkarma: 0 28.06.2013, 08:03:11
 6. avatar
  [3] marde [*]

  Takové dáky jsem za vysvědčení nikdy nedávalaSml23

  1. na komentář reaguje Jindriska8 — #7
  superkarma: 0 28.06.2013, 07:54:46
 7. avatar
  [2] Makynka [*]

  Pejska mít nemůžeme, ale malej ze mě pořád loudí nového králíčka a asi mě brzy přemluví Sml16

  superkarma: 0 28.06.2013, 07:35:30
 8. [1] lidicka [*]

  Pejska jako dárek za vysvědčení bych nikdy nedalaSml23

  superkarma: 0 28.06.2013, 05:43:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme