Domácnost

Pejsek & kočička

Chovají se k sobě jako pes a kočka! Při takovém popisu reality si určitě představíte zavilé nepřátele. Ale opak může být pravdou.

Přesvědčili se o tom i v zoologické zahradě v americkém Cincinnati. Fenka anatolijského ovčáka Alex a gepardice Sahara jsou kamarádky na život
a na smrt.

Podle agentury Ananova se psí dáma Alex přátelí s gepardí kočkou Saharou už déle než sedm let. Poznaly se jako mláďata a od té doby se začaly spolu kamarádit.

Protože však musejí umět žít i s vlastním živočišným druhem, bydlí každá z nich ve svém vlastním
kotci s výběhem.

Ilustrační fotoIlustrační fotoIlustrační foto

Koordinátorka Centra programu divokých koček Linda Castaneda je přesvědčena o schopnosti společného soužití odlišných živočišných druhů. Podle ní se to týká právě i psů a gepardů, kteří jsou údajně schopní se spojit a chránit jeden druhého před ostatními predátory.

Máte doma psa i kočku nebo jiná zvířata, která se běžně v přírodě k sobě chovají jako nepřátelé? Jak se k sobě chovají? Jak jste docílili toho, aby se spolu snášeli?

   
25.06.2008 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] kuty [*]

  Naše fenka/dnes již bohužel po smrti/kojila malé kočky a náramně si to užívala a ta kotˇata samozřejmě taky.

  superkarma: 0 25.06.2008, 17:56:46
 2. avatar
  [3] wich [*]

  shb: Ta naše labradoří potvůrka žárlí hrozně . Stačí, když partnera obejmu a už začne "packovat". Nedejbože, když skočím partnerovi do náručí, to přesně ví, že ho má udeřit do podkolenní jamky Zajímavé, že když , hází nevšímáka.

  superkarma: 0 25.06.2008, 16:58:17
 3. avatar
  [2] shb [*]

  Jéé hezký :o) naši zvířáci jdou tak nějak mimo sebe- pes andulka a želva :o) akorát pejsek někdy trochu žárlí když se věnujem andulkovi, přinese si něco a začne na sebe upozorňovat :o)

  superkarma: 0 25.06.2008, 15:17:17
 4. [1] Peťuna [*]

  Doma máme psa i kočku, jsou to obě holky. Snášejí se dobře. Kočka často olizuje fenku a myje ji, ta drží a užívá si to. Občas ji prožene, ale né ve zlém, chce si hrát. Když má kočka náladu, tak spolu skotačí a když né, tak někam zaleze, nebo uteče.

  superkarma: 0 25.06.2008, 13:26:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme