Bulvár

pegonela: Výhra za všechny peníze

Čtenářka s nickem Pegonela naletěla na neexistující výhru, nicméně získala alespoň vzpomínky na příjemný pobyt v matičce Praze.

Byl březen, začínalo jaro. Já seděla v práci v kanceláři, běžný pracovní den. Najednou zazvonil telefon. Milý hlas mi oznámil, že jsem v soutěži, které jsem se zúčastnila, vyhrála skútr. Jsem fanda různých soutěží, hraji a soutěžím o vše, co mě zaujme. Paní štěstěna mě zatím sobecky obcházela. Až teď! Pán na druhém konci mi sdělil, že si pro cenu musím dojet osobně až do Prahy. Ze Severní Moravy je to pěkný kus, ale co bych pro krásnou cenu neudělala? Už dva roky mám řidičák a nemám moc možností jezdit. Od teď se to ale změní.

Následovala adresa, na které si mohu cenu vyzvednout a telefon pro případ jakýchkoli dotazů. Jen na okraj jsem se zeptala, zda jsem skutečně cenu vyhrála a nebudu muset na místě ještě něco doplácet nebo plnit jiné podmínky. Souhlas a pobavený smích rozptýlili mé pochybnosti a já si hned začala vyřizovat v práci volno. Vedoucí mi vyšla vstříc a nadešel den :)

Já odjela vlakem s tím, že zpět dorazím již vlastním dopravním prostředkem.
Prahu docela znám, a tak mi nečinilo problém najít adresu, kterou mi sdělili po telefonu.
Na místě o mně nikdo nevěděl. Ano, agentura skutečně čas od času vyhlašuje podobné soutěže, ceny ovšem doručuje poštou nebo osobně přiváží vítězům. V poslední době ovšem nebyly organizovány soutěže o skútry a mé jméno nebylo na žádné z výherních listin. Nevyhrála jsem vůbec nic! Někdo si ze mě škaredě vystřelil! S poslední kapičkou naděje jsem vytočila číslo, které mi bylo sděleno pro případ jakýchkoli dotazů. „Volané číslo neexistuje:“, bylo mi stroze sděleno. A já zůstala sama samotinká v Praze a bez ceny.

Na nádraží jsem zjistila, že se domů hned tak nedostanu. Bylo lepší najít si nocleh a jet až další den. Když jsem ale po delší době přijela za ne zrovna levný peníz do Prahy a našla si docela levné ubytování na kolejích, kde jsem před časem také nocovala, rozhodla jsem se Prahy si trošku užít. V práci jsem si vzala pro jistotu 4 dny dovolené, proto jsem si zarezervovala 3x nocleh.

Bylo pravé jarní počasí a já se snažila v pražských uličkách spravit si náladu. Koupila jsem si novou kabelku, ať si alespoň něco odvezu z výletu jako suvenýr. Koupila jsem si hned několik kopečků zmrzliny a umiňovala jsem si, že se soutěžením přestanu. Takto naletět... V tu chvíli ke mně přiběhl velký pes a povalil mě na zem. Mé kopečky zmrzliny se rozprskly všude kolem. „To si nemůžete to psisko vzít na vodítko? Co kdyby mě pokousal?“ křičela jsem rozčíleně na majitele psa. Ale pes byl jiného názoru. Začal mi olizovat obličej, jako by chtěl slízat poslední zbytky zmrzliny, na které jsem si ještě před okamžikem pochutnávala.

Mladý muž se začal omlouvat a volal Ajaxe, jak se pes jmenoval, k sobě. Ten se ale nechtěl ode mne odtrhnout. Jako by cítil mého Bena, kterého mi hlídala kamarádka. Pan Jiří, majitel psa, mě pozval na novou zmrzlinu, a když zjistil, že jsem až ze Severní Moravy, nabídl mi, že mě provede Prahou. Zbylé dny v Praze jsme strávili spolu. Ukázal mi místa, které jsem dosud nenavštívila, a zpříjemnil mi zbytek pobytu. Dodnes jsme dobrými přáteli.

Tak jsem nakonec ani nelitovala, že jsem nalítla podvodníkovi, který mě zlákal na zajímavou výhru. Kdy se zase podívám do Prahy? I když tam mám dnes už dobrého kamaráda...

S pozdravem pegonela

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

To je pěkný příběh, ale stejně jste měla štěstí, že i ten Váš průvodce Prahou nebyl nějaký pod-vodník :)
A ještě by mě zajímalo, jestli jste odhalila toho šprýmaře :))
Pěkný den
Saša

 

Téma dne 27. února 2012: Soutěže a soutěžení

O tom, že jste Ženy-in soutěživé, není pochyby. Ale byly jste takové vždycky? A jsou takové třeba i vaše děti?
Soutěžit se dá různě a ve všem.
Ve sportu, v přízni o druhé pohlaví, v pomyslné soutěži s někým, v soutěži sama pro vlastní uspokojení, nebo i v soutěži o výhry.

 • Vyhrály jste někdy něco v soutěži? A teď nemyslím jen výhry u nás, na Ženě-in.
 • Soutěžíte ráda?
 • A v čem nejraději?
 • V soutěžích fyzických nebo psychických?
 • Soutěžily jste jako malé děti?
 • Soutěžily jste rády?
 • Vzpomeňte na nějakou kuriózní soutěž i výhru.
 • Pochvalte se, anebo naopak postěžujte si.
 • A co rodina a známí ve vašem okolí?
 • Šly byste soutěžit třeba i do televize?

Vše o soutěžích a vašem nadšení či naopak nic neříkající disciplině lidského chování, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním zajímavým dárkem: po soutěži se můžete natřít masážním olejíčkem a obléknout se do saténového tygřího župánku :)– viz výhra.

olej

zupan

   
27.02.2012 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [75] dtcalounictvi [*]

  Kamarád do nepohodySml59

  superkarma: 0 29.02.2012, 21:37:40
 2. avatar
  [74] HankaPU [*]

  pegonela — #46 Tak jak to vysvětluješ mi to dává smysl a chápu to. Protože píšeš moc zajímavě, tak mi nevadí si to přečíst třeba i vícekrát...doufám, že nekončíš Sml25.

  superkarma: 0 27.02.2012, 23:05:06
 3. avatar
  [73] saruz [*]

  Dobrý příběh,pěkně se to četlo. Výlet do Prahy začal špatným žertem "vtipálka" a skončil dobře,novým kamarádstvím. Sml67

  superkarma: 0 27.02.2012, 22:51:50
 4. avatar
  [72] honzik101 [*]

  to byl hnusný žert

  superkarma: 0 27.02.2012, 19:27:26
 5. [71] pinokio [*]

  pegonela — #56 A můžu se zeptat,kde je ta práce honorována?Ráda bych se podívala.Jinak je tu přece svoboda-kdo chce,ať si přečte,kdo nechce,nechť nečte

  superkarma: 0 27.02.2012, 19:06:19
 6. avatar
  [70] ekleinovka [*]

  Tak to byla tedy ,,výhra,,kamarád - někdy je to to nejlepší - když je to dobrej kamarád

  superkarma: 0 27.02.2012, 18:18:03
 7. [69] free [*]

  Se picnu, stát se to mně. Sml24

  superkarma: 0 27.02.2012, 17:59:41
 8. [68] janulaostrava [*]

  Už se perou Sml59. Komentáře trhají rekordy. Radši se nepřidávám ani na jednu stranu. Já jsem šťastná, nic mi nechybí, nic nekritizuji, chválím, když mám co. A čtu, co mě baví. Něco jednou, něco třeba stokrát Sml59. Výhru přeji všem, ať je psina a příběh se mi hodně líbí Sml59.

  superkarma: 0 27.02.2012, 15:57:23
 9. [67] cilani [*]

  lenulazlubiny — #65 takže komentář, který nechválí je závistivý? Sml79

  Myslela jsem si, že redakce dává možnost čtenářkám přispět článkem právě proto, aby tady nebylo furt to samé, aby se zde objevilo více nových a zajímavých věcí, aby se to tu oživilo. Taky si myslím, že dávat stejný článek do jednoho časopisu je praštěné. To, že ho někdo ještě nečetl neznamená, že si ho tu nemůže vyhledat, pokud ho zajímá. Sml80

  superkarma: 2 27.02.2012, 15:34:50
 10. avatar
  [66] PBD [*]

  lenulazlubiny — #65 Klidně si mysli,že závidím..I když nevím,proč bych měla závidět někomu,kdo kopíruje své starší, a již na tomto webu použíté,příspěvky.Mě to prostě přijde vůči všem-co píší poctivě ke každému tématu originální příspěvěk-hodně nefér..mě osobně by prostě nenapadlo použít článek znova a nebo ho pozněnovat tak,aby se "vlezl" do daného tématu. 

  Nemám potřebu za každou cenu chválit jen proto,abych se všem zalíbila..Mě se článek líbí..ale už se mi nelíbí ta duplicita-nejsem žádný rektální alpinista a píšu,co si myslím..a na to,že kritizuji opětovné používání článku na stejném webu či upravy starších příspěvku,jen aby se vešli do tématu-na tom nevidím vůbec nic špatného..

  superkarma: 2 27.02.2012, 15:28:03
 11. [65] lenulazlubiny [*]

  Už chvilku sleduji napínavou přetahovanou pod příběhem pegonely. A uznávám, že píše dobře. Pokud se mi nelíbí článek podruhé vložený, tak ho nečtu. Tím, že ho čtu, reaguji na něj atd. vyjadřuji jistou závist, PBD. Zkus chválit a nikdo tě ze závisti nenařkne. A pegonela psala, že reagovala až když byla o reakci požádána.

  1. na komentář reaguje PBD — #66
  2. na komentář reaguje cilani — #67
  superkarma: 0 27.02.2012, 15:20:01
 12. avatar
  [64] PBD [*]

  pegonela — #62své už jsem napsala,už nemám potřebu se k tomu víc vyjadřovat.

  superkarma: 0 27.02.2012, 15:19:53
 13. avatar
  [63] PBD [*]

  pegonela — #62 no myslím,že fakt nemá cenu,aby pořád dokola psala to samé..prostě a jednoduše si napsala jednou příspěvěk..ta by si ten samý podruhé,byť k jinému tématu,dávat podle mě neměla.. 

  Tvuj příspěvek je napsaný hezky,to nezpochybňuji..ale prostě se mi nelíbí,že používaš stejný článek na jednom webu vícekrát jen proto,že ho lze "narvat" do více kategorií..a nebo jak si sama psala,články přizpůsobovat jen proto,aby se do tématu vešly.. to mi přijde prostě..takové blbé no..Napíšu příspěvek o mě a mojí setře..a jak se to bude hodit,tak to změním třeba na brách,jen proto,aby se to týkalo daného tématu? Nezlob se na mě,ale to mi přijde prostě jako humus a nic než snaha o vyhrání dané věci..či čekání na chválu apod.

  superkarma: 2 27.02.2012, 15:19:28
 14. [62] pegonela [*]

  Nekritizuji a chybu si neuvědomuji. Článek byl napsán mnou a na dané téma. A pokud jsem ho dala 2x, proč by to měla být chyba? Byl vždy k jinému tématu. A chtít kritizovat, kritizuji např. pravopisné chyby atd. Ale jsme lidi, tak to beru. Osobně se hodně málo zapojuji do komentářů, a vždy jsou mé komentáře kladné. Už proto, že co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému, a naopak. Mě těší, že pár lidí napsalo kladné reakce, mnozí z nich můj první příspěvek ani nečetli. Já sama příběhy druhých téměř nečtu z nedostatku času, ze snahy, aby mě příběhy neovlivnily. A tak hodnotím jen kladně, i na jiných webech.

  1. na komentář reaguje PBD — #63
  2. na komentář reaguje PBD — #64
  superkarma: 0 27.02.2012, 15:11:28
 15. avatar
  [61] PBD [*]

  pegonela — #59 Kde bereš tu jistotu,že se to kopírovaní vlastního díla nelíbí kvuli tomu,že někdo zavidí výhru,kterou si notabene ješte ani nedostala? To ostatní posuzuješ dle sebe?..Zřejmě tě ani nenapadlo,že se to někomu nelíbí proto,že se mu to prostě nelíbí..že za tím není nějaká závist nebo tak..ostatně myslet si,že Ti každý zavidí je kapku egoistické,ne?

  Je Tvá věc,co kam píšeš a proč..ale je prostě blbé uveřejnovat jeden text dvakrát na jednom webu.. a ješte víc je hloupé tvrdit,že Ti tady každej závidí a proto remcá!!!

  Na jednu stranu tady kritizuješ kde koho..sebe stavíš do role uvědomělé chuděrky( nezlob se,ale to,jak si psala o tom,že nemáš praci a že si tím přividěláváš-to sem fakt nepatří-a přijde mi to jako chabý pokus o vzbuzení lítosti) -místo aby si napsala,že si udělala chybu,když si dala na ten samý web článek podruhé..nebo něco podobného..

  superkarma: 2 27.02.2012, 15:00:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] datura [*]

  pegonela — #59 jo, máš pravdu, mám podobné zkušenosti Sml22

  superkarma: 0 27.02.2012, 14:35:15
 2. [59] pegonela [*]

  Děkuji, daturko. Ty jsi možná článek četla třikrát, protože s scházíme i na jiném portálu, kde článek je, o tom vím. Tam jsem se přímo dotazovala, zda se články mohou opakovat i jinde. Tam mi mění kvůli závisti i nicky. Lidi, za chvilku si budeme závidět i nos mezi očima! A přitom jde o drobný dárek, víc pro radost, než na zbohatnutí!

  1. na komentář reaguje datura — #60
  2. na komentář reaguje PBD — #61
  superkarma: 0 27.02.2012, 14:31:42
 3. avatar
  [58] datura [*]

  chtěla jsem napsat  kretén, co zavolal , pardon

  superkarma: 0 27.02.2012, 14:22:14
 4. avatar
  [57] datura [*]

  pegonelo, nic si z toho nedělej, článek jsem četla taky podruhé a pobavil mě stejně, spíš bych čekala reakce na toho kreténa, co o výhře zavolela, naletěla bych mu taky, protože u větších výher je podmínku si ji vyzvednout, protože chtějí mít společné foto pro časopis. Piš dál, píšeš hezky a špatně reagují zpravidla ti, co se sami nebo samy na nic nezmůžou.Sml58

  superkarma: 0 27.02.2012, 14:21:17
 5. [56] pegonela [*]

  Kdybych měla hledat, co jsem kde dala, tak bych nemohla nic napsat. Jak jsem už psala: Tam, kde je výslovně: JINDE NE!!!, tam si zřizuji samostatné složky. V tisku ani nevím, zda článek byl uveřejněn. Jen podle honoráře, který občas přijde, to poznám. Jsem se synem sama, práce u nás není. Nehodlám sedět se založenýma rukama a nechat stát, aby mě živil. A tak radši přijmu dohodu a makám, abych děcko uživila. Z tohoto nic nemám, a přesto právě takovéto portály většinou vyvolají vlnu nevole. Pozoruji, že na různých diskuzích se uživatelky hádají o ničem a tam, kde je práce honorována, je často klid. Mohu slíbit jediné: I kdyby byl můj příspěvek vybrán, tak ho daruji. Nevím, jak a komu, ale nechtěla bych dárek.

  1. na komentář reaguje pinokio — #71
  superkarma: 0 27.02.2012, 14:20:48
 6. avatar
  [55] PBD [*]

  pegonela — #50ano,je to zpestření atd..ale prostě a jednoduše dvakrát házet to samé na jeden web se mi nelíbí,toť vše.

  superkarma: 0 27.02.2012, 14:16:02
 7. avatar
  [54] PBD [*]

  nugyna — #47 dvakrát na jednom vebu..to mi prostě přijde ne nefér..ale prostě hloupé..

  superkarma: 0 27.02.2012, 14:15:03
 8. avatar
  [53] PBD [*]

  pegonela — #44 já tady občas příspěvek taky mám uveřejněný,ale nevymýšlím si a ani nic nedobarvuju..když mám co napsat,napíšu,když ne,tak ne..ale nebudu upravovat děj jen proto,abych se narvala do zadání.

  superkarma: 3 27.02.2012, 14:13:40
 9. avatar
  [52] PBD [*]

  pegonela — #46 Je fakt,že je to Tvá práce..a to že kopíruješ jinam či odjinud své dílko,proč ne..jen si myslím,že dvakrát na jednom webu by to být nemuselo..

  superkarma: 1 27.02.2012, 14:11:34
 10. [51] pegonela [*]

  Věrulinko, ne vždy na to mám čas. Na web nezasílám své nejlepší články, ty nechávám pro tisk. Toto je jen zpestření, hra, odreagování. Už se mi i stalo, že jsem někde posílala článek a v dovětku bylo něco, co patřilo na jiný portál. Nečetla jsem to. Vím, jak se to stalo, že to tam nějak tak je popsané, a tím to občas hasne. Stejně nikdo nepozná, jestli mám příběh napsaný den, rok, nebo ho píšu přímo. Pokud se nestane to, co se stalo nyní: Dvojí poslání. To jsem fakt nesledovala.

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:59:24
 11. [50] pegonela [*]

  Souhlasím s nygunou. Příběhy by měly tento portál zpestřovat, činit zajímavým. A pokud redakce disponuje dárky od sponzorů a firem umisťujících zde reklamy, tak tyto předměty předává formou výher u slosovatelných soutěží a volí dle svého nejoriginálnější, nejzajímavější, nebo třeba nejdojemnější příběh, a ten odměňuje. Všimněte si, že k pláči jsem nepřispívala, přestože o něm bych mohla psát a psát. Neměla jsem jednoduchý život, ale zde vybírám, co mi sedí. Na některá témata jsem zaslala víc příběhů, někdy nebyly ani všechny uveřejněny. Prostě chtěla jsem přispět, to je celé.

  1. na komentář reaguje PBD — #55
  superkarma: 0 27.02.2012, 13:56:18
 12. avatar
  [49] Věrulinka [*]

  pegonela — #46 ale jo je tvůj, ale měla jsi o hodně změnit celý čkánek.Něco jsi sice pozměnila, no nic, je to tvoje a to je důležitý, že to není převzatý Sml67Sml30

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:53:23
 13. [48] jithule [*]

  hezký článek, dobrý konec

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:52:08
 14. avatar
  [47] nugyna [*]

  nemyslim si, že je to nefer. Pokud ten clanek napsala ona, proc by to melo byt nefer? Take pisi pribehy a kdyz by tu bylo tema, na ktere jsem svuj pribeh napsala, tak bych ho sem dala. Ale nenapadlo by me pribeh nekomu ukrast.

  1. na komentář reaguje PBD — #54
  superkarma: 0 27.02.2012, 13:45:51
 15. [46] pegonela [*]

  Kdo rád píše a má čas sledovat a vyhledávat, kdy kdo co napsal, tak mám tip: Na netu je spousta požadavků na psaní článků. Za normostranu se platí i několik stokorun. Není toto výhodnější, než kopírovat články? Já prostě k danému tématu vložím příběh, když mám čas. Nepovažovala jsem to za trestný čin. Vrátím se k tomu zpěvu: To by bylo písniček, kdyby Bílá směla zpívat každou písničku jen jednou, divadelních her, kdyby každá směla být hrána jen jednou jedinkrát. A co slety čarodějnic, které se opakují na stejném hradě rok co rok? Filmy v televizi, které pravidelně opakují? V minulosti jsem jednou jedinkrát podlehla kamarádce, která chtěla najít své jméno v novinách. Na její prosbu jsem zaslala článek na její jméno. Pak jsem ho někde zveřejnila a ještě jsem byla za špatnou. A to jsem tenkrát nechala kamarádce i honorář 5 stovek za článek, který nepsala! To by bylo křečkování, posílat to sem s vidinou výhry! Ať si ten človíček, který hledal, vyhledá i počet mých výher. Moc jich nebude. A ať pak ale taky zhodnotí délku příspěvku a jeho kvalitu. Za dobu, co píšu sem, jsem mohla napsat dva články do tisku, za které bych měla tisícovku. Byla jsem ale vyzvána soukromkou, ať reaguji, tak tak činím. Rozhodně se neschovávám a nepovažuji své jednání za Sml68.

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #49
  2. na komentář reaguje PBD — #52
  3. na komentář reaguje HankaPU — #74
  superkarma: 0 27.02.2012, 13:32:28
 16. [45] pegonela [*]

  Děkuji Polis a druhým, kterým jde o příběh jako takový.

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:22:44
 17. [44] pegonela [*]

  Budu se snažit reagovat na vše: Liší se od původního, protože téma bylo jiné. Tehdy určitě nebylo téma soutěže, a tak jsem článek přizpůsobila tématu. Pokud bude téma RŮŽOVÁ BARVA a já budu mít prima zážitek s modrým svetrem, tak v příběhu změním tu barvu. Ale všechny příběhy mají reálný základ. Pokud téma bude houpací křeslo a já budu mít zážitek s běžným křeslem, tak ho prostě "rozhoupu". Mnozí autoři píši z fantazie, nezlobila bych se na ně. Důležitá je, dle mého, čtivost příběhu. Já píši příběhy z reálného života. Prostě mě baví psát o tom, co jsem zažila já nebo mí blízcí.

  1. na komentář reaguje PBD — #53
  superkarma: 0 27.02.2012, 13:22:07
 18. avatar
  [43] Polis [*]

  Já to čtu poprvé a velmi mne tento článek zaujal Sml67 hlavně když jste dorazila v pořádku domů Sml16.

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:21:09
 19. [42] pegonela [*]

  Neudržím se: Své příběhy si ukládám. Někdo si skladuje mušličky z dovolené, někdo pohlednice, já své zážitky. Pokud to je Sml68, je to čistě má osobní věc.

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:19:03
 20. avatar
  [41] řinka [*]

  pegonela — #39 Jen je zajímavé,že tento článek se liší od původního.Sml80

  superkarma: 1 27.02.2012, 13:18:08
 21. [40] pegonela [*]

  Myslím, že udělám radost těm, kterým vadí, že občas něco pošlu 2x: Nestojí mi zasílat své příspěvky někam, kde to vadí. Tady z toho nic nemám. Je pravda, že jsem v začátku něco vyhrála, ale nejde o losování, kde bych si to hlídala. Jde o nejlepší a redakce jistě sleduje, kdo vyhrává. Není to tak, že by pravidelně vyhrávaly pěkně veršované básničky, byť můžou být nejlepší. Jde také o to vybrat z těch dobrých toho, kdo třeba nevyhrál. Přispívám na portály, kde mi z redakce psali, že budou má jména obměňovat, protože další uživatelky závidí těm, které píšou víc. Každý má přece stejnou možnost! Já se nehlásím na soutěže ve zpívání, protože zpívám jen v sebeobraně, ale píšu, protože mě to baví. A na mnohé portály přispívám jen a jen zdarma. Prostě je to zábava, koníček. Ale když lze i toto závidět, ustoupím a půjdu jinam. Snad mě to opět nezláká. Sem nahlédnu vždy, abych si přečetla zajímavý článek, sklouznu na téma a když mám čas, napíšu rovnou, nebo vyhledám, zda k tématu něco nemám. Myslela jsem, že každý příspěvek je oživením. A každý sem nechodí denně, nečte všechno. Může se tak stát, že někdo si rád příspěvek přečte, byť už byl zveřejněn. Dělá se to tak i v tisku. Tak se loučím a nebudu zasahovat. Přeji těm, kterým to vadí, aby posbíraly všechny výhry. Opravdu a upřímně. Já se bez nich obejdu.

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:17:34
 22. [39] pegonela [*]

  Píšu do tisku i na net. Když se někam něco hodí, pošlu to. Vždy se ptám, zda to musí být "originál" jen pro onen web, nebo je jen podmínkou, že musím být autorkou. Nikdy nepoužívám věty druhých, doma mám uložených takových 800 příběhů, mnou psaných. Nerada čtu články druhých, i tady jsem četla jen asi tři za celou historii. To proto, aby mě nic neovlivňovalo. Jsem psavec a sem píši jen, když mě téma zaujme a mám zrovna čas. Tak proto je možné, že příběh už někdo někde četl. Jinde píši pod svým jménem, na autorskou smlouvu. Tam mám zřízeny zvlášť složky pro tyto weby, aby nedošlo k opakovanému zaslání příběhu. Tady takové podmínky nejsou. Pokud někomu vadí, že čte můj příběh podruhé, nemohu toto do budoucna zaručit. Jak jsem uvedla, neporušuji pravidla a kde je výslovně psáno, že originál, tak to dodržuji. Jsem autorkou všech mnou zaslaných příspěvků, toto dodržuji. A moc děkuji za milé komentáře. Psaní je především můj velký kůň!

  1. na komentář reaguje řinka — #41
  superkarma: 0 27.02.2012, 13:03:44
 23. avatar
  [38] PBD [*]

  myslím,že kopírovat své vlastní články a znova je uveřnějnovat na stejném webu je Sml68

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:02:31
 24. [37] czempkova [*]

  nakonec se štastným koncem

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:02:08
 25. avatar
  [36] hubajda [*]

  ja zazila neco podobneho a vice uz bych na vyhru po telefonu nereagovala ,jen me lito ze jeste jsou lide co si dovedou udelat blazny s druhych jsem jeste v mladsim vydani ale co chudaci duchodci

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:02:01
 26. avatar
  [35] gaba23 [*]

  Věrulinka — #10 opakování....matka moudroustiSml30Sml30Sml30 si třeba myslí pisatelkaSml80

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:01:05
 27. avatar
  [34] carmi [*]

  Věrulinka — #33 Sice to taky napsala pegonela, takže to není kradené, jak se tady nedávno stalo, ale stejně je to nefér, dávat dvakrát jeden článek.

  superkarma: 0 27.02.2012, 12:52:56
 28. avatar
  [33] Věrulinka [*]

  Krupová — #29

  http://zena-in.cz/clanek/vyhra-za-vsechny-penize/kategorie/pribehy-magie

  1. na komentář reaguje carmi — #34
  superkarma: 0 27.02.2012, 12:50:28
 29. avatar
  [32] řinka [*]

  Krupová — #29 No 20.07.2011 tadyna ženě in

  superkarma: 0 27.02.2012, 12:45:25
 30. [31] jerenika [*]

  jj, to je nemilé, takhle balamutit Sml32

  ..už se mi taky stalo, že mi někteří volali, prý kvůli výhře a chtěli adresu, ..nic, po telefonu, aby pak chodily reklamy atd.. ani náhodou Sml32

  superkarma: 0 27.02.2012, 12:45:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme