Návštěva gynekologa

Tak já přiznám rovnou a bez mučení, že návštěvy gynekologa, vlastně mé gynekoložky, nepodnikám moc často. Jsem v tomto hrozný hříšník. Vybrala jsem si lékařku, protože se lépe cítím. Přesto návštěva ženského a zubního lékaře pro mě patří k nočním můrám.

 Po porodu jsem měla na dlouhou dobu od těchto lékařů pokoj. Nešla jsem na prohlídku hodně dlouho. Jednak jsem se sama starala o syna, protože jeho otec nefungoval, a jednak jsem dost vážně onemocněla hned v šestinedělí. A tak jsem pravidelnou, v mém případě nepravidelnou gynekologickou prohlídku odsouvala. 

Když jsem konečně našla sílu, čas a odvahu se na prohlídku dostavit, vždy měla paní doktorka buď dovolenou, nebo změněnou pracovní dobu. Anebo jsem přišla v den vymezený pro těhotné, což jsem již nebyla. Po hodně dlouhé době, to už můj syn chodil do školy, jsem měla štěstí a seděla jsem konečně v čekárně jako na trní. Sestřička se mě v sesterně zeptala: „Jste ještě na mateřské?“

A já po pravdě odpověděla: „Ne, já tu už dlouho nebyla.“

„A jak dlouho?“, zeptala se zdravotní sestra.

„Hodně dlouho.“, zněla má odpověď.

Sestra konečně rozevřela mou zdravotní kartu. Viděla jsem v její tváři údiv. „No, tak to jste tu opravdu dlouho nebyla.“, odkázala mě do čekárny.

Vím, že na pravidelné preventivní prohlídky se chodit má, jaké nemoci hrozí, ale nějak mi to nevychází. Měla bych se napravit. A tak mám, co si dát jako předsevzetí do nového roku.

Dodám ještě jeden příběh. To jsem čekala svého syna, měla jsem vybranou porodnici a dokonce jsem byla domluvená se svým bývalým manželem, že se porodu zúčastní. Čekala jsem své první dítě, a tak jsem chtěla mít na tuto událost památku. Půjčili jsme si kameru a můj tehdy ještě manžel měl natočit ne samotný porod, ale malého při koupání a jeho první okamžiky ještě na porodním sále. Syn se narodil v pravé poledne. A proto u začátku porodu byl jeden lékař, kterého posléze vystřídal druhý, z odpolední směny. Manžel pilně natáčel vše, co jsem mu dovolila. Přestřihnutí pupeční šňůry, koupání, i to, jak krásně maličký usnul. Těšila jsem se na dojemné video. Nakonec přišli oba lékaři, objali se a halasně zašvitořili: „My chceme být taky na videu!!!“ A byli. Manžel je filmoval, jak se objímají, klanějí i s malým v náručí.

Až za týden jsem zjistila, že manžel sice filmoval, ale zapomněl něco na kameře zmačknout, a tak z celého videa nebylo vůbec nic. První fotografii svého syna mám proto až, když mu byly dva dny.

Mrzí mě, že video nevyšlo. Člověk rodí jen jednou, dvakrát, někdo sice víckrát, ale moc často v životě to není.

S pozdravem čtenářka Pegonela

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

miminko

_____________

Jéé, tak to je škoda, že to nevyšlo na kameře. Ale důležité je, že to vyšlo v životě. Tou krásnou odměnou v úvodu myslím samozřejmě vašeho chlapečka. Je překrásný !!!!! Ať je zdravý a šťastný a ať vám dělá jen samou radost !
Saša

 

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama