Pěkný vztah k podzimu má i čtenářka s nickem pegonela. Byť má ze všech čtyř ročních období nejraději léto, na podzim nenadává. Poslala příspěvek i krásnou fotografii.

A už se pomalu hlásí podzim. List si pohrává s listem, příroda shání barvy, jak se dá, aby toto roční období jaksepatří vyzdobila. A vše se chystá na zimu. V přeplněných regálech supermarketů se tlačí čokoládoví Mikuláškové a čertíci, jako by se báli, že na ně někdo zapomene. Řekne jim už konečně někdo, že mají ještě spoustu času? V tričku s krátkým rukávem je nám po ránu poněkud zima, ale na teplou bundu to také ještě není. Já tomu říkám „mezidobí“. A nebýt toho, že přichází po létě, které mám ze všech ročních období nejradši, tak bych ho určitě i milovala. Ale po podzimu přijde zima, a tu od doby, co jsem přestala lyžovat, už vůbec nemusím. A tak si i toto voňavé a barevné období stojí někde mezi. Víc v čele, protože padají kaštany, kterých si pár vždy seberu a schovám do kapsy. Věřím, že mi třeba přinesou štěstí. A když ne? Je příjemné je hladit a tisknout mezi prsty, přináší mi lepší náladu. Listí krásně šustí a ze zahrad voní jablíčka. Sluníčko je sice už trošku zubaté, pořád ale ještě hřeje. Po obloze ještě tu a tam lítají barevní draci, i když většina malých capartů sedí spíš u počítačů. Vlaštovky odlétají tam, kde jim nebude zima. Ale na jaře se zase vrátí, tak, jako se vrátí po zimě teplé počasí…

Tak to má být. Protože kdyby se nám počasí poněkud „zaseklo“, třeba v tom nejkrásnějším období roku, neměli bychom tu rozmanitost, jakou takto máme.

Ale na podzim mám také narozeniny, a má je i můj syn. Setkám se s blízkými přáteli, s rodinou, trochu se zastavím v tom dnešním shonu. A tak mám podzim vlastně ráda…

Ps: Přikládám jednu podzimní, i když listí ještě nedostalo tu správnou barvu…

S pozdravem
pegonela

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

most

_____________

Hezky jste to napsala. Myslím, že není třeba nic dodávat. Děkuji i za velice zajímavou fotografii (i když na ní se to spíše ještě zelená, o měsíc později to musí být ještě kouzelnější)

Pěkný podzimní víkend

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

  • Proč máte ráda podzim?
  • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
  • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
  • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
  • Zažila jste někdy pouštění draků?
  • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
  • Špatná nálada nebo radost?
  • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

Reklama